AngularJS

НаучетеAngularJSсо курирани патеки за учење

Барам повик назад?

Полињата означени со * се бара

AngularJS

AngularJS is a JavaScript-based open-source front-end web application framework mainly maintained by Google and by a community of individuals and corporations to address many of the challenges encountered in developing single-page applications.

Цели

  • Understand the design of single-page applications and how AngularJS facilitates their development
  • Properly separate the model, view, and controller layers of your application and implement them using AngularJS
  • Master AngularJS expressions, filters, and scopes
  • Build Angular forms
  • Elegantly implement Ajax in your AngularJS applications
  • Write AngularJS directives
  • Unit test and end-to-end test your AngularJS applications

образование

Висок квалитет на обуката

Подигнете ги вештините што ви се потребни за да ги фатите, процесите и анализирате податоците за денешниот свет на податоци управувано од корисниците.

растОднапред ја вашата кариера

Развивање на експертиза што ја бараат работодавците. Пристап преку курсеви за 1500 бесплатно.

времеДознај во секое време

Користете го Интернет-страницата за да го завршите курсот во секое време

AngularJS Courses


AngularJS 1.5

AngularJS is a structural framework for dynamic web apps.It is a Javascript framework and can be added to an HTML pages with a script tag. It lets you use HTML as your template language and lets you extend HTML’s syntax to express your application’s components clearly & succinctly. Angular’s data binding eliminate much of the code you currently have to write. And it all happens within the browser, making it an ideal partner with any server technology.


AngularJS 2.0

Ефикасноста е подобрена во аголна 2.0 во споредба со аголна 1.x. Bootstrap сега е платформа специфична во аголна 2.o. Значи, ако апликацијата е bootstrap од прелистувачот, таа ќе повика различни bootstrap како што се споредуваат со мобилната апликација. Значи, за подигнување на прелистувачот. Нема мобилна поддршка во аголна 1.x. AngularJS 2.0 е направен имајќи на ум мобилно ориентирана архитектура. Постојат библиотеки, односно Мајчин скрипта која им помага на мобилните мобилни развојни аглични 2 развој брзо.


AngularJS 4.0

Build simple Product Catalog Application as Single Page Application using Angular.This hands-on training would reduce participants learning curve for Angular 4 skill enhancement. Participants would be able to work on Angular applications. They would be able to develop Single Page Applications using Angular.  Participants would be able to program code using Typescript. Participants would be able to integrate Angular UI application in to Web application.

Клучни карактеристики

Управување со деловниот ризик за вашите услуги
Минимизирање на нарушување на сервисите
Добијте вредност за парите од вашиот добавувач на услуги
Осигурајте се дека вашите клиенти можат да ги користат услугите кога и каде што е потребно
Поддршка за маркетинг и потрошувачка на вашите услуги

локации


Б-100A, Јужен Сити-1,
Во близина на потписната кула
Gurgaon-122001,
Харајана
Индија


Прв кат, H-159,
Блок H, сектор 63,
Ноида - 201301,
Утар Прадеш
Индија


207, 2nd кат, Лок Центар, Марол Мароши патот, Andheri Исток, Gamdevi Мумбаи-400059, Махараштра
Индија


DN-14, Вишну кула,
5th кат, сектор-V,
Град Солт Лејк
Kolkata - 700091
Индија

GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!