типОбука во училница
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 2. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm

Опис

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

ABAP Programming for SAP HANA XCHARX HA400v11 Training

Овој курс е наменет за програмери и консултанти кои се запознаени со пристапот до програмски бази на податоци користејќи програмирање ABAP и ABAP Objects и сакаат да научат како да го користат SAP HANA за да го забрзаат тој пристап.

Во овој курс, ќе дознаете за многуте нови ABAP функции за пристап до базата, кои не се ограничени само на SAP HANA како основна база на податоци.

Овој курс е базиран на софтверска порака:

 • SAP HANA SPS11
 • Сервер за апликација ABAP 7.50 SP01

Цели

 • Развие повеќе концизни и добро изведувачки програми на ABAP со користење на нови функции на програмскиот јазик ABAP
 • Развивање и оптимизирање на ABAP апликации кои пристапуваат до податоците складирани во базата на податоци SAP HANA

целната публика

 • Пријава консултант
 • Инвеститорот
 • Консултант за програмери

Предуслов

Основни познавања на SAP HANA

Course Outline Duration: 3 Days

1. Вовед

 • САП ХАНА и како таа влијае на развојната парадигма на АБАП
 • Вовед во АБАП алатки за развој (исто така познат како ABAP во Eclipse)

2. Преземање ABAP на SAP HANA

 • Алатки за откривање на потенцијални проблеми во функционалноста и перформансите при мигрирање во SAP HANA: Code Inspector и ABAP Test Cockpit, ABAP Trace и ABAP Profiler, SQL Trace
 • Алатки за да се даде приоритет на перформанси прашања: SQL Монитор, SQL Перформанси Tuning Worklist
 • Правила за изведба и упатства за ABAP во контекст на SAP HANA

3. Код-до-податоци со SAP HANA како секундарна база на податоци

 • Оптимизирање на ABAP преку пристап до SAP HANA како секундарна база на податоци
 • Користење на мајчин SQL и ABAP база на податоци за поврзување (ADBC)
 • Потрошувачки SAP HANA ставови и процедури за бази на податоци во ABAP со користење на мајчин SQL и ADBC

4. Код-до-податоци со ABAP 7.5

 • Нов отворен SQL
 • Дефинирање на напредни ставови користејќи Core Data Services (CDS) и CDS Associations во ABAP
 • Вклучување проверки за авторизација со ЦДС во ABAP

5. Код-до-податоци со SAP HANA како примарна база на податоци

 • Креирање, користење и дебагирање на процедурите за управување со бази на податоци ABAP
 • Креирање и користење надворешни прегледи
 • ХАНА транспорт контејнер

6. Напредни теми

 • Користење на SAP HANA целосен текст во ABAP и овозможување полиња за внесување за пребарување напред
 • SAP List Viewer (ALV) за SAP HANA

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно контактирајте со нас.

HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA Training in Gurgaon | HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA from our HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA Training. Our HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA.

Innovative technology solutions is well-equipped HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA Training Introduction

HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA. After visualizing the demand of HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA, Innovative Technology solutions started offering HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA training in Gurgaon for individual and HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA, Corporate trainer for HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA , Bootcamp for HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA training. Best HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA training programme. Taking online or classroom HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA Certification training in India


✓ HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA training in Gurgaon


✓ HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA training from India


✓ HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA online training


✓ HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA training


✓ HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA classroom training


✓ HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA certification

✓ HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA video tutorial


✓ HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA training in India


✓ Enterprise training on HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA


✓ Use HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA efficiently


✓ HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA guide


✓ best HA400v11 XCHARX ABAP Programming for SAP HANA training institutes in delhi ncr