типОбука во училница
време3 денови
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. CEH V10 (10th December 2018)

  декември 10 - декември 14
 2. ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

  декември 15 - декември 16
 3. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 4. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
Аголна JS 2.0 курс за обука и сертификација

Аголна JS 2.0 курс за обука и сертификација

Опис

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Ангел JS 2.0 Преглед на курсот

Ефикасноста е подобрена во аголна 2.0 во споредба со аголна 1.x. Bootstrap сега е платформа специфична во аголна 2.o. Значи, ако апликацијата е bootstrap од прелистувачот, таа ќе повика различни bootstrap како што се споредуваат со мобилната апликација. Значи, за подигнување на прелистувачот. Нема мобилна поддршка во аголна 1.x. AngularJS 2.0 е направен имајќи на ум мобилно ориентирана архитектура. Постојат библиотеки, односно Мајчин скрипта која им помага на мобилните мобилни развојни аглични 2 развој брзо.

Цели на AngularJS 2.0 обука

 • AngularJS 2 е побрз и полесен од аголна 1.
 • Таа ја поддржува најновата верзија на прелистувачи и исто така поддржува стари прелистувачи, вклучувајќи IE9 + и Android 4.1 +.
 • Тоа е рамка за вкрстени платформи.
 • Аголна 2 е главно фокусирана на мобилни апликации.
 • Структурата на кодот е многу поедноставена од претходната верзија на аголна.
 • Имајте солидно разбирање за тоа како моделот-модел-контролор (MVC) се користи во апликацијата Angular 2.
 • Користете синтакса TypeScript додека пишувате апликации.
 • Управувајте со зависноста од изградбата со npm.
 • Управувајте со предните конекции со Bower.
 • Управување со вашиот развој на работното процес со gulp.
 • Напишете ја основната апликација Angular2 користејќи модел, повеќе компоненти, форми, емитери на настани и цевки.

Intended Audience of AngularJS 2.0 Course

Искусни веб-развивачи со минимални шест месеци развој на AngularJS кои сакаат да:

 • Дознајте повеќе за екосистемот AngularJS
 • Разбирање сега развој инструмент како Gulp може да ги направи попродуктивни
 • Тестирањето на двете единици и крај-до крај ја тестираат нивната апликација AngularJS
 • Дознајте повеќе за внатрешноста на AngularJS
 • Оптимизирајте ја нивната продуктивност додека градите апликации AngularJS

Prerequisites for AngularJS 2.0 Certification

Треба да имате основно разбирање за JavaScript и секој уредувач на текст. Додека ние ќе развиваме веб-базирани апликации со користење на аголна 2, ќе биде добро ако имате разбирање за други веб-технологии, како што се HTML, CSS, AJAX, AngularJS итн.

Course Outline Duration: 3 Days

 1. Аголна 2 во акција
  • Зошто да користите AngularJS 2?
  • Основи на TypeScript
 2. Преглед на архитектурата
  • Компоненти, Bootstrap и ДОМ
  • Директиви и цевки
  • Врзувачки податоци
  • Инјекција на зависност
  • Услуги и друга деловна логика
  • Упорност на податоците
  • Рутирање
 3. Компоненти
  • Метаподатоци на компонентите
  • Селектор на компоненти
  • Шаблонот на компонентата
  • Стил на компонента
  • Користење на други компоненти во компонента
  • Интерполација и контекст на изразување
  • Имотен обврзувачки
  • Врзување на настани
  • Добивање податоци до компонентата со влез
  • Претплата на компонентни настани со излез
 4. Директиви и цевки
  • Структурни директиви-ngIf
  • Структурни директиви-ngFor
  • Директивите за атрибути се вградени во
  • Директиви за атрибути - обичај
  • Користење на вредности на директивата
  • Работа со настани во директиви
  • Вградени аголни цевки
  • Аголни цевки - обичај
 5. Форми
  • Аголни форми
  • Шаблони управувани форми
  • Модел-управувано форми
  • Вграден валидација
  • Валидација-обичај
  • Грешка при ракување
 6. Вбризгување на зависности и услуги
  • Како аголна инјекција на зависност
  • Услуги во аголна
  • Класификација на конструкторот
  • Градење на услуга
  • Регистрација на провајдерот во Bootstrap
  • Декораторот за инјектирање
  • Непроѕирниот знак
 7. HTTP
  • Аголниот 2 HTTP пакет
  • Користење на се потсмева назад крај за HTTP повици
  • Користење на HTTP за GET повици
  • Користење на UrlSearchParams
  • Користење на HTTP за POST, PUT и DELETE повици
 8. Рутирање
  • Аголен 2 рутирачки пакет
  • Конфигурација на маршрутата
  • Рутер места
  • Рутер лево
  • Користење на класата на рутер за навигација

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.

Angular JS 2.0 Training in Gurgaon | Angular JS 2.0 Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Angular JS 2.0 as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Angular JS 2.0 Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Angular JS 2.0 from our Angular JS 2.0 Training. Our Angular JS 2.0 Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Angular JS 2.0.

Innovative technology solutions is well-equipped Angular JS 2.0 Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Angular JS 2.0 Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Angular JS 2.0 labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Angular JS 2.0 Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Angular JS 2.0 Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Angular JS 2.0 Training Introduction

Angular JS 2.0 is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Angular JS 2.0 services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Angular JS 2.0. After visualizing the demand of Angular JS 2.0, Innovative Technology solutions started offering Angular JS 2.0 training in Gurgaon for individual and Angular JS 2.0 training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Angular JS 2.0 in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Angular JS 2.0 Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Angular JS 2.0 training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Angular JS 2.0 training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Angular JS 2.0, Corporate trainer for Angular JS 2.0 , Bootcamp for Angular JS 2.0 training. Best Angular JS 2.0 training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Angular JS 2.0 training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Angular JS 2.0 training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Angular JS 2.0 training programme. Taking online or classroom Angular JS 2.0 training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for Angular JS 2.0 Certification training in India


✓ Angular JS 2.0 training in Gurgaon


✓ Angular JS 2.0 training from India


✓ Angular JS 2.0 online training


✓ Angular JS 2.0 training


✓ Angular JS 2.0 classroom training


✓ Angular JS 2.0 certification

✓ Angular JS 2.0 video tutorial


✓ Angular JS 2.0 training in India


✓ Enterprise training on Angular JS 2.0


✓ Use Angular JS 2.0 efficiently


✓ Angular JS 2.0 guide


✓ best Angular JS 2.0 training institutes in delhi ncr