типОбука во училница
време2 денови
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. CEH V10 (10th December 2018)

  декември 10 - декември 14
 2. ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

  декември 15 - декември 16
 3. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 4. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
AngularJS 1.5 курс за обука и сертификација

AngularJS 1.5 курс за обука и сертификација

Опис

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Ангел JS 1.5 Преглед на курсот

AngularJS е структурна рамка за динамички веб апликации.Тоа е Го вклучите Javascript- рамка и може да се додаде на HTML страници со ознака за скрипта. Тоа ви овозможува да го користите HTML како јазик на шаблонот и ви овозможува да ја проширите синтаксата на HTML за јасно и јасно да ги изразат компонентите на вашата апликација. Податоците за врзување на податоците и зависната инјекција на аголот го елиминираат голем дел од кодот кој моментално мора да го напишете. И сето тоа се случува во рамките на прелистувачот, што го прави идеален партнер со која било серверска технологија.

Цели на Angularar JS 1.5 обука

 • AngularJS е моќна рамка за развој базирана на JavaScript за да се создаде RICH Internet Application (RIA).
 • AngularJS им овозможува на програмерите да напишат клиентска апликација (користејќи го JavaScript) на начин чист MVC (Модел View Controller).
 • Апликацијата напишана во AngularJS е компатибилна со прелистувачот. AngularJS автоматски се справува со JavaScript код погоден за секој прелистувач.
 • AngularJS е софтвер со отворен код, потполно бесплатна, и се користи од илјадници програмери од целиот свет. Таа е лиценцирана според верзијата на лиценцата Apache 2.0.
 • Изградба на РИА користејќи Angular.js
 • Експлоатира двонасочна обврзувачка што ја нуди Angular.js
 • Разбирање и користење на разни директиви понудени од страна на Angular.js
 • Користете инјекција на зависност за подобра одржливост
 • Направете сопствени директиви
 • Користете bower.js за управување со зависноста од клиент-страна
 • Користете grunt.js за најчесто извршени задачи во развојот на JavaScript примена

Prerequisites for AngularJS 1.5 Certification

 • Умерено познавање на HTML, CSS и Javascript
 • Основен MVC (модел, поглед, контролор)
 • ДОМ (модел на предмет на документ)
 • кандидатите треба да се запознаат со било која технологија за развој на веб

Intended Audience of AngularJS 1.5 Course

Веб-развивач кој сака да изгради најдобра-рачна веб-апликација со едноставноста и елеганцијата на JavaScript.

 • Програмери
 • Архитекти

Course Outline Duration: 2 Days

 1. Вовед во Angular.JS
  • Како Angular.js е оценето
  • Разликата помеѓу Backbone.js и Angular.js
 2. Градежни блокови Angular.js
  • Компонента на контролорот
  • Модел компонента
  • Погледнете компонента
  • Директивите
  • Филтри
  • услуги
  • DI во Angular.js
 3. Анатомија на апликации од Angular.js
  • Креирање граници користејќи ng-app
  • Контролер за модели на модели
  • Шаблони и врзување на податоци
  • Повторувачки елементи во шаблони
  • Користење на изрази, CSS класи и стилови
  • Користење на контролори за поделба на одговорноста на корисничкиот интерфејс
  • Одговарање на модел промени
 4. Податоци обврзувачки во Angular.js
  • Разбирање на вградените директиви
  • Резолуција на опсегот
  • Еден начин и обврзувачки за двонасочни податоци
 5. Користење на филтри
  • Преглед на филтри
  • Разбирање на изразите на филтерот
  • Градење на сопствени филтри
 6. услуги
  • Преглед на услуги
  • Модуларност со користење на услуги
  • Услуги за инјектирање
 7. Директивите
  • Преглед на директивите
  • Креирање на директиви
  • Објект Дефиниција објект
  • Компилација и поврзување
  • Креирање на компоненти
 8. Комуницирање со сервери
  • Комуницирање над $ http
  • Конфигурирање на барањата
  • Испраќање на Http заглавија
  • Кеширање на одговорите
  • Барање и одговор трансформација
  • Користење на RESTful ресурси
  • Комуникација преку WebSockets
 9. Тестирање на единици
  • Тестирање на модели користејќи јасмин
  • Тест размислувања за директиви и филтри
  • Користење на аголни потпирачи
 10. Модуларен JavaScript
  • Техники за модулизирање на JavaScirpt код
 11. Разно
  • Преглед на OSS аголни модули
  • Прилагодување на аголни модули

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.

Angular JS 1.5 Training in Gurgaon | Angular JS 1.5 Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Angular JS 1.5 as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Angular JS 1.5 Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Angular JS 1.5 from our Angular JS 1.5 Training. Our Angular JS 1.5 Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Angular JS 1.5.

Innovative technology solutions is well-equipped Angular JS 1.5 Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Angular JS 1.5 Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Angular JS 1.5 labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Angular JS 1.5 Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Angular JS 1.5 Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Angular JS 1.5 Training Introduction

Angular JS 1.5 is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Angular JS 1.5 services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Angular JS 1.5. After visualizing the demand of Angular JS 1.5, Innovative Technology solutions started offering Angular JS 1.5 training in Gurgaon for individual and Angular JS 1.5 training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Angular JS 1.5 in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Angular JS 1.5 Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Angular JS 1.5 training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Angular JS 1.5 training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Angular JS 1.5, Corporate trainer for Angular JS 1.5 , Bootcamp for Angular JS 1.5 training. Best Angular JS 1.5 training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Angular JS 1.5 training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Angular JS 1.5 training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Angular JS 1.5 training programme. Taking online or classroom Angular JS 1.5 training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for Angular JS 1.5 Certification training in India


✓ Angular JS 1.5 training in Gurgaon


✓ Angular JS 1.5 training from India


✓ Angular JS 1.5 online training


✓ Angular JS 1.5 training


✓ Angular JS 1.5 classroom training


✓ Angular JS 1.5 certification

✓ Angular JS 1.5 video tutorial


✓ Angular JS 1.5 training in India


✓ Enterprise training on Angular JS 1.5


✓ Use Angular JS 1.5 efficiently


✓ Angular JS 1.5 guide


✓ best Angular JS 1.5 training institutes in delhi ncr