типОбука во училница
време5 денови
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. CEH V10 (10th December 2018)

  декември 10 - декември 14
 2. ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

  декември 15 - декември 16
 3. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 4. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
Администрација и операции на ArcSight Logger

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Администрација и операции на ArcSight Logger

Се разбира, ArcSight Logger администрацијата и операциите ги нудат најважните решенија на ArcSight Logger решението - хардвер и софтвер - како и да ви дадат информации за тоа како да го изградите комплетно решение. Овој 5 ден ILT курс ќе ги покрие основните карактеристики на ArcSight Logger решението, како и понапредните функции. Овој курс, покрај искуството Logger, ве подготвува за испитот за сертификација на Logger.

Цели

 • Опишете, пристапете и користете ги основните карактеристики и функции на ArcSight Logger
 • Иницијализирај го Logger уредот
 • Инсталирајте и ажурирајте го формфакторот на Logger Software
 • Објаснете и спроведете ги иницијалните поставувања за чување и задржување на Logger
 • Опишете и конфигурирајте уреди за извор на настани и групи на уреди, ресивери за настани, пренасочувачи и дестинации
 • Лоцирајте ги и конфигурирајте ги Мрежните поставки, записите за грешки, далечински пристап за поддршка и продавници за доверливи сертификати
 • Објаснете и спроведете индексирање на настани и користете го градителот за пребарување на Logger
 • Пристапете и прилагодете ги контролите за прикажување во полето за пребарување и критериумите за ограничување на пребарувањето
 • Користете филтри ефикасно
 • Изврши и изгради извештаи
 • Копирајте и модифицирајте ги прашањата и шаблоните на извештајот
 • Копирајте и модификувајте контролни табли на извештаи и елементи на таблата
 • Пребарување, прегледување, креирање, уредување, овозможување и оневозможување на реално време и закажани предупредувања; конфигурирај известувања; Извештаи за извоз за понатамошна анализа
 • Резервна копија и враќање на конфигурацијата на Logger или извештаи и дефинирање на извештаи; извоз и увоз сигнални сигнали и филтри; поврате грешка и логови за ревизија

Предуслови

За да бидете успешни во овој курс, мора да имате:
Заврши обука на HP ArcSight ESM Security Analyst (AESA) Познавање на:

 • Општи функции за безбедносен уред, како што се IDS / IPS, заштитни ѕидови базирани на мрежа и домаќин, итн.
 • Заеднички функции на мрежниот уред, како што се рутери, прекинувачи, хабови итн.
 • TCP / IP функции, како што се CIDR блокови, подмрежа, адресирање, комуникации, итн.
 • Задачи на оперативниот систем на Windows, како што се инсталации, услуги, споделување, навигација и сл.
 • Можни активности за напад, како што се скенови, човекот во средината, шмркаат, DoS, DDoS, итн и можни ненормални активности, како што се црви, тројанци, вируси итн.
 • SIEM терминологија, како што се закана, ранливост, ризик, средства, изложеност, заштитни мерки итн.
  Безбедносни директиви, како што се Доверливост, Интегритет, Достапност

Course Outline Duration: 5 Days

 • Вовед во Logger
 • Инсталирање и иницијализација на Logger уред
 • Инсталирање и иницијализација на софтверски логгер
 • Навигација на логер
 • Конфигурација на логгер
 • Конфигурирање на Влезот и излезот на настани на логирање
 • Поставки за администраторски систем
 • Управување со корисници и групи
 • Пребарување на настани
 • Алатки за пребарување
 • Филтри, зачувува пребарувања и закажани предупредувања
 • Извештаи на дневникот

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации ве молиме контактирајте не.

ArcSight Logger Administration and Operations Training in Gurgaon | ArcSight Logger Administration and Operations Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on ArcSight Logger Administration and Operations as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and ArcSight Logger Administration and Operations Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on ArcSight Logger Administration and Operations from our ArcSight Logger Administration and Operations Training. Our ArcSight Logger администрација и операции за обука во Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on ArcSight Logger Administration and Operations.

Innovative technology solutions is well-equipped ArcSight Logger Administration and Operations Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known ArcSight Logger Administration and Operations Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. ArcSight Logger Administration and Operations labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on ArcSight Logger Administration and Operations Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best ArcSight Logger Administration and Operations Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

ArcSight Logger Administration and Operations Training Introduction

ArcSight Logger Administration and Operations is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using ArcSight Logger Administration and Operations services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on ArcSight Logger Administration and Operations. After visualizing the demand of ArcSight Logger Administration and Operations, Innovative Technology solutions started offering ArcSight Logger Administration and Operations training in Gurgaon for individual and ArcSight Logger Administration and Operations training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on ArcSight Logger Administration and Operations in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for ArcSight Logger Administration and Operations Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for ArcSight Logger Administration and Operations training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • ArcSight Logger Administration and Operations training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on ArcSight Logger Administration and Operations, Corporate trainer for ArcSight Logger Administration and Operations , Bootcamp for ArcSight Logger Administration and Operations training. Best ArcSight Logger Administration and Operations training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on ArcSight Logger Administration and Operations training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online ArcSight Logger Administration and Operations training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online ArcSight Logger Administration and Operations training programme. Taking online or classroom ArcSight Logger Administration and Operations training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for ArcSight Logger Administration and Operations Certification training in India


✓ ArcSight Logger Administration and Operations training in Gurgaon


✓ ArcSight Logger Administration and Operations training from India


✓ ArcSight Logger Administration and Operations online training


✓ ArcSight Logger Administration and Operations training


✓ ArcSight Logger Administration and Operations classroom training


✓ ArcSight Logger Administration and Operations certification

✓ ArcSight Logger Administration and Operations video tutorial


✓ ArcSight Logger Administration and Operations training in India


✓ Enterprise training on ArcSight Logger Administration and Operations


✓ Use ArcSight Logger Administration and Operations efficiently


✓ ArcSight Logger Administration and Operations guide


✓ best ArcSight Logger Administration and Operations training institutes in delhi ncr