типОбука во училница
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. CEH V10 (10th December 2018)

  декември 10 - декември 14
 2. ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

  декември 15 - декември 16
 3. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 4. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
Син палто кеш

Син палто Кешот курс за обука и сертификација

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Преглед на курсот за курсот за сино грло

на Син палто кеш е наменет за студенти кои сакаат да ги совладаат основите на апаратот CacheFlow. Студентите треба да бидат запознаени со основните мрежни концепти, како што се локалните мрежи (LAN), интернетот, безбедноста и TCP / IP. По изучувањето на овој курс, ќе разберете: Клучни концепти на кеширање и намалување на пропусниот опсег од страна на серверот Главните функции на уредот CacheFlow, како тие работат и како да ги администрираат Како уредот CacheFlow комуницира со различни системи за управување со мрежата Како да работите со инженери за техничка поддршка за решавање проблеми со уредот CacheFlow.

Intended Audience of Blue Coat Cacheflow Training

 • Администратори на услуги или потенцијални корисници на апаратот CacheFlow

Prerequisites for Blue Coat Cacheflow Certification

 • Студентите треба практично искуство со кеширање апарати и познавање на политика базирани рутирање и L4-7 префрлување.
 • Практично искуство со CacheFlow Апаратот исто така се препорачува.

Course Outline Duration: 2 Days

 • Уредот CacheFlow
 • Планирање на распоредувањето
 • Пристап и почетно подесување
 • Вовед во корисничкиот интерфејс
 • Архитектура на кеширање
 • HTTP прокси
 • Филтрирање на содржини
 • Политика за контрола на пристап
 • Напредни теми за распоредување
 • Мониторинг и сигнализација
 • Конфигурација на SNMP
 • Смена на проблеми

Ве молиме пишете ни на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.

Blue Coat Cacheflow Training in Gurgaon | Blue Coat Cacheflow Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Blue Coat Cacheflow as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Blue Coat Cacheflow Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Blue Coat Cacheflow from our Blue Coat Cacheflow Training. Our Blue Coat Cacheflow Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Blue Coat Cacheflow.

Innovative technology solutions is well-equipped Blue Coat Cacheflow Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Blue Coat Cacheflow Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Blue Coat Cacheflow labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Blue Coat Cacheflow Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Blue Coat Cacheflow Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Blue Coat Cacheflow Training Introduction

Blue Coat Cacheflow is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Blue Coat Cacheflow services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Blue Coat Cacheflow. After visualizing the demand of Blue Coat Cacheflow, Innovative Technology solutions started offering Blue Coat Cacheflow training in Gurgaon for individual and Blue Coat Cacheflow training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Blue Coat Cacheflow in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Blue Coat Cacheflow Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Blue Coat Cacheflow training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Blue Coat Cacheflow training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Blue Coat Cacheflow, Corporate trainer for Blue Coat Cacheflow , Bootcamp for Blue Coat Cacheflow training. Best Blue Coat Cacheflow training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Blue Coat Cacheflow training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Blue Coat Cacheflow training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Blue Coat Cacheflow training programme. Taking online or classroom Blue Coat Cacheflow training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for Blue Coat Cacheflow Certification training in India


✓ Blue Coat Cacheflow training in Gurgaon


✓ Blue Coat Cacheflow training from India


✓ Blue Coat Cacheflow online training


✓ Blue Coat Cacheflow training


✓ Blue Coat Cacheflow classroom training


✓ Blue Coat Cacheflow certification

✓ Blue Coat Cacheflow video tutorial


✓ Blue Coat Cacheflow training in India


✓ Enterprise training on Blue Coat Cacheflow


✓ Use Blue Coat Cacheflow efficiently


✓ Blue Coat Cacheflow guide


✓ best Blue Coat Cacheflow training institutes in delhi ncr