типОбука во училница
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

  декември 15 - декември 16
 2. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 3. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
Син Грб сертифициран Packetshaper Professional

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

ПЛАТЕН ПЛАТЕН СЕРТИФИКЕН ПАКЕТСКА ПРОФЕСИОНАЛНА

Овој курс е наменет за IT професионалци кои сакаат да ги развијат и совладаат вештините за правилно инсталирање, работење и конфигурирање на PacketShaper. Овој курс, исто така, опфаќа како да ги користат функциите за известување и да преземат соодветни мерки користејќи механизми за контрола на PacketShaper за да ги оптимизираат перформансите на мрежата и апликацијата. По завршувањето на овој курс студентите ќе бидат умешни во: Правилно конфигурирање на различни типови на сообраќај дрва Конфигурирање на PacketShaper да се поправат мрежните проблеми Користење на PacketShaper алатки за да се идентификуваат мрежните проблеми и да се утврди дали PacketShaper може да ги реши тие проблеми

целната публика

 • Курсот е ориентиран кон потребите за учење на работните професионалци во ИТ мрежата одговорни за отстранување на проблеми во мрежната апликација користејќи Blue Coat PacketShaper апарати.

Предуслови

Blue Coat Certified PacketShaper Администратор (BCPSA) сертификација, или откажување испит. Студентот треба да има практично искуство со уредот PacketShaper во областа со солидно разбирање на мрежното поврзување и општо познавање на однесувањето на апликациите во мрежите со широк простор.

Course Outline Duration: 3 Days

Курсот за сертификација на Blue Coat Certified PacketShaper Professional (BCPSP) е наменет за студентите кои сакаат да ги користат новите функции на PacketShaper кои овозможуваат интегрирани можности за видливост, контрола и компресија во еден апарат. Курсот BCPSP опфаќа:

 • Сино палто PacketShaper Архитектура
 • Напредна класификација
 • Категоризација на URL
 • Управување со сообраќајното дрво
 • Напредно управување со пропусен опсег
 • Разбирање на адаптивниот одговор
 • Алатки за известување за пакетчиња
 • Управување со мрежата и следење
 • Вовед во разузнавачки центар
 • Вовед во Центарот за политики

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.

Blue Coat Certified Packetshaper Professional Training in Gurgaon | Blue Coat Certified Packetshaper Professional Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Blue Coat Certified Packetshaper Professional as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Blue Coat Certified Packetshaper Professional Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Blue Coat Certified Packetshaper Professional from our Blue Coat Certified Packetshaper Professional Training. Our Blue Coat Certified Packetshaper Професионална обука во Гургаон is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Blue Coat Certified Packetshaper Professional.

Innovative technology solutions is well-equipped Blue Coat Certified Packetshaper Professional Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Blue Coat Certified Packetshaper Professional Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Blue Coat Certified Packetshaper Professional labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Blue Coat Certified Packetshaper Professional Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Blue Coat Certified Packetshaper Professional Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Blue Coat Certified Packetshaper Professional Training Introduction

Blue Coat Certified Packetshaper Professional is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Blue Coat Certified Packetshaper Professional services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Blue Coat Certified Packetshaper Professional. After visualizing the demand of Blue Coat Certified Packetshaper Professional, Innovative Technology solutions started offering Blue Coat Certified Packetshaper Professional training in Gurgaon for individual and Blue Coat Certified Packetshaper Professional training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Blue Coat Certified Packetshaper Professional in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Blue Coat Certified Packetshaper Professional Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Blue Coat Certified Packetshaper Professional training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Blue Coat Certified Packetshaper Professional training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Blue Coat Certified Packetshaper Professional, Corporate trainer for Blue Coat Certified Packetshaper Professional , Bootcamp for Blue Coat Certified Packetshaper Professional training. Best Blue Coat Certified Packetshaper Professional training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Blue Coat Certified Packetshaper Professional training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Blue Coat Certified Packetshaper Professional training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Blue Coat Certified Packetshaper Professional training programme. Taking online or classroom Blue Coat Certified Packetshaper Professional training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for Blue Coat Certified Packetshaper Professional Certification training in India


✓ Blue Coat Certified Packetshaper Professional training in Gurgaon


✓ Blue Coat Certified Packetshaper Professional training from India


✓ Blue Coat Certified Packetshaper Professional online training


✓ Blue Coat Certified Packetshaper Professional training


✓ Blue Coat Certified Packetshaper Professional classroom training


✓ Blue Coat Certified Packetshaper Professional certification

✓ Blue Coat Certified Packetshaper Professional video tutorial


✓ Blue Coat Certified Packetshaper Professional training in India


✓ Enterprise training on Blue Coat Certified Packetshaper Professional


✓ Use Blue Coat Certified Packetshaper Professional efficiently


✓ Blue Coat Certified Packetshaper Professional guide


✓ best Blue Coat Certified Packetshaper Professional training institutes in delhi ncr