типОбука во училница
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. CEH V10 (10th December 2018)

  декември 10 - декември 14
 2. ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

  декември 15 - декември 16
 3. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 4. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
Blue Coat Certified Security Analytics Professional

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

ПРОФЕСИОНАЛНИ АНАЛИТИКИ ЗА БЕЗБЕДНОТ ПЛАТЕН СЕРТИФИЦИРАН БЕЗБЕДНОСТ

Курсот е дизајниран за учесниците кои сакаат да научат како да ја користат платформата за анализа на Blue Coat Security Analytics за да извршат буквално било каков вид мрежно следење и форензичка анализа, вклучително и истрага за инцидентни реакции, во реално време ситуациона свест и континуиран мониторинг за показатели за компромис (МОК) и напредни перзистентни закани (АПТ). По завршувањето на овој курс, ученикот ќе може: да ги прикаже оперативните функции на високо ниво на внатрешните модули на системот и да ги идентификува начинот на кој податоците тече низ системот. Користете извештаи и екстракции за да ги пронајдете и анализирате релевантните податоци за да ги решите проблемите. Користете ја платформата Security Analytics за инцидентно- одговор Користете споредби и напредни филтри за прикажување за да ги намалите резултатите од пребарувањето Применувајте ја анализата на синџирот на убивање за да откриете и опишете индикатори за компромис

целната публика

 • ИТ мрежа или професионалци за безбедност кои сакаат да го совладаат користењето на Blue Coat Security Analytics и кои имаат завршено Администраторски курс за безбедност на Аналниот тек на Blue Coat.

Предуслови

 • Учесниците треба да имаат солидно разбирање на референтниот модел на OSI и заеднички протоколи за мрежно поврзување и како тие протоколи вршат врски, да ги задржуваат државните и да ги пренесуваат податоците, заедно со основното искуство со анализа на мрежните пакети и проток, вклучувајќи ја и употребата на PCAP-датотеки, tcpdump, и Wireshark.
 • Основно до напредно познавање на најдобрите практики за одговор на инцидентот и континуиран мониторинг ќе обезбеди значителна предност.

Course Outline Duration: 2 Days

 • Теорија на операција
 • Екстракција на датотеки
 • Збогатување на податоци
 • Закани за закани
 • Ублажување на синџирот на анализа
 • Да бараме индикатори за компромис (МОК)
 • Интеграција
 • Виртуелниот датотечен систем (VFS)

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.

Blue Coat Certified Security Analytics Professional Training in Gurgaon | Blue Coat Certified Security Analytics Professional Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Blue Coat Certified Security Analytics Professional as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Blue Coat Certified Security Analytics Professional Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Blue Coat Certified Security Analytics Professional from our Blue Coat Certified Security Analytics Professional Training. Our Blue Coat Certified Security Analytics Професионална обука во Гургаон is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Blue Coat Certified Security Analytics Professional.

Innovative technology solutions is well-equipped Blue Coat Certified Security Analytics Professional Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Blue Coat Certified Security Analytics Professional Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Blue Coat Certified Security Analytics Professional labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Blue Coat Certified Security Analytics Professional Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Blue Coat Certified Security Analytics Professional Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Blue Coat Certified Security Analytics Professional Training Introduction

Blue Coat Certified Security Analytics Professional is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Blue Coat Certified Security Analytics Professional services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Blue Coat Certified Security Analytics Professional. After visualizing the demand of Blue Coat Certified Security Analytics Professional, Innovative Technology solutions started offering Blue Coat Certified Security Analytics Professional training in Gurgaon for individual and Blue Coat Certified Security Analytics Professional training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Blue Coat Certified Security Analytics Professional in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Blue Coat Certified Security Analytics Professional Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Blue Coat Certified Security Analytics Professional training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Blue Coat Certified Security Analytics Professional training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Blue Coat Certified Security Analytics Professional, Corporate trainer for Blue Coat Certified Security Analytics Professional , Bootcamp for Blue Coat Certified Security Analytics Professional training. Best Blue Coat Certified Security Analytics Professional training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Blue Coat Certified Security Analytics Professional training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Blue Coat Certified Security Analytics Professional training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Blue Coat Certified Security Analytics Professional training programme. Taking online or classroom Blue Coat Certified Security Analytics Professional training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for Blue Coat Certified Security Analytics Professional Certification training in India


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Professional training in Gurgaon


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Professional training from India


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Professional online training


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Professional training


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Professional classroom training


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Professional certification

✓ Blue Coat Certified Security Analytics Professional video tutorial


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Professional training in India


✓ Enterprise training on Blue Coat Certified Security Analytics Professional


✓ Use Blue Coat Certified Security Analytics Professional efficiently


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Professional guide


✓ best Blue Coat Certified Security Analytics Professional training institutes in delhi ncr