типОбука во училница
РЕГИСТАР

Blue Coat Certified Ван Забрзување Администратор

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

АДМИНИСТРАТОР ЗА ПЛАЌАЊЕ НА ПЛАНОТ НА ПЛАНОТ

Курсот е наменет за ИТ професионалци кои сакаат да ги совладаат WAN основите за оптимизација на Blue Coat ProxySG. По завршувањето на овој курс, ќе разберете: Основни концепти за оптимизација на WAN Како да распоредите и лиценцирате ProxySG Како да го следите сообраќајот на ProxySG Концепти за управување со пропусниот опсег Како работи WAN оптимизацијата и е конфигурирана на ProxyClient.

целната публика

ИТ мрежа професионалци кои сакаат да ги совладаат основите на Blue Coat производи со фокус на WAN Optimization технологија и кои не преземале никакви претходни Blue Coat курсеви за обука.

Предуслови

 • Студентите треба да бидат запознаени со основните концепти за мрежно поврзување, како што се мрежни локални мрежи (LANs), интернет, безбедносни и IP протоколи, како што се основите на TCP / IP, WCCP, HTTP, CIFS и MAPI.
 • Покрај тоа, учениците треба да имаат напредно познавање на мрежата за испорака на апликации и безбедноста, како и практично искуство со ProxySG во областа.

Course Outline Duration: 2 Days

 • Оптимизација на WAN
 • WAN забрзување распоредувања
 • Сино капутско небо
 • WCCP подесување
 • услуги
 • Следење на сообраќајот
 • Конфигурирајте ADN улоги
 • Оптимизирање на CIFS
 • MAPI над ADN
 • Забрзување на веб сообраќај
 • Стриминг медиуми забрзување
 • Управување со пропусен опсег
 • Проблем со проблеми на ProxySG
 • Конфигурирајте ADN улоги

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.


Осврти