типОбука во училница
РЕГИСТАР
infoblox - Core DDI преодна конфигурација (CDIC) 7.3 (формално однапред администрација)

CDIC XCHARX Core DDI Intermediate Configuration 7.3 Training Course & Certification XCHARX Formerly Advance Administration

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

CDIC XCHARX Core DDI Intermediate Configuration 7.3 Курс за обука

Развивање на напредно познавање на работното место за конфигурирање и управување со мрежните апарати на Infoblox кои работат со NIOS. Разбирање на далечинска автентикација, TSIG и GSS-TSIG, и спроведување на DNSSEC и Anycast услуги. Дознајте динамички DNS и како функционира со DNS / DHCP. Спроведување DHCP сопствени опции и failover. Научете закажана надградба на NIOS и прегледи на DNS.

Prerequisites for Core DDI Intermediate Configuration (CDIC) 7.3 сертификација

Course Outline Duration: 2 Days

  • Модул-1: администрација и оддалечена автентикација
  • Модул-2: Имплементација на TSIG и GSS-TSIG
  • Модул-3: Имплементација на DNSSEC
  • Модул-4: Конфигурирање и активирање на DNSAnycast услуги
  • Модул-5: Динамички DNS, како функционира со опцијата DNS / DHCP и DHCP 81
  • Модул-6: Напредни опции за DHCP
  • Модул-7: имплементација на DHCP failover
  • Модул-8: закажани надградби
  • Модул-9: прегледи на DNS

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.