типОбука во училница
време180 денови
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. CEH V10 (10th December 2018)

  декември 10 - декември 14
 2. ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

  декември 15 - декември 16
 3. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 4. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
Сертифициран мрежа и Firewall специјалист _ CNFS обука

Преглед

Предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Сертифициран мрежа и Firewall специјалист - CNFS обука

Сертифицираната мрежа и Firewall специјалист - CNFS курс се состои од повеќе тренинг и сертификација песни кои се мапираат до улогите во индустријата. Овој курс ги обезбедува најновите технологии и вештини за работа кои ве прават иноватор во безбедносните технологии. Овој курс обезбедува специјализирани знаења за распоредување, конфигурирање, управување и суспендирање на заштитните ѕидови на претпријатието, системи за детекција на упад, системи за превенција на упад, кластери за заштитен ѕид и балансирање на оптоварувања, анти-вирус со анти-вирус, анти-спам, SSL VPN и филтрирање на веб содржини, и флексибилни опции за конфигурација на големите продавачи во индустријата, како што се Cisco, Juniper, Checkpoint, Fortinet, Paloalto, F5, Bluecaot, Riverbed, wireshark и исто така ќе се шират со различни хакерски техники и хакерски методологии и пристап на безбедносните администратори мрежи против сајбер-закани. Овој курс е дизајниран од страна на индустријата експерти со идентификување на вештини потребни за тековната работа на пазарот. Во овој курс се додаваат повеќе курсеви за добавувачи зошто поради многу инфраструктури на претпријатија се хибриди на повеќе продавачи.

Предуслови

 • Силно познавање на TCP / IP
 • Добро познавање на Windows Active Directory
 • Здраво знаење за Cisco рутирање и преклопување
 • Основно разбирање на протоколи како што се FTP, HTTP, SMTP, DNS, DHCP

Course Outline Duration: 180 Days

 • Модул-1: администрација на ASA Firewall
 • Модул-2: администрација на контролен пункт
 • Модул-3: Експерт за контролен пункт
 • Модул-4: засилена администрација
 • Модул-5: Fortigate Expert
 • Модул-6: Џунипер JNCIA
 • Модул-7: Џунипер JNCIS
 • Модул-8: Paloalto Network Essentials
 • Модул-9: Администрација на F5 LTM
 • Модул-10: администрација на Bluecoat
 • Модул-11: речен бран 200 Essentials
 • Модул-12: анализа на пакетите на жици

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации ве молиме контактирајте не.

Certified Network & Firewall Specialist – CNFS Training in Gurgaon | Certified Network & Firewall Specialist – CNFS Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Certified Network & Firewall Specialist – CNFS as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Certified Network & Firewall Specialist – CNFS Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Certified Network & Firewall Specialist – CNFS from our Certified Network & Firewall Specialist – CNFS Training. Our Certified Network & Firewall Specialist – CNFS Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Certified Network & Firewall Specialist – CNFS.

Innovative technology solutions is well-equipped Certified Network & Firewall Specialist – CNFS Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Certified Network & Firewall Specialist – CNFS Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Certified Network XCHARX Firewall Specialist – CNFS labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Certified Network & Firewall Specialist – CNFS Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Certified Network & Firewall Specialist – CNFS Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Certified Network & Firewall Specialist – CNFS Training Introduction

Certified Network & Firewall Specialist – CNFS is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Certified Network & Firewall Specialist – CNFS services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Certified Network & Firewall Specialist – CNFS. After visualizing the demand of Certified Network & Firewall Specialist – CNFS, Innovative Technology solutions started offering Certified Network & Firewall Specialist – CNFS training in Gurgaon for individual and Certified Network & Firewall Specialist – CNFS training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Certified Network & Firewall Specialist – CNFS in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Certified Network & Firewall Specialist – CNFS Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Certified Network & Firewall Specialist – CNFS training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Certified Network & Firewall Specialist – CNFS training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Certified Network & Firewall Specialist – CNFS, Corporate trainer for Certified Network & Firewall Specialist – CNFS , Bootcamp for Certified Network & Firewall Specialist – CNFS training. Best Certified Network & Firewall Specialist – CNFS training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Certified Network XCHARX Firewall Specialist – CNFS training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Certified Network XCHARX Firewall Specialist – CNFS training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Certified Network & Firewall Specialist – CNFS training programme. Taking online or classroom Certified Network & Firewall Specialist – CNFS training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for Certified Network & Firewall Specialist – CNFS Certification training in India


✓ Certified Network & Firewall Specialist – CNFS training in Gurgaon


✓ Certified Network & Firewall Specialist – CNFS training from India


✓ Certified Network & Firewall Specialist – CNFS online training


✓ Certified Network & Firewall Specialist – CNFS training


✓ Certified Network & Firewall Specialist – CNFS classroom training


✓ Certified Network & Firewall Specialist – CNFS certification

✓ Certified Network & Firewall Specialist – CNFS video tutorial


✓ Certified Network & Firewall Specialist – CNFS training in India


✓ Enterprise training on Certified Network & Firewall Specialist – CNFS


✓ Use Certified Network & Firewall Specialist – CNFS efficiently


✓ Certified Network & Firewall Specialist – CNFS guide


✓ best Certified Network & Firewall Specialist – CNFS training institutes in delhi ncr