типОбука во училница
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. CEH V10 (10th December 2018)

  декември 10 - декември 14
 2. ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

  декември 15 - декември 16
 3. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 4. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
cpcd обука во Gurgaon

Преглед на курсот

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Сертифициран изведувач на изведба и компетентност - Обука за CPCD

на Сертифициран изведувач на изведба и компетентност сертификација програма, на Карлтон Напредно управување со Институтот, САД, направено во Индија во соработка со Среден Земјата консултанти. Оваа програма се базира на тоа како да работат во рамките на интегриран систем за перформанси и компетентност, да планираат перформанси научно, да дизајнираат добри механизми за преглед и да го усогласат ова со процесите на управување со компетентност.

Цели

 • Добијте сеопфатен информативен пакет за време на програмата и за домашна употреба
 • Дознајте од експерти во индустријата кои имаат огромно искуство во областа на човечки ресурси
 • Мрежа со други професионалци со иста позадина и интерес
 • Брендирај си како уверение за изведба и компетентност
 • Единствена "без ризик" гаранција за враќање на парите
 • Вашето задоволство е загарантирано

целната публика

 • Човечки ресурси професионалци кои работат во управување со перформанси области, учење и развој на одделот.
 • Секој професионалец кој работи на крст функционален тим за дизајнирање и имплементирање на системи за проверка на перформансите во нивната организација

Course Outline Duration: 2 Days

МОДУЛ 1: Компетентност, изведба и PCMS

 • Што е компетентност
 • Компетентност Iceberg модел
 • Класификација на компетенции - Однесување и функционалност
 • Мерење на компетентност преку одбранбено рејтинг-скалило
 • Аспектите на изведба вклучуваат излез, влез, време, фокус, аспект на додадена вредност
 • Видови на мерење на перформансите вклучуваат субјективни vs објективни мерки, договори, заостанување, дијагностички мерки, ефикасност и ефективни мерки, внатрешно наспроти бенчмарка наспроти фокусирани на купувачи
 • Управување со ефикасноста и компетентноста како концепт
 • PCMS модел

МОДУЛ 2: балансирана картичка за резултати

 • Планирање на перформансите преку KRA's, Активност планови, мерки за изведба
 • Перспективите на Balanced Scorecard - финансиски, клиент, внатрешен процес, учење и раст
 • Процес на каскадирање
 • Мерки за рамномерна картичка за резултати, како што е приходот по вработен, додадена вредност по вработен, процент на приход од нови клиенти, лојалност на клиентите и профитабилност, време на одговор на барањата на клиентите, инвестиција за обука по клиент, индекс на мотивација

МОДУЛ 3: Рамки за компетентност и Мапи

 • Што е карта / рамка за компетенции
 • Видови на рамка - јадро рамка, врз основа на улогата, мени стил
 • Употреба на Рамката за компетентност - алатка за регрутирање и одлуки за избор, што се користи за фокусирање на лични програми за обука и развој
 • Креирање на компетентност на сајтот - анализа на функционалните и однесувањето вештини, додавајќи БАРС
 • Quan Рамка на компетенции
 • Анализа на прагот на прагот - ментални, научени и мотивациски особини
 • Користење на БАРС за компетентни мапи
 • Спроведување на процесот на мапирање

МОДУЛ 4: системи за преглед на перформанси

 • Модел за преглед на перформансите вклучува резултати, развој и управување со промените
 • Перспектива вклучена во перформанси Осврти како формална, пер, само, оценување нагоре, 360 степен повратни информации
 • Рејтинг Методи како есеј, графички, критичен инцидент, принуден избор итн.
 • Заеднички проблеми со рејтинг како ореол, рог, рецидивност, централна тенденција, контраст, попустливост итн.
 • Правни аспекти на оценување на успешност

МОДУЛ 5: центри за оценување

 • Кои се центрите за оценување - на организациско и индивидуално ниво
 • Историска перспектива на центарот за оценување
 • Основни чекори следени во центарот за проценка
 • Видови техники кои се користат во центрите за оценување - психометриски тестови како индикатор за типот Myers Бригс, фактор на личност на 16, интелигенција за перцепција и предност, вежби во уроци, улоги итн.
 • Проектирање Центар за проценка - мапирање на надлежностите, вежби за дизајнирање и алатки за евалуација, оценувачи за обука
 • Матрицата за проценка вклучува изводливи методи за оценување во зависност од крајните цели

МОДУЛ 6: Анализа и подобрување на перформансите

 • Од обука до перформанси - Идентификација на перформанси пропусти
 • Анализа на Root / Major Cause - Модел на Гилберт за индивидуална дијагноза
 • Идентификување на причински фактори - Поставување на целите и целите на учењето преку ABC учење
 • Избирање на најдобар метод за обука
 • Развивање на добар дизајн преку обезбедување рамнотежа помеѓу учењето на ABC и умереното ниво на содржина
 • Градење на соодветна методологија за евалуација преку моделот на Киркпатрик

Ве молиме пишете ни на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

сертификација

40 HR сертификација Процес: 16 ХР работилница проследена со водена проектна работа на 24 Hr

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.

Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training in Gurgaon | Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Certified Performance & Competence Developer – CPCD as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Certified Performance & Competence Developer – CPCD from our Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training. Our Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Certified Performance & Competence Developer – CPCD.

Innovative technology solutions is well-equipped Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Certified Performance XCHARX Competence Developer XCHARX CPCD labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Certified Performance & Competence Developer – CPCD Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training Introduction

Certified Performance & Competence Developer – CPCD is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Certified Performance & Competence Developer – CPCD services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Certified Performance & Competence Developer – CPCD. After visualizing the demand of Certified Performance & Competence Developer – CPCD, Innovative Technology solutions started offering Certified Performance & Competence Developer – CPCD training in Gurgaon for individual and Certified Performance & Competence Developer – CPCD training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Certified Performance & Competence Developer – CPCD in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Certified Performance & Competence Developer – CPCD Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Certified Performance & Competence Developer – CPCD training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Certified Performance & Competence Developer – CPCD training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Certified Performance & Competence Developer – CPCD, Corporate trainer for Certified Performance & Competence Developer – CPCD , Bootcamp for Certified Performance & Competence Developer – CPCD training. Best Certified Performance & Competence Developer – CPCD training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Certified Performance XCHARX Competence Developer XCHARX CPCD training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Certified Performance XCHARX Competence Developer XCHARX CPCD training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Certified Performance & Competence Developer – CPCD training programme. Taking online or classroom Certified Performance & Competence Developer – CPCD training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for Certified Performance & Competence Developer – CPCD Certification training in India


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD training in Gurgaon


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD training from India


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD online training


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD training


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD classroom training


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD certification

✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD video tutorial


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD training in India


✓ Enterprise training on Certified Performance & Competence Developer – CPCD


✓ Use Certified Performance & Competence Developer – CPCD efficiently


✓ Certified Performance & Competence Developer – CPCD guide


✓ best Certified Performance & Competence Developer – CPCD training institutes in delhi ncr