типОбука во училница
РЕГИСТАР

Check Point Certified Security Expert (CCSE)

CCSE - проверка точка сертифициран безбедност експерт за обука на курсот и сертификација

Преглед

Предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

CCSE - Курс за сертифициран безбедност експерт за обука курс

Проверете точка безбедност инженеринг е напреден 3-ден курс кој учи како ефикасно да се изгради, модифицира, распореди и смена на проблеми на Check Point безбедносни системи на оперативниот систем Gaia. Ќе проучуваме ѕид процеси и внимателно разгледајте ја обработката на корисникот и кернелот и состојбата на проверка. Лабораториите вклучуваат конфигурирање на безбедносни портали, имплементирање на VPNи и извршување на напредни задачи за решавање проблеми на заштитниот ѕид.

Prerequisites for Check Point Certified Security Expert (CCSE) Certification

Силно познавање на CCSA

Course Outline Duration: 3 Days

  • Однапред заштитен ѕид
  • Администрација на командната линија
  • Однапред VPN
  • ОУЗ карактеристики
  • Однапред ОУЗ Карактеристики
  • IDS / IPS
  • QOS
  • КЛАСТЕРИНГ
  • Известување

Ве молиме пишете ни на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.


Осврти