типОбука во училница
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. CEH V10 (10th December 2018)

  декември 10 - декември 14
 2. ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

  декември 15 - декември 16
 3. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 4. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
ECSP

Опис

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

EC-Советот за сертифициран безбеден програмер - ECSP.net обука

ECSP.Net курсот ќе биде непроценлив за развивачите на софтвер и програмерите да кодираат и да развијат високо безбедни апликации и веб апликации. Ова е направено во текот на животниот циклус на софтверот, кој вклучува дизајнирање, имплементирање и распоредување на апликации. NET е широко користен од организациите како водечка рамка за градење на веб апликации. ECSP.Net ги учи програмерите како да ги идентификуваат безбедносните пропусти и спроведуваат безбедносни контрамерки низ целиот животен циклус на развој на софтвер за да го подобрат севкупниот квалитет на производите и апликациите. EC-Council Certified Secure Programmer ги поставува темелите што ги бараат сите развивачи на апликации и развојни организации за производство со поголема стабилност и помалку ризици за безбедноста на потрошувачот. Сертифицираниот безбеден програмер ја стандардизира базата на знаење за развој на апликации преку вклучување на најдобрите практики проследени од искусни експерти во различни домени.

Цели

 • Ве запознаам со .Net апликација за безбедност, ASP.Net безбедност архитектура и да ви помогне да се разбере потребата за безбедност на апликацијата и заеднички безбедносни закани за. NET рамка
 • Разговараат за безбедносни напади на рамка .Net и објаснуваат животниот циклус на развој на безбеден софтвер
 • Помогнете им да ги разберете заедничките закани за собранието .Net и да ве запознаат со процесите на одење на стек
 • Дискусија за потребата за валидација на влез, различни пристапи за валидација на влез, заеднички напади за валидација на влез, слабости за проверка на валидација и најдобри практики за валидација на влез
 • Ве запознаам со процеси за авторизација и автентикација и заеднички закани за овластување и автентикација
 • Разговараат за разни безбедносни принципи за токени за управување со сесии, заеднички закани за управување со сесии, ASP.Net техники за управување со сесии и разни напади на сесии
 • Да ја покрие важноста на криптографијата во. NET, различни видови на криптографски напади во. NET, и разни имиња на. NET криптографии
 • Објаснете симетрична и асиметрична енкрипција, хашинг концепти, дигитални сертификати, дигитални и XML потписи
 • Опишете ги принципите на безбедно ракување со грешки, различни нивоа на ракување со исклучоци и разни алатки за најавување
 • Испитај ги концептите за ракување со датотеки, грижата за безбедноста на датотеките, пренасочувањата на патеката на ракување со датотеки и техниките на одбраната против патеката

целната публика

Сертификатот ECSP е наменет за програмери кои се одговорни за дизајнирање и градење безбедни Windows / Web базирани апликации со. NET Framework. Таа е наменета за програмери кои имаат развојни вештини на. NET.

Предуслови

Мора да бидете добро обучен со NET програмскиот јазик.

Course Outline Duration: 3 Days

1 - Вовед во .NET апликација за безбедност

 • Безбедност на Microsoft .NET апликација
 • Заеднички безбедносни закани на. NET
 • Силен развој на витален циклус (SDL)
 • Безбедни принципи за кодирање
 • Упатства за развој на безбедни кодови

2 - Безбедност на. NET Framework

 • Вовед во. NET Framework
 • . Нето време за безбедност
 • Безбедност на библиотеките
 • Безбедност на
 • . NET алатки за безбедност
 • Најдобри практики за безбедност на. NET Framework

3 - внесување на валидација на влез и излезно кодирање

 • Влезна валидација
 • Атаки за проверка на внесување
 • Дефанзивни техники против напади на XSS
 • Дефанзивни техники против напади на SQL вбризгување
 • Кодирање на излез
 • Sandboxing
 • Најдобри практики

4 - авторизација и автентикација

 • Вовед во автентикација и овластување
 • Проверка
 • Овластување
 • Овластувања за автентикација и овластување
 • Најдобри практики за автентикација и авторизација
 • Безбедна комуникација

5 - безбедна сесија и државен менаџмент

 • Управување со сесии
 • Техники за управување со сесии во ASP.NET
 • Напади на сесија и нејзини дефанзивни техники
 • Обезбедување на управување со сесија базирано на колачиња
 • ViewState Security
 • Насоки за безбедно управување со сесии

6 - .NET криптографија

 • Вовед во криптографијата
 • Симетрична енкрипција
 • Асиметрична енкрипција
 • Hashing
 • Дигитални потписи
 • Дигитални сертификати
 • XML потписи

7 - .NET Грешка при ракување, ревизија и логирање

 • Ракување со грешки
 • Ракување со исклучоци во ASP.NET
 • Исклучување со најдобри практики
 • Ревизија и влезете
 • Ревизија и пријавување најдобри практики
 • . NET Алатки за најавување

8 -. NET безбедна обработка на датотеки

 • Ракување со датотеки
 • Напади на датотеката и неговите дефанзивни техники
 • Обезбедување датотеки
 • Ракување со продолжување на датотеката
 • Изолирани чување
 • Списоци за контрола на пристап до датотеки (ACL)
 • Список за сигурно пристапување до датотеки

9 - управување со конфигурација на. NET и безбеден преглед на кодот

 • Конфигурација за управување со
 • Датотека за конфигурација на машина
 • Конфигурациски датотеки за апликации
 • Кодови за пристап до датотеки за конфигурација за безбедност
 • Најдобри практики за управување со конфигурација
 • Преглед на безбедносен код
 • Статични алатки за анализа на код

Ве молиме пишете ни на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

Детали за испит:

 • Број на прашања: 50
 • Предавање резултат: 70%
 • Тест Времетраење: 2 часа
 • Формат за тестирање: Повеќекратен избор
 • Тест Испорака: Innovative Technology Solutions Exam Center
 • Префикс за испит: 312-93

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.

EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net Training in Gurgaon | EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net from our EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net Training. Our EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net.

Innovative technology solutions is well-equipped EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. EC-Council Certified Secure Programmer XCHARX ECSP.net labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net Training Introduction

EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net. After visualizing the demand of EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net, Innovative Technology solutions started offering EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net training in Gurgaon for individual and EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net, Corporate trainer for EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net , Bootcamp for EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net training. Best EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on EC-Council Certified Secure Programmer XCHARX ECSP.net training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online EC-Council Certified Secure Programmer XCHARX ECSP.net training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net training programme. Taking online or classroom EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net Certification training in India


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net training in Gurgaon


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net training from India


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net online training


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net training


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net classroom training


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net certification

✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net video tutorial


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net training in India


✓ Enterprise training on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net


✓ Use EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net efficiently


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net guide


✓ best EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP.net training institutes in delhi ncr