типОбука во училница
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

  декември 15 - декември 16
 2. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 3. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
ECSP Јава обука во Гургаон

Опис

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

EC-Советот за сертифициран безбеден програмер - ECSP Java обука

Целта на програмата за обука на CSCU е да им обезбеди на поединците потребните знаења и вештини за заштита на нивните информативни средства. Оваа класа ќе ги потопи студентите во интерактивна средина каде што ќе се здобијат со фундаментално разбирање за разни закани за компјутер и мрежа, како што се кражба на идентитет, измама со кредитни картички, онлајн банкарски фишинг измами, вирус и backdoors, електронски пораки измами, секс прекршителите демнат онлајн, загуба на доверливи информации, хакерски напади и социјален инженеринг. Уште поважно, вештините научени од класот им помага на учениците да ги преземат неопходните чекори за ублажување на нивната изложеност на безбедност.

Цели

 • Сфатете ја процената на ризик и моделирањето на закани
 • Сфатете го МОДЕЛОТ за закана
 • Сфатете ја безбедносната архитектура
 • Шифрирај ги тајните во меморијата и складирањето
 • Информации за чистење
 • Сфатете ги привилегираните нивоа за пристап до информации
 • Сфатете ја лабавата спојка
 • Сфатете ја двојната слободна ранливост
 • Сфатете ги Советите за распределба на безбедна меморија
 • Сфатете ја симетричната енкрипција
 • Сфатете ја симетричната енкрипција во C + +
 • Сфатете го алгоритмот Blowfish во C
 • Сфатете ја безбедна бекап: алатка
 • Сфатете ја енкрипцијата и неговите типови
 • Прибежиште за примерен код
 • Шифрирај го користејќи DBMS_CRYPTO
 • Направете ефективни пораки за грешки

целната публика

Сертификацијата ECSP е наменета за програмери кои се одговорни за дизајнирање и изградба на безбедни Windows / Web базирани апликации со Јава. Таа е наменета за програмери кои имаат Java развој вештини

Предуслови

 • Основен развој на софтвер за Java.

Course Outline Duration: 3 Days

 • Модул 1: Вовед во Јава безбедност
 • Модул 2: Безбеден развој на софтвер
 • Модул 3: Внесување на датотеки и излез и сериализација
 • Модул 4: Внесување на валидација
 • Модул 5: обработка на грешки и логирање
 • Модул 6: автентикација и авторизација
 • Модул 7: Јава за автентикација и овластување услуги (JAAS)
 • Модул 8: Java Concurrency и управување со сесии
 • Модул 9: Јава криптографија
 • Модул 10: Јава апликација Ранливост

Ве молиме пишете ни на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

Детали за испит

Број на прашања: 50
Предаден резултат: 70%
Тест Времетраење: 2 часови
Тест формат: повеќекратен избор
Тест за испорака: испитен центар на ЕК-Советот, Прометрик
Префикс за испит: 312-94

сертификација

Испитот ECSP 312-94 ќе се спроведува на последниот ден од обуката. Студентите треба да го положат онлајн испит за да добијат ECSP сертификат.

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.

EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java Training in Gurgaon | EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java from our EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java Training. Our EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java.

Innovative technology solutions is well-equipped EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. EC-Council Certified Secure Programmer XCHARX ECSP Java labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java Training Introduction

EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java. After visualizing the demand of EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java, Innovative Technology solutions started offering EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java training in Gurgaon for individual and EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java, Corporate trainer for EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java , Bootcamp for EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java training. Best EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on EC-Council Certified Secure Programmer XCHARX ECSP Java training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online EC-Council Certified Secure Programmer XCHARX ECSP Java training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java training programme. Taking online or classroom EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java Certification training in India


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java training in Gurgaon


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java training from India


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java online training


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java training


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java classroom training


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java certification

✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java video tutorial


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java training in India


✓ Enterprise training on EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java


✓ Use EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java efficiently


✓ EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java guide


✓ best EC-Council Certified Secure Programmer – ECSP Java training institutes in delhi ncr