типОбука во училница
РЕГИСТАР
FortiAnalyzer

FortiAnalyzer курс за обука и сертификација

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Курс за обука на FortiAnalyzer

Во оваа класа, ќе научите како да го користите FortiAnalyzer. Ќе истражувате подесување, регистрирање на поддржани уреди и обезбедување комуникации, управување со дневници и архиви и конфигурирање на предефинирани и кориснички извештаи. Овој курс обезбедува солидно разбирање за тоа како да се интегрира FortiAnalyzer во вашата инфраструктура за информирање за мрежата.

Наменети публиката на Обука за FortiAnalyzer

на Курс на FortiAnalyzer е наменет за вмрежување и професионалци за безбедност кои се вклучени во секојдневното управување со FortiAnalyzer апаратот и FortiGate безбедносните информации. Ова ги вклучува мрежните менаџери и администраторите, меѓутоа, монтери, инженери за продажба, системи инженери, инженери за професионални услуги (претпродажба и пост-продажба) и професионалци за техничка поддршка, исто така, може да имаат корист од овој курс.

Prerequisites for FortiAnalyzer Certification

  • NSE-4 Хартија-јас и хартија-II заврши

Course Outline Duration: 1 Day

  • Модул-1: Преглед
  • Модул-2: Конфигурирање и администрација
  • Модул-3: Регистрација на уреди
  • Модул-4: Работа со логови и постигнувања
  • Модул-5: Извештаи

Ве молиме пишете ни на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контакт.