типОбука во училница
РЕГИСТАР
FortiGate I

Зачувување на курсот за обука и сертификација

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Преглед на курсот за обука на FortiGate I

Во оваа класа, ќе научите како да го користите FortiAnalyzer. Ќе истражувате подесување, регистрирање на поддржани уреди и обезбедување комуникации, управување со дневници и архиви и конфигурирање на предефинирани и кориснички извештаи. Овој курс обезбедува солидно разбирање за тоа како да се интегрира FortiAnalyzer во вашата инфраструктура за информирање за мрежата.

Intended Audience of Fortigate – I Training :

Курсот FortiGate I е наменет за секој кој е одговорен за секојдневното управување со уредот FortiGate. Ова вклучува мрежни менаџери, администратори, монтери, инженери за продажба, системи инженери, професионални услуги инженери (presales и пост продажба) и техничка поддршка професионалци. Секој кој планира да земе курс за FortiGate II, се препорачува да се заврши првиот курс за FortiGate I.

Prerequisites for Fortigate – I Certification Course:

 • Силно познавање на TCP / IP протоколите
 • Основно познавање на firewalls

Course Outline Duration: 2 Days

 • Модул-1: Вовед во фортинет
 • Модул-2: Политики на заштитен ѕид
 • Модул-3: автентикација
 • Модул-4: SSL VPN
 • Модул-5: Основен IPSEC VPN
 • Модул-6: антивирус
 • Модул-7: Експлицитен прокси
 • Модул-8: Webfilter
 • Модул-9: Контрола на апликации
 • Модул-10: Логирање и следење

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.