типОбука во училница
РЕГИСТАР
FortiGate II

FortiGate II курс за обука и сертификација

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

FortiGate II курс за обука

Во оваа класа ќе научите напредно вмрежување и безбедност на FortiGate. Темите вклучуваат функции вообичаено во сложени или поголеми мрежи на претпријатие / MSSP, како што се напредни рутирање, транспарентен режим, непотребна инфраструктура, напреден IPsec VPN, IPS, SSO, превенција на истекување на податоци, дијагностика и перформанси за фино подесување.

Наменети публиката на FortiGate II обука

на Се разбира, FortiGate е наменета за секој кој е одговорен за секојдневно управување со уредот FortiGate. Ова вклучувамрежни менаџери, администратори, монтери, инженери за продажба, системи инженери, професионални услуги инженери (presales и пост продажба) и техничка поддршка професионалци. Секој кој планира да земе курс за FortiGate II, се препорачува да се заврши првиот курс за FortiGate I.

Предуслови за сертификација на FortiGate II

Траење на курсот Времетраење: 3 дена

 • Модул-1: Рутирање
 • Модул-2: Виртуелни домени
 • Модул-3: транспарентен режим
 • Модул-4: Висока достапност
 • Модул-5: напреден IPSEC VPN
 • Модул-6: Систем за превенција на упад
 • Модул-7: FSSO
 • Модул-8: операции со сертификати
 • Модул-9: Превенција на истекување податоци
 • Модул-10: Дијагностика
 • Модул-11: Хардверското забрзување
 • Модул-12: IPv6

Ве молиме пишете ни на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.


Осврти