типОбука во училница
РЕГИСТАР
FortiManager

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

FortiManager

Овој курс ги учи основите за користење на FortiManager за централизирана мрежна администрација на многу FortiGate уреди. Примери за употреба случаи вклучуваат големи претпријатијата и превозникот мрежи. Ќе се истражуваат различни стратегии за распоредување, кои вклучуваат единечни или повеќе административни домени, пакети за политики и споделени предмети.

Целна публика:

Секој кој е одговорен за секојдневно управување со многу FortiGate уреди преку платформата FortiManager.

предуслови:

  • Силно познавање на Fortigate-I & II

Course Outline Duration: 1 Day

  • Модул-1: Вовед во FortiManager
  • Модул-2: Системски поставки
  • Модул-3: Менаџер на уреди
  • Модул-4: Политика и објекти
  • Модул-5: Дополнителни системски операции

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.