типОбука во училница
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. CEH V10 (10th December 2018)

  декември 10 - декември 14
 2. ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

  декември 15 - декември 16
 3. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 4. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
HP за управување со животен циклус на апликации (ALM)

Опис

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Обука за управување со животниот циклус на апликациите на HP (ALM)

Овој АЛМ курс се фокусира на основите на Управување со животен циклус на апликации кој ќе ви помогне да управувате со целиот животен циклус на развој на апликации и фаза на тестирање. Во почетокот курсот ќе почне да работи на административниот дел од Управувањето со витален циклус на апликациите, кој му овозможува на корисникот да креира и управува со проекти и корисници заедно со корисничките права. По административниот дел корисник ќе помине низ животниот циклус на апликацијата од Release за дефинирање на времетраењето на целиот животен циклус, Потребно е да се дефинира функционалноста на апликацијата, Тест план ќе биде корисно за планирање на процесот на тестирање и состојба, Test Lab ќе им овозможи на корисниците да извршат тест план за апликација, модул Дефект за креирање и управување со дефекти и приказот на Dashboard кој ќе биде одговорен за генерирање на извештаи и графики за подобра анализа на апликацијата.

Цели

 • Дефинирање на управување со животен циклус на апликации (ALM)
 • Разбирање на разликата меѓу ALM интерфејси
 • Креирај изданија, циклуси и конструирајте барања
 • Анализирајте ги ризиците поврзани со барањата
 • Организирајте ги тестовите и предметите во дрвото за тестирање
 • Дизајн и создавање на планови за тестирање
 • Генерирајте скрипти за тестирање од чекорите за дизајн
 • Креирај тест сетови, Изврши рачно и автоматски тестови
 • Снимете ги резултатите од извршувањето на резултатите од тестот
 • Пријавете се и управувајте со дефекти
 • Генерирајте графикони и извештаи користејќи ја контролната табла

целната публика

 • Свеж корисник
 • Инженери за обезбедување на квалитет
 • Квалитетни тестери
 • Проектен менаџер
 • Центар за квалитет / администратори на ALM
 • Осигурување на квалитетот води
 • Други Центар за квалитет / АЛМ корисници одговорни за управување со проекти, корисници и работни прилагодувања

Предуслов

Работно познавање на:

 • Windows
 • Веб-страници и прелистувач
 • Концепти за тестирање

Course Outline Duration: 4 Days

 1. Вовед во управување со животниот циклус на апликациите
  • Опишете го производот на HP за управување со животен циклус на апликации (ALM)
  • Опишете ја хиерархијата и патоказот на АЛМ
  • Отидете низ ALM модулите
  • Опишете ги клучните карактеристики и придобивки на АЛМ
  • Идентификувајте го она што е ново во ALM верзијата 11.5x
  • Идентификувајте дополнителни корисни ресурси
  • ALM Core портфолио
 2. Работа со изданија
  • Идентификувајте ја односот помеѓу линијата на бизнис (LOB), апликации, изданија и циклуси
  • Креирај дрво на порака
  • Да го препознаат значењето на доделувањето барања до изданија и циклуси
  • Да се ​​препознае значењето на доделувањето тестови за изданија и циклуси
  • Додавање на прилози
 3. Работа со барањата и анализа на ризик
  • Наведете барања
  • Идентификувајте ги карактеристиките на корисно барање
  • Додајте барања за проект
  • Креирај дрво на барања
  • Доделување на барања за изданија и циклуси
  • Додајте врски за следење со помош на следливост
  • Додајте врски за следење помеѓу барањата
  • Извршете анализа на ризик за потребите
 4. Тест планирање
  • Организирајте предмети и тестови во дрвото за тест план
  • Креирајте тестови со кои се дефинираат чекорите за тестирање на апликација
  • Користете параметри во тестовите
  • Генерирајте скрипти за тестирање од чекорите за дизајн
  • Дефинирајте тест конфигурации
  • Генерирајте графикон за анализа во живо од дрвото за тест план
 5. Тест Извршување
  • Создајте и организирајте фолдери во дрвото Тест-множества
  • Прикажи ги сите тестови за проектот
  • Креирај тест сетови
  • Додајте тестови и тест конфигурации во комплети за тестирање
  • Тестот за врска поставува папки до изданија и циклуси
  • Управувај со протокот на извршување тест
  • Изврши рачно и автоматски тестови
  • Снимајте и прегледајте ги резултатите од егзекуциите за тестирање
 6. Следење на дефекти
  • Пријавете дефекти
  • Најдете слични дефекти
  • Статус на дефект
  • Пребарувајте и прегледајте дефекти
  • Ги следи дефектите во текот на нивниот животен циклус
  • Поврзани дефекти со ентитети
 7. Известување и анализа
  • Опишете известување и анализа во АЛМ
  • Идентификувајте ги карактеристиките на контролната табла
  • Креирајте папки и страници на таблата
  • Конфигурирајте ја контролната табла
  • Погледнете страната на таблата
  • Генерирање на извештаи и графики
  • Анализирајте ги извештаите и графиконите
  • Креирајте и прикажете извештаи за проектот
  • Генерирај форматирана проектна документација и извештаи на Excel

Престојни настани

Во овој момент нема претстојни настани.

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно контактирајте со нас.

HP Application Lifecycle Management (ALM) Training in Gurgaon | HP Application Lifecycle Management (ALM) Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on HP Application Lifecycle Management (ALM) as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and HP Application Lifecycle Management (ALM) Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on HP Application Lifecycle Management (ALM) from our HP Application Lifecycle Management (ALM) Training. Our Обука за управување со животниот циклус на HP (АЛМ) во Гургаон is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on HP Application Lifecycle Management (ALM).

Innovative technology solutions is well-equipped HP Application Lifecycle Management (ALM) Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known HP Application Lifecycle Management (ALM) Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. HP Application Lifecycle Management (ALM) labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on HP Application Lifecycle Management (ALM) Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best HP Application Lifecycle Management (ALM) Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

HP Application Lifecycle Management (ALM) Training Introduction

HP Application Lifecycle Management (ALM) is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using HP Application Lifecycle Management (ALM) services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on HP Application Lifecycle Management (ALM). After visualizing the demand of HP Application Lifecycle Management (ALM), Innovative Technology solutions started offering HP Application Lifecycle Management (ALM) training in Gurgaon for individual and HP Application Lifecycle Management (ALM) training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on HP Application Lifecycle Management (ALM) in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for HP Application Lifecycle Management (ALM) Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for HP Application Lifecycle Management (ALM) training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • HP Application Lifecycle Management (ALM) training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on HP Application Lifecycle Management (ALM), Corporate trainer for HP Application Lifecycle Management (ALM) , Bootcamp for HP Application Lifecycle Management (ALM) training. Best HP Application Lifecycle Management (ALM) training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on HP Application Lifecycle Management (ALM) training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online HP Application Lifecycle Management (ALM) training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online HP Application Lifecycle Management (ALM) training programme. Taking online or classroom HP Application Lifecycle Management (ALM) training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for HP Application Lifecycle Management (ALM) Certification training in India


✓ HP Application Lifecycle Management (ALM) training in Gurgaon


✓ HP Application Lifecycle Management (ALM) training from India


✓ HP Application Lifecycle Management (ALM) online training


✓ HP Application Lifecycle Management (ALM) training


✓ HP Application Lifecycle Management (ALM) classroom training


✓ HP Application Lifecycle Management (ALM) certification

✓ HP Application Lifecycle Management (ALM) video tutorial


✓ HP Application Lifecycle Management (ALM) training in India


✓ Enterprise training on HP Application Lifecycle Management (ALM)


✓ Use HP Application Lifecycle Management (ALM) efficiently


✓ HP Application Lifecycle Management (ALM) guide


✓ best HP Application Lifecycle Management (ALM) training institutes in delhi ncr