типОбука во училница
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. CEH V10 (10th December 2018)

  декември 10 - декември 14
 2. ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

  декември 15 - декември 16
 3. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 4. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
вовед за тестирање

Опис

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Вовед во тестирање

Овој курс се фокусира на основите на софтвер за тестирање кои ќе ви помогнат да го дофатите знаењето за принципите, моделите и техниките за тестирање, со цел да работите во индустријата за тестирање на софтвер.

Оваа Се разбира се базира на сценарија во реално време, што е корисно за разбирање на концептите за тестирање, SDLC, STLC, рачно тестирање и други теми кои се неопходни за рачно тестирање. Овој курс е фокусиран на идентификување на барањата за примена, одредување на различни нивоа на тестирање, по што корисниците ќе одат на различни типови на тестирање да ги провери функционалните и нефункционалните карактеристики на апликацијата и ќе подготви тест случаи и тест сценарија за да ја провери апликацијата со секој аспект, на крајот ќе се најави дефект и ќе генерира извештај врз основа на извршување на тест-случај.

Цели

 • Идентификувајте ги основите и дефинициите за тестирање на софтверот и неговите принципи
 • Идентификуваат различни SDLC модели
 • Дефинирајте ги техниките за тестирање за да ги задоволите деловните барања
 • Идентификувај го процесот на извршување на тестот
 • Дефинирајте го управувањето со ризик и научете како се однесува на софтверското тестирање
 • Користење на известување и клучни показатели за успех
 • Идентификувајте ги не-функционалните типови на тестирање
 • Идентификувајте напредни концепти за тестирање

целната публика

 • Секој нов корисник кој сака да започне кариера во софтвер тестирање
 • Развивач на софтвер

Предуслови

Работно познавање на

 • Windows
 • Веб-страници и прелистувач

Course Outline Duration: 3 Days

 1. Преглед
  • Знајте за основите за тестирање:
   • Дефинирајте софтверско тестирање
   • Идентификувајте зошто тестот е важен
   • Дознајте принципи на софтверско тестирање
   • Идентификување на цели на софтверско тестирање
  • Дознајте дефиниција за тестирање
   • Идентификуваат различни нивоа на тестирање:
    • Единица, интеграција, систем, тестирање за прифаќање на корисникот
    • Тестирање
    • Оперативна подготвеност
    • Дефинирајте го животниот циклус на развој на софтвер (SDLC)
  • Идентификуваат концепти и техники за тестирање:
   • Белата кутија за тестирање
   • Тест за црна кутија
 2. Барања и тестирање
  • Идентификувајте ги видовите на барања
  • Дефинирајте бизнис услов
  • Дефинирајте ја односот помеѓу бизнис услов и тест
  • Идентификуваат улогата на бизнис аналитичар
  • Наведете ги придобивките од јасни барања
  • Дефинирајте анализа на барања
  • Поврзете ги покриеноста на барањата со други субјекти
 3. Тест Извршување
  • Идентификувајте ги методите за извршување на тестот
  • Споредба на рачно и автоматизирано тестирање
  • Предности на автоматско тестирање
  • Дефинирајте ги предизвиците од тестирањето за автоматизација
  • Документација на резултати
  • Логирање дефекти
  • Сериозност и приоритет
  • Следење на дефекти
  • Принципи на ефикасно известување за дефекти
 4. Разбирање на ризик
  • Дефинирајте ризик
  • Идентификуваат управување со ризик
  • Фази на управување со ризици
  • Неопходноста за рамнотежа меѓу време и време на тестирање
  • Дефинирајте го деловното тестирање
  • Совети за оптимизација на напорите за тестирање
 5. Мерење на успехот
  • Мерење успех и подобрување
  • Идентификувајте ги показателите и клучните показатели за успешност (KPIs)
  • Идентификувајте совети за избор на KPI
  • Дефинирајте ги чекорите за успешна формула

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

сертификација

Кандидатите можат да одат на ниво на Фондацијата ISTQB сертификација, со цел да започне кариера како Упатство тестер

За повеќе информации љубезно контактирајте со нас.

Intro To Testing Training in Gurgaon | Intro To Testing Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Intro To Testing as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Intro To Testing Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Intro To Testing from our Intro To Testing Training. Our Вовед во тестирање на обука во Гургаон is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Intro To Testing.

Innovative technology solutions is well-equipped Intro To Testing Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Intro To Testing Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Intro To Testing labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Intro To Testing Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Intro To Testing Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Intro To Testing Training Introduction

Intro To Testing is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Intro To Testing services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Intro To Testing. After visualizing the demand of Intro To Testing, Innovative Technology solutions started offering Intro To Testing training in Gurgaon for individual and Intro To Testing training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Intro To Testing in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Intro To Testing Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Intro To Testing training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Intro To Testing training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Intro To Testing, Corporate trainer for Intro To Testing , Bootcamp for Intro To Testing training. Best Intro To Testing training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Intro To Testing training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Intro To Testing training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Intro To Testing training programme. Taking online or classroom Intro To Testing training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for Intro To Testing Certification training in India


✓ Intro To Testing training in Gurgaon


✓ Intro To Testing training from India


✓ Intro To Testing online training


✓ Intro To Testing training


✓ Intro To Testing classroom training


✓ Intro To Testing certification

✓ Intro To Testing video tutorial


✓ Intro To Testing training in India


✓ Enterprise training on Intro To Testing


✓ Use Intro To Testing efficiently


✓ Intro To Testing guide


✓ best Intro To Testing training institutes in delhi ncr