типОбука во училница
време2 денови
РЕГИСТАР
РАБОТА НА ИТЛИ-ВРЕМЕТРАЕЊЕ

ITIL v3 Средно SO - Сервис за обука курс и сертификација

Опис

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

ITIL среден сервис оперативен курс за обука

This qualification provides a complete management-level overview of ITIL Service Operation including all its related activities. The ITIL Intermediate service operation certifications are available to anyone that has passed the Фондација ITIL exam. ITIL Service operation is one of the many Intermediate qualifications as you need. ITS is running ITIL service operations training along with certification in Gurgaon. ITIL service operation examination is also available, you can book your ITIL service operation exam at our Gurgaon location. ITS is providing training on ITIL service operations in India and abroad along with examination. For ITIL service operation trianing at Gurgaon, please contact @ : +-91 9870480053

Intended Audience for Сертификација на оперативниот сервис на ITIL

 • Главни службеници за информации (CIOs)
 • Главни технолошки офицери (ГТО)
 • менаџери
 • Надзорен персонал
 • Тимските лидери
 • Дизајнери на услуги
 • ИТ архитекти
 • ИТ планери
 • ИТ консултантите
 • ИТ менаџери за ревизија
 • ИТ менаџери за безбедност

Предуслови

Кандидатите кои сакаат да бидат обучени и испитани за оваа квалификација, веќе мора да поседуваат сертификат за ITIL Foundation во Управување со ИТ услуги, кој мора да биде презентиран како документарен доказ за да се добие прием
Кандидатите кои ги поседуваат следните квалификации на ITIL исто така се подобни и ќе бидат потребни слични докази:
• Претходно ITIL (V2) Фондацијата плус Фондацијата мост
• ITIL експерт сертификат за управување со ИТ услуги (постигнат преку Управување со услуги или Практични патишта за премостување)

Преглед на курсот

 • Вовед во услужната операција
 • Принципи на работа на сервисот
 • Сервисни оперативни процеси
 • Активности за заедничка услуга
 • Организирање за операција на услуги: функции
 • Технологија размислувања
 • Имплементација на услужната операција
 • Предизвици, критични фактори за успех и ризици.
Режим за испоракалокацијаВреметраење на курсотЗапиши се
Обука во училница Gurgaon 2 деновиЗапиши се сега

Претстојните обуки

декември 2018

22
декември 2018

ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

ТРАНЗИЦИЈА НА ИТЛИ-ВРЕМЕТРАЕЊЕ

Innovative Technology Solutions is conducting 2 days Training on ITIL Intermediate Service Transition from 22th December 2018 to 23th December 2018.

Дознај повеќе »

Ве молиме пишете ни на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

 • Број на прашања: 8 Прашања по хартија
 • Времетраење: 90 минути за сите кандидати на нивниот јазик
 • Предавање резултат: Потребни се знаци на 28 за да помине (од достапни 40) - 70%
 • Формат за тестирање: Повеќекратен избор

За повеќе информации ве молиме контактирајте не.

ITIL Intermediate SO – Service Operation Training in Gurgaon | ITIL Intermediate SO – Service Operation Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on ITIL Intermediate SO – Service Operation as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and ITIL Intermediate SO – Service Operation Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on ITIL Intermediate SO – Service Operation from our ITIL Intermediate SO – Service Operation Training. Our ITIL Intermediate SO – Service Operation Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on ITIL Intermediate SO – Service Operation.

Innovative technology solutions is well-equipped ITIL Intermediate SO – Service Operation Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known ITIL Intermediate SO – Service Operation Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. ITIL Intermediate SO XCHARX Service Operation labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on ITIL Intermediate SO – Service Operation Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best ITIL Intermediate SO – Service Operation Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

ITIL Intermediate SO – Service Operation Training Introduction

ITIL Intermediate SO – Service Operation is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using ITIL Intermediate SO – Service Operation services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on ITIL Intermediate SO – Service Operation. After visualizing the demand of ITIL Intermediate SO – Service Operation, Innovative Technology solutions started offering ITIL Intermediate SO – Service Operation training in Gurgaon for individual and ITIL Intermediate SO – Service Operation training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on ITIL Intermediate SO – Service Operation in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for ITIL Intermediate SO – Service Operation Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for ITIL Intermediate SO – Service Operation training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • ITIL Intermediate SO – Service Operation training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on ITIL Intermediate SO – Service Operation, Corporate trainer for ITIL Intermediate SO – Service Operation , Bootcamp for ITIL Intermediate SO – Service Operation training. Best ITIL Intermediate SO – Service Operation training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on ITIL Intermediate SO XCHARX Service Operation training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online ITIL Intermediate SO XCHARX Service Operation training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online ITIL Intermediate SO – Service Operation training programme. Taking online or classroom ITIL Intermediate SO – Service Operation training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for ITIL Intermediate SO – Service Operation Certification training in India


✓ ITIL Intermediate SO – Service Operation training in Gurgaon


✓ ITIL Intermediate SO – Service Operation training from India


✓ ITIL Intermediate SO – Service Operation online training


✓ ITIL Intermediate SO – Service Operation training


✓ ITIL Intermediate SO – Service Operation classroom training


✓ ITIL Intermediate SO – Service Operation certification

✓ ITIL Intermediate SO – Service Operation video tutorial


✓ ITIL Intermediate SO – Service Operation training in India


✓ Enterprise training on ITIL Intermediate SO – Service Operation


✓ Use ITIL Intermediate SO – Service Operation efficiently


✓ ITIL Intermediate SO – Service Operation guide


✓ best ITIL Intermediate SO – Service Operation training institutes in delhi ncr