типОбука во училница
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. CEH V10 (10th December 2018)

  декември 10 - декември 14
 2. ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

  декември 15 - декември 16
 3. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 4. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
ITIL V3 ВРЕМЕТРАЕЊЕ SOA (СЕРВИСНИ ПОНУДИ И ДОГОВОРИ)

ITIL v3 Средно SOA - Понуда за услуги и договори за обука и сертификација

Опис

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

ITIL v3 Средно SOA курс за обука преглед

ITIL® 2011 средното квалификација: Сертификат за услуги и договори (SOA) сертификат е независна квалификација, но исто така е дел од ITIL® средно Можност за струја, и еден од модулите што води кон ITIL® експертскиот сертификат за управување со ИТ услуги. Целта на овој модул за обука и придружниот испит и сертификат е соодветно да ги пренесат, тестираат и потврдат знаењата за индустриските практики во услуги за управување како што е документирано во основните публикации на LIFecycle за услугите на ITIL®.

Intended Audience for ITIL v3 Intermediate SOA

Квалификациите за услуги и договори за услуги ќе одговараат на кандидати во следните ИТ професии или области:

 • Менаџер на капацитет
 • Менаџер за достапност
 • Промена менаџер
 • Администратор за безбедност
 • Поддршка за апликации
 • ИТ менаџер за операции
 • Контрола и работа на мрежата
 • Мрежна поддршка
 • Менаџер за континуитет во работењето
 • Безбедност на менаџерот
 • Портфолио на услуги
 • Менаџер за односи со добавувачи.
Предуслови
Кандидатите кои сакаат да бидат обучени и испитани за оваа квалификација, веќе мора да поседуваат сертификат за ITIL Foundation во Управување со ИТ услуги, кој мора да биде презентиран како документарен доказ за да се добие прием
Кандидатите кои ги поседуваат следните квалификации на ITIL исто така се подобни и ќе бидат потребни слични докази:
• Претходно ITIL (V2) Фондацијата плус Фондацијата мост
• ITIL експерт сертификат во управување со ИТ услуги (постигнат преку Управување со услуги или Практични патишта за премостување).
Се препорачува кандидатите:
• Може да покажат блискост со ИТ терминологијата и да ја разберат оперативната поддршка и анализа во контекст на сопственото деловно опкружување
• Да имаат искуство во работење во капацитет за управување со услуги во рамките на средина на давател на услуги, со одговорност за најмалку една од следните управувачки дисциплини:
• Процес на управување со настани
• Процес на управување со инциденти
• Барање за исполнување на процесот
• Процес на управување со проблеми
• Управување со пристапот
• Работно биро
• Технички менаџмент
• управување со ИТ операции
• Управување со апликации
.
Пред да присуствувате на обуката за сертификација, исто така, силно се препорачува кандидатите да ги прочитаат основните публикации на LIFecycle сервисот на ITIL и, особено, објавувањето на Оперативната услуга за ITIL

Преглед на курсот

 • Преглед на SOA процеси и основни принципи
 • Вредноста на бизнисот на SOA активности
 • Како SOA процеси се потпираат на добар бизнис случај
 • Како SOA процесите се потпираат на добро разбирање на враќање на инвестицијата (ROI)
 • Процеси во текот на животниот циклус на услуги кои се однесуваат на понудата на услуги и договори програма
  SOA улоги и одговорности
 • Технологија и размислувања за имплементација
 • Предизвици, критични фактори за успех и ризици
Режим за испоракалокацијаВреметраење на курсотЗапиши се
Обука во училница Gurgaon 2 деновиЗапиши се сега

Претстојните обуки

декември 2018

15
декември 2018

Гургаон,

Б 100 A, јужен град 1, кули за потпис,

Gurgaon,

Харајана

122001

Индија


+ Google на сајтот

ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

Innovative Technology Solutions is conducting 2 days Training on ITIL Intermediate XCHARX Service Operations from 15th December 2018 to 16th December 2018.

Дознај повеќе »

22
декември 2018

Гургаон,

Б 100 A, јужен град 1, кули за потпис,

Gurgaon,

Харајана

122001

Индија


+ Google на сајтот

ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

ТРАНЗИЦИЈА НА ИТЛИ-ВРЕМЕТРАЕЊЕ

Innovative Technology Solutions is conducting 2 days Training on ITIL Intermediate Service Transition from 22th December 2018 to 23th December 2018.

Дознај повеќе »

Ве молиме пишете ни на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

 • Број на прашања: 8 Прашања по хартија
 • Времетраење: 90 минути за сите кандидати на нивниот јазик
 • Предавање резултат: Потребни се знаци на 28 за да помине (од достапни 40) - 70%
 • Формат за тестирање: Повеќекратен избор

За повеќе информации ве молиме контактирајте не.

ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements Training in Gurgaon | ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements from our ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements Training. Our ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements.

Innovative technology solutions is well-equipped ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. ITIL Intermediate SOA XCHARX Service Offerings and Agreements labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements Training Introduction

ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements. After visualizing the demand of ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements, Innovative Technology solutions started offering ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements training in Gurgaon for individual and ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements, Corporate trainer for ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements , Bootcamp for ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements training. Best ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on ITIL Intermediate SOA XCHARX Service Offerings and Agreements training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online ITIL Intermediate SOA XCHARX Service Offerings and Agreements training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements training programme. Taking online or classroom ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements Certification training in India


✓ ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements training in Gurgaon


✓ ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements training from India


✓ ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements online training


✓ ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements training


✓ ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements classroom training


✓ ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements certification

✓ ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements video tutorial


✓ ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements training in India


✓ Enterprise training on ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements


✓ Use ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements efficiently


✓ ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements guide


✓ best ITIL Intermediate SOA – Service Offerings and Agreements training institutes in delhi ncr