типОбука во училница
време4 денови
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. CEH V10 (10th December 2018)

  декември 10 - декември 14
 2. ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

  декември 15 - декември 16
 3. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 4. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
Градење на Напредно Red Hat Enterprise Applications (JB501) курс за обука и сертификација

Градење на Напредно Red Hat Enterprise Applications (JB501) курс за обука и сертификација

Опис

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Building Advanced Red Hat Enterprise Applications ( JB501 ) Course

Курсот се базира на студија на случај. Неколку производи со Red Hat Middleware се користат во решението, вклучувајќи ја Red Hat JBoss Data Grid, Red Hat JBoss Enterprise Application Platform, Red Hat JBoss BPM Suite, JBoss Fuse и Red Hat JBoss A-MQ. Студентот ќе го користи Јава EE 6, Java Persistence API (JPA), деловни процеси, деловни правила, патеки на Камел, кеширање и редат во интеграциите. Секој чекор на патот, студентите учествуваат во архитектонски дискусии во врска со дизајнот, бидејќи тие работат кон конечно решение. Од студентите се очекува да имаат претходно знаење и основни вештини во користените производи.

Цели на JB501 обука

 • Камилски патишта
 • JMS опашки
 • OSGi распоредување
 • Кеширање
 • Податоци мрежа далечинско пребарување
 • Бизнис централни проекти
 • Развој на бизнис процес
 • Развој на бизнис правила
 • JAX-RS и JAX-WS веб-услуги
 • Java EE 6 теми: JPA, CDI, EJB, JSF
 • Автоматско тестирање со JUnit, Arquillian и Селен

Audience for JB501 Course

Овој курс е наменет за претпријатието Java програмери.

Предуслови за сертификација на JB501

Овој курс бара да се добие сертификат, да се завршат следниве курсеви, или еквивалентно искуство наведено:

 • Red Hat сертифициран JBoss Developer (RHCJD), завршување на JBoss Enterprise Application Development (JB225), или искуство со пишување на претпријатие апликации со користење на Java EE 6 спецификации, рамки и API-и.
 • Сертификат за стручност во истрајност, завршување на JBoss Development: истрајност со Hibernate (JB297), или искуство со пишување на Java ентитети со JPA и Red Hat JBoss Hibernate.
 • Сертификат за експертиза во развојот на камили, завршување на развојот на камила со Осигурувач на Red Hat JBoss (JB421), или искуство со пишување на камилички правци во Јава.
 • Завршување на Ред Хет JBoss A-MQ развој и распоредување (JB437) или искуство со пишување на апликации кои користат JMS API.
 • Завршување на Ред Хет JBoss развој на податоци мрежа (JB453), или искуство пишување на апликации кои користат кеширање рамки и middleware.
 • Сертификат за експертиза во деловното процесирање дизајн, завршување на Развој на работните апликации со Red Hat JBoss BPM Suite (JB427), или искуство со дизајнирање на деловни процеси користејќи BPMN2.
 • Сертификат за стручност во деловните правила, завршување на имплементирање на Red Hat JBoss BRMS (JB465), или искуство со пишување деловни правила во бизнис правила јазик, по можност Drools.

Course Outline 4 Days

 • Опишете ја архитектонската рамка и барања.
 • Опишете ги компонентите и нивната интеракција.
 • Кодот и тестирајте го делот од апликацијата дека:
  • Нарачува оброци за лет.
  • Обезбедува статус на лет до клиентот.
  • Генерира извештај за контрола на летот за администраторите.
  • Доделува пилот на лет.
  • Доделува порта за заминување на летот.
  • Ги регистрира перформансите на проверка на безбедноста на авионот.
  • Го пресметува потребното гориво и го става нарачката.

Ве молиме пишете ни на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации ве молиме контактирајте не.

JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications Training in Gurgaon | JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications from our JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications Training. Our JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications.

Innovative technology solutions is well-equipped JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications Training Introduction

JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications. After visualizing the demand of JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications, Innovative Technology solutions started offering JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications training in Gurgaon for individual and JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications, Corporate trainer for JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications , Bootcamp for JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications training. Best JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications training programme. Taking online or classroom JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications Certification training in India


✓ JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications training in Gurgaon


✓ JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications training from India


✓ JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications online training


✓ JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications training


✓ JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications classroom training


✓ JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications certification

✓ JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications video tutorial


✓ JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications training in India


✓ Enterprise training on JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications


✓ Use JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications efficiently


✓ JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications guide


✓ best JB501 XCHARX Building Advanced Red Hat Enterprise Applications training institutes in delhi ncr