типонлајн курс
РЕГИСТАР
Microsoft Advanced Technologies на SharePoint 2016 (M20339-2)

** Redeem Your Microsoft Vouchers(SATV) for M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training Course & Certification **

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

M20339-2 XCHARX Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training

Во овој курс ќе научите како да планирате, конфигурирате и управувате со напредните функции во SharePoint 2016, вклучувајќи ја и имплементацијата на висока достапност, обновување при катастрофи, архитектура на апликации, Microsoft Business Connectivity Services, продуктивност и платформи за соработка и функции. Ќе ги научите новите хибридни карактеристики на SharePoint 2016, заедно со решенијата за деловна интелигенција, управувањето со содржината на претпријатието, инфраструктурата за управување со веб содржини, решенијата, апликациите, како и за развој и имплементација на план за управување и извршување надградба или миграција на SharePoint 2016.

Овој курс користи Microsoft SharePoint 2016 и содржи материјали од официјалниот Microsoft Learning Product 20339-2: Напредни технологии на SharePoint 2016.

Цели

 • Нови и подобрени карактеристики на основната SharePoint 2016 архитектура
 • Клучни хибридни функции во SharePoint 2016
 • Планирајте и дизајнирајте средина на SharePoint 2016 за висока достапност и катастрофи
 • Планирајте и имплементирајте ги услугите за поврзување со бизнис и безбедна продавница
 • Конфигурирајте ги и управувајте со услугите за продуктивност за распоредување на SharePoint 2016
 • Управувајте со решенија во распоредувањето на SharePoint 2016
 • Планирајте и конфигурирајте ги можностите за социјални компјутери
 • Планирање и конфигурирање на управување со веб-содржини за средина со кои се соочува Интернет
 • Планирајте и конфигурирајте го претпријатието за управување со содржини во распоредувањето на SharePoint 2016
 • Планирајте и конфигурирајте решенија за деловна интелигенција, управување со работата, продуктивност и платформи за соработка и функции
 • Изведете надградба или миграција на SharePoint 2016

целната публика

 • Искусни ИТ професионалци заинтересирани за учење како да инсталираат, конфигурираат, распоредуваат и управуваат со SharePoint 2016 инсталациите или во центарот за податоци или во облакот.
 • Повеќе од четири години искуство со планирање и одржување на SharePoint и други основни технологии на кои зависи SharePoint, вклучувајќи Windows Server 2012 R2 или подоцна, Интернет Информативни Услуги (IIS), Microsoft SQL Server 2014 или подоцна, Active Directory Services (AD DS), и мрежни инфраструктурни услуги.

Предуслов

 • Минимално годишно искуство со имплементирање и администрирање на повеќе фарми на SharePoint 2013 низ големо претпријатие и мапирање на деловни барања за логички и физички технички дизајн
 • Planning and Administering SharePoint 2016 (M20339-1) or have the equivalent knowledge and experience prior to taking this course
 • Работно познавање на мрежниот дизајн, вклучувајќи мрежна безбедност
 • Управување со софтвер во Windows Server 2012 R2 претпријатие сервер или Windows Server 2016 околина
 • Распоредување и управување со апликации природно, буквално и во облакот
 • Администрирање на IIS
 • Конфигурирање на АД ДС за употреба при автентикација и овластување, и како корисник продавница
 • Управување со апликација од далечина со користење на Windows PowerShell 2.0 или подоцна
 • Управување со бази на податоци и улоги на сервери во SQL Server
 • Поврзување на апликации со SQL Server
 • Спроведување на безбедност врз основа на побарувања

Course Outline Duration: 5 Days

1. Вовед во SharePoint 2016

 • Основни компоненти на SharePoint 2016 архитектурата
 • Нови, застарени и отстранети функции во SharePoint 2016
 • SharePoint 2016 и SharePoint Online изданија

2. Хибридни сценарија за SharePoint 2016

 • Разгледајте ги хибридните функции во SharePoint 2016
 • Подгответе се за хибрид SharePoint 2016 распоредување

3. Дизајн стратегии за управување со континуитет на бизнисот

 • Дизајн на база на топологии за висока достапност рекламирање disaster recovery
 • Дизајн на SharePoint инфраструктура за висока достапност
 • План за обновување на катастрофи

4. Планирајте и спроведете услуги за поврзување со бизнис (BCS) и служба за безбедна продавница

 • Планирајте и конфигурирајте BCS
 • Конфигурирајте ја Услугата за безбедна продавница
 • Управувајте со BCS моделите

5. Конфигурирајте ги услугите за продуктивност за распоредување на SharePoint 2016

 • Разбирање на додадената архитектура на SharePoint
 • Обезбедување и управување со апликации и каталози на апликации
 • Обезбедување на услуги за продуктивност

6. Управување со решенија во Microsoft SharePoint 2016

 • Разбирање на архитектурата на решението SharePoint 2016
 • Управување со решенија со песок

7. Поврзување на луѓето

 • Многу кориснички профили
 • Овозможи социјална интеракција
 • Изгради заедници

8. Планирајте и конфигурирајте управување со веб-содржини

 • Планирајте и спроведете инфраструктура за управување со веб содржини
 • Конфигурирајте управувани навигациски и каталошки сајтови
 • Поддршка на повеќе јазици и локации
 • Овозможи дизајн и прилагодување
 • Поддржувајте мобилни корисници

9. Планирајте и конфигурирајте управување со содржини на претпријатија

 • План за управување со содржини на претпријатија
 • Планирајте и конфигурирајте eDiscovery
 • Планирајте управување со евиденција

10. Планирајте и конфигурирајте решенија за деловна интелигенција

 • План БИ архитектура
 • План, распоредување, управување со БИ услуги
 • Планирајте и конфигурирајте напредни алатки за анализа

11. Планирајте и конфигурирајте продуктивност и соработка

 • Планирајте и конфигурирајте ги можностите за соработка
 • Планирајте и конфигурирајте композити

12. Надградете и префрлете се на SharePoint 2016

 • Подгответе се за надградба или миграција
 • Планирајте и управувајте со надградба на веб-страницата

Ве молиме пишете ни на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.

M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training in Gurgaon | M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 from our M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training. Our M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016.

Innovative technology solutions is well-equipped M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training Introduction

M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016. After visualizing the demand of M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016, Innovative Technology solutions started offering M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training in Gurgaon for individual and M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016, Corporate trainer for M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 , Bootcamp for M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training. Best M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training programme. Taking online or classroom M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 Certification training in India


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training in Gurgaon


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training from India


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 online training


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 classroom training


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 certification

✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 video tutorial


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training in India


✓ Enterprise training on M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016


✓ Use M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 efficiently


✓ M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 guide


✓ best M20339-2 Advanced Technologies of SharePoint 2016 training institutes in delhi ncr