типОбука во училница
РЕГИСТАР
Netflow Traffic Analyzer

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Netflow Traffic Analyzer

NTA обука обично е 1 ден вклучувајќи инсталација на производот. Дополнително време треба да се распредели во случај значајно креирање на сопствени конфигурации. Времето наменето за секој оддел ќе се разликува во зависност од потребите или степенот на прилагодување кој е посакуван за даден клиент.

Целна публика:

Технички персонал кој ја поддржува и управува со мрежната инфраструктура треба да присуствува на овој курс. Ова може да го вклучи следново:

  • Системски администратори
  • Поддршка Аналитичарите
  • ИТ менаџери
  • Мрежни инженери

предуслови:

  • Силно познавање на TCP / IP Suite
  • Основно познавање на SNMP

Course Outline Duration: 1 Day

  • Модул-1: Разбирање на NTA предупредувањата
  • Модул-2: Инсталација на NTA
  • Модул-3: Користење на веб-конзолата на Орион NTA

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.