типОбука во училница
РЕГИСТАР
Монитор за ефикасноста на мрежата

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Мрежа за конфигурација на мрежа

Обука за NCM обично е 1 ден, не вклучувајќи инсталација на производот. Дополнително време треба да се распредели во случај значајно креирање на сопствени конфигурации. Времето наменето за секој оддел ќе се разликува во зависност од потребите или степенот на прилагодување кој е посакуван за даден клиент.

Целна публика:

Технички персонал кој ја поддржува и управува со мрежната инфраструктура треба да присуствува на овој курс. Ова може да го вклучи следново:

  • Системски администратори
  • Поддршка Аналитичарите
  • ИТ менаџери
  • Мрежни инженери

предуслови:

  • Силно познавање на TCP / IP Suite
  • Основно познавање на SNMP

Course Outline Duration: 2 Days

  • Модул-1: Разбирање на предусловите за NCM Сервер
  • Модул-2: Инсталација на Orion NCM
  • Модул-3: Користење на Orion Network Manager Configuration Manager

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.