типОбука во училница
РЕГИСТАР

Монитор за ефикасноста на мрежата

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Монитор за ефикасноста на мрежата

Обуката за NPM (Network Performance Monitor) обично е обука на 3 за производот. Дополнително време треба да се распредели во случај да се бара значајно креирање на сопствени погледи, мапи, извештаи, предупредувања или уреди за загадување на уредот. Времето наменето за секој оддел ќе се разликува во зависност од потребите или степенот на прилагодување кој е посакуван за даден клиент

Целна публика:

Технички персонал кој ја поддржува и управува со мрежната инфраструктура треба да присуствува на овој курс. Ова може да го вклучи следново:

  • Системски администратори
  • Поддршка Аналитичарите
  • ИТ менаџери
  • Мрежни инженери

предуслови:

  • Силно познавање на TCP / IP сопствена
  • Основни познавања на SNMP

Course Outline Duration: 3 Days

  • Модул-1: Разбирање на Предуслови за серверот на NPM
  • Модул-2: Инсталација на НПМ Орион
  • Модул-3: Користење на веб-конзолата на Орион НПМ
  • Модул-4: Орион Мрежен атлас

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.


Осврти