типОбука во училница
РЕГИСТАР
Oracle 11 g PL SQL Developer Advance

Oracle 11 g PLSQL програмери за напредно обука и сертификација

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Oracle 11 g PLSQL програмер напреден курс за обука

Во оваа Oracle база на податоци 11G Напредно PL / SQL обука, експертските инструктори на Oracle Универзитетот ќе ви помогнат да ги истражите напредните карактеристики на PL / SQL за дизајнирање и местење на PL / SQL. Ќе дознаете како се поврзува со базата на податоци и другите апликации на најефикасен начин.

Научете

 • PL / SQL дизајнирање на најдобрите практики.
 • Креирајте PL / SQL апликации кои користат колекции.
 • Спроведување на виртуелна приватна база на податоци со ситно-грануларен пристап за контрола.
 • Напиши го кодот за поврзување со надворешни C и Java апликации.
 • Напишете код за поврзување со големи објекти и користете ги SecureFile LOBs.
 • Напиши и наместете PL / SQL код ефикасно за да ги максимизирате перформансите.

Цели на Oracle 11 g PLSQL Developer Advance Training

 • Дизајн PL / SQL пакети и програмски единици кои ефикасно се извршуваат
 • Напишете код за поврзување со надворешни апликации и оперативниот систем
 • Креирајте PL / SQL апликации кои користат колекции
 • Напиши и наместете PL / SQL код ефикасно за да ги максимизирате перформансите
 • Спроведување на виртуелна приватна база на податоци со ситно-грануларен пристап за контрола
 • Напишете код за поврзување со големи објекти и користете ги SecureFile LOBs

Иновативните технолошки решенија нудат PL / SQL програмер за напредна обука во 9 различни локации во Индија - Бангалор, Ченнаи, Делхи, Гургаон, Хајдерабад, Калкута, Мумбаи, Ноида и Пуне.

Intended Audience for Oracle 11 g PLSQL програмери напреден курс

 • Администратори на бази на податоци
 • Развивачи на апликации
 • PL / SQL програмер

Предуслови за Oracle 11 g PLSQL Developer Advance сертификација

  • Познавање на SQL
  • PL / SQL програмирање искуство
  • Предуслови за преглед

Кандидатот треба да има сертификат "Oracle PL / SQL Developer Associate"

Course Outline Duration: 3 Days

 1. Вовед
  • Цели на курсот
  • Тркачка агенда
  • Табели и податоци користени за овој курс
  • Преглед на развојните средини: SQL Developer, SQL Plus
 2. PL / SQL програмирање Концепти Преглед
  • Идентификуваат PL / SQL блок структура
  • Креирајте процедури
  • Креирајте функции
  • Ограничувања на листата и упатства за повикувачки функции од SQL изрази
  • Креирај пакети
  • Преглед на имплицитни и експлицитни курсори
  • Листа на синтакса за исклучок
  • Идентификувајте ги пакетите што ги обезбеди Оракл
 3. Проектирање PL / SQL код
  • Опишете ги предефинираните типови на податоци
  • Создајте подтипови врз основа на постоечки типови за апликација
  • Наведете ги различните упатства за дизајн на курсорот
  • Променлив курсорот
 4. Користење на збирки
  • Преглед на колекции
  • Користете асоцијативни низи
  • Користете Вгнездени маси
  • Користете VARRAYs
  • Споредете ги вгнездените табели и VARRAY
  • Напиши PL / SQL програми кои користат колекции
  • Користете Колекции ефикасно
 5. Манипулирање со големи објекти
  • Опишете објект на висока топчето
  • Користете BFILEs
  • Користете DBMS_LOB.READ и DBMS_LOB.Запишете за да манипулирате со LOBs
  • Креирајте привремено LOB програмски со DBMS_LOB пакетот
  • Запознавање со SecureFile LOBs
  • Користете LOB SecureFile за складирање на документи
  • Конвертирај LOB-ови BasicFile во SecureFile LOB формат
  • Овозможи редукција и компресија
 6. Користење на напредни интерфејс методи
  • Повикување надворешни процедури од PL / SQL
  • Придобивки од надворешни процедури
  • C напредни интерфејс методи
  • Јава напредни интерфејс методи
 7. Перформанси и подесување
  • Разбирање и влијание на компајлерот
  • Подесување PL / SQL код
  • Овозможи интра-единица инклузивно
  • Идентификување и прилагодување на проблемите со меморијата
  • Препознајте мрежни проблеми
 8. Подобрување на перформансите со кеширање
  • Опишете кеширање на резултатите
  • Користете кеш резултат од SQL барањето
  • PL / SQL функција кеш
  • Преглед PL / SQL функции кеш размислувања
 9. Анализа на PL / SQL код
  • Наоѓање информации за кодирање
  • Користење DBMS_DESCRIBE
  • Користење на ALL_ARGUMENTS
  • Користење DBMS_UTILITY.FORMAT_CALL_STACK
  • Собирање на податоци за PL / Опфат
  • Поглед на каталог USER / ALL / DBA_IDENTIFIERS
  • DBMS_METADATA пакет
 10. Профилирање и трасирање PL / SQL код
  • Траење на PL / SQL Извршување
  • Следење на PL / SQL: чекори
 11. Имплементирање на VPD со фино-гранулирана контрола на пристап
  • Разбирање колку ситно-зрната контрола на пристап функционира во целост
  • Опишете ги карактеристиките на ситно-грануланата контрола на пристап
  • Опишете контекст на апликацијата
  • Креирај контекст на апликација
  • Поставете контекст на апликацијата
  • Наведете ги процедурите DBMS_RLS
  • Спроведете политика
  • Пребарувајте ги изгледите на речникот што ги држат информациите за ситно-гранулиран пристап
 12. Заштита на вашиот код против напади на SQL Injection
  • SQL Injection Преглед
  • Намалување на површината на напад
  • Избегнување на динамички SQL
  • Користење на аргументи за поврзување
  • Филтрирање на влез со DBMS_ASSERT
  • Проектирање на код Имунолошки на SQL инјекции
  • Тестирање код за SQL вбризгување недостатоци

Ве молиме пишете ни на info@itstechschool.com Или контактирајте не на +-91 9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

сертификација

По завршувањето на овој курс Кандидатите треба да дадат "Oracle 11g Напредно PL / SQL 1Z0-146" Испит за да се добие сертификат. За повеќе информации љубезно контактирајте со нас.

Oracle 11 g PL SQL Developer Advance Training in Gurgaon | Oracle 11 g PL SQL Developer Advance Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Oracle 11 g PL SQL Developer Advance as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Oracle 11 g PL SQL Developer Advance Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Oracle 11 g PL SQL Developer Advance from our Oracle 11 g PL SQL Developer Advance Training. Our Oracle 11 g PL SQL Developer Advance Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Oracle 11 g PL SQL Developer Advance.

Innovative technology solutions is well-equipped Oracle 11 g PL SQL Developer Advance Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Oracle 11 g PL SQL Developer Advance Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Oracle 11 g PL SQL Developer Advance labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Oracle 11 g PL SQL Developer Advance Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Oracle 11 g PL SQL Developer Advance Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Oracle 11 g PL SQL Developer Advance Training Introduction

Oracle 11 g PL SQL Developer Advance is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Oracle 11 g PL SQL Developer Advance services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Oracle 11 g PL SQL Developer Advance. After visualizing the demand of Oracle 11 g PL SQL Developer Advance, Innovative Technology solutions started offering Oracle 11 g PL SQL Developer Advance training in Gurgaon for individual and Oracle 11 g PL SQL Developer Advance training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Oracle 11 g PL SQL Developer Advance in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Oracle 11 g PL SQL Developer Advance Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Oracle 11 g PL SQL Developer Advance training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Oracle 11 g PL SQL Developer Advance training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Oracle 11 g PL SQL Developer Advance, Corporate trainer for Oracle 11 g PL SQL Developer Advance , Bootcamp for Oracle 11 g PL SQL Developer Advance training. Best Oracle 11 g PL SQL Developer Advance training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Oracle 11 g PL SQL Developer Advance training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Oracle 11 g PL SQL Developer Advance training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Oracle 11 g PL SQL Developer Advance training programme. Taking online or classroom Oracle 11 g PL SQL Developer Advance training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for Oracle 11 g PL SQL Developer Advance Certification training in India


✓ Oracle 11 g PL SQL Developer Advance training in Gurgaon


✓ Oracle 11 g PL SQL Developer Advance training from India


✓ Oracle 11 g PL SQL Developer Advance online training


✓ Oracle 11 g PL SQL Developer Advance training


✓ Oracle 11 g PL SQL Developer Advance classroom training


✓ Oracle 11 g PL SQL Developer Advance certification

✓ Oracle 11 g PL SQL Developer Advance video tutorial


✓ Oracle 11 g PL SQL Developer Advance training in India


✓ Enterprise training on Oracle 11 g PL SQL Developer Advance


✓ Use Oracle 11 g PL SQL Developer Advance efficiently


✓ Oracle 11 g PL SQL Developer Advance guide


✓ best Oracle 11 g PL SQL Developer Advance training institutes in delhi ncr