типОбука во училница
време5 денови
РЕГИСТАР

Престојни настани

 1. CEH V10 (10th December 2018)

  декември 10 - декември 14
 2. ITIL Intermediate Service Operations (SO XCHARX 15th December 2018)

  декември 15 - декември 16
 3. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 4. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
Селен со претходните епохи

Селен со Appium курс за обука и сертификација

Опис

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Селен со апиумска обука

Овој курс детали Функционални и регресија Тестирање за автоматизација со употреба на селен. Тој нагласува практична имплементација на сите концепти на Селениум. Appium овозможува Android автоматизација и iOS користење на Селен WebDriver. Истите врски со WebDriver можат да се користат во мобилната и веб-мрежата.

Цели на селен со Appium курс

 • Софтвер со отворен код
  • Apache 2.0 лиценца
 • Крст платформа
  • Тест Андроид на OS X, Windows, Linux
  • Тест за iOS на OS X
 • Мајчин, мобилен интернет, хибрид
 • Секој јазик. Секоја рамка.
  • Нема потребни промени на апликациите или пристап до изворниот код.

Наменска публика за селен со сертификат за апиум

 • Нови корисници на Селениум кои треба да автоматизираат рачно тестирање и верификација во краток временски период.
 • Корисници кои ќе претпостават технички водечки улоги или тимски улоги во користењето на автоматски алатки за тестирање.
 • Постоечки корисници на Селен кои треба да ги прилагодат и подобрат своите автоматски тестови преку скриптирање.

Prerequisites for Selenium with Appium Certification

Работно познавање на:

 • Windows и веб-сајтови и прелистувачи
 • Добро разбирање на концептите за тестирање
 • Познавање на основните Java програмирање
 • Познавање на HTML
 • Сите системи се подготвени со потребното подесување

Course Outline Duration: 5 Days

 • Воведување на селен
  • Потребна е средина за селен
  • Поддржани прелистувачи и платформи
 • Елемент Локатор
  • Процес на идентификација на објекти
  • Инсталирање Firebug и Firepath
  • Работа со Firebug и FirePath
  • Идентификување на WebElements со користење на ID, име, име на линк, класа, xpath, ознака, CSS
  • Редовни изрази
 • Селен Web Driver
  • Воведување на Selenium Web возачот
  • Селен WebDriver Vs Селен RC
  • Веб-возач Архитектура
  • Преземање и конфигурирање на Webdriver во затемнувањето
  • Возачи за Firefox, IE, Хром, HTML единица
  • Профил на Firefox
  • Команди и операции на Селений-WebDriver API
  • Креирање тест скрипти во WebDriver
 • Контроли на формата
  • Пристапување до влезното поле
  • Пристап до комбинираните кутии со користење на Изберете и листа
  • Пристап до Checkbox со пример
  • Пристап до копчиња за поднесување со пример
  • Пристап до врски со пример
  • Извлекување на податоци од WebTable
  • Извлекување податоци од WebList
 • Синхронизација
  • Зошто синхронизација?
  • Thread.sleep
  • Имплицитно чекај
  • Експлицитно чекај
  • Ракување со Ajax апликации
 • Ракување со динамички објекти
  • Наоѓање на повеќе објекти
  • Премин преку веб-табели
  • Премин преку веб-листа
  • Ракување со динамички објекти
  • Изградба на xpaths во RunTime
 • Креирање тест скрипти во WebDriver
  • Снимање слики од екранот со WebDriver
  • Крст извршување на пребарувачот
  • Возачи за Firefox, IE, Хром, HTML единица
  • Профил на Firefox
 • Верификација
  • Потврдување на својствата на веб-елементот
  • Потврдување на наслови, текстуални кутии, копчиња за кликање, линкови
  • Тврдења
 • Ракување со настани на веб-страница
  • Настани на тастатура
  • Настани на глушец
 • Ракување со Pop-up Windows
  • Ракување со сигнали за JavaScript

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.

Selenium with Appium Training in Gurgaon | Selenium with Appium Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Selenium with Appium as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Selenium with Appium Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Selenium with Appium from our Selenium with Appium Training. Our Selenium with Appium Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Selenium with Appium.

Innovative technology solutions is well-equipped Selenium with Appium Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Selenium with Appium Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Selenium with Appium labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Selenium with Appium Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Selenium with Appium Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Selenium with Appium Training Introduction

Selenium with Appium is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Selenium with Appium services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Selenium with Appium. After visualizing the demand of Selenium with Appium, Innovative Technology solutions started offering Selenium with Appium training in Gurgaon for individual and Selenium with Appium training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Selenium with Appium in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Selenium with Appium Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Selenium with Appium training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Selenium with Appium training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Selenium with Appium, Corporate trainer for Selenium with Appium , Bootcamp for Selenium with Appium training. Best Selenium with Appium training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Selenium with Appium training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Selenium with Appium training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Selenium with Appium training programme. Taking online or classroom Selenium with Appium training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for Selenium with Appium Certification training in India


✓ Selenium with Appium training in Gurgaon


✓ Selenium with Appium training from India


✓ Selenium with Appium online training


✓ Selenium with Appium training


✓ Selenium with Appium classroom training


✓ Selenium with Appium certification

✓ Selenium with Appium video tutorial


✓ Selenium with Appium training in India


✓ Enterprise training on Selenium with Appium


✓ Use Selenium with Appium efficiently


✓ Selenium with Appium guide


✓ best Selenium with Appium training institutes in delhi ncr