типОбука во училница
РЕГИСТАР
Сребрен врв Напредно оптимизација распоредувања (AOD) обука (SPOX)

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Сребрен врв Напредно оптимизација распоредувања (AOD) обука (SPOX)

Сребрен врв Напредно оптимизација за распоредување обука (AOD) е наменета за вмрежување и ИТ професионалци веќе запознаени со основите на технологијата Silver Peak кои го завршија Silver Peak eXpert или имплементирање на Silver Peak Technologies обука и / или имаат добиено Silver Peak Optimization Professional или Silver Peak eXpert (SPX) сертификација.

предуслови:

  • SPOP

Course Outline Duration: 2 Days

  • Модул-1: Конфигурација и распоредување на паралелни тунели
  • Модул-2: Пренасочување на протокот на патот со WCCP
  • Модул-3: распоредување на автоматска оптимизација со делење на подмрежување во длабочина
  • Модул-4: Правилни патни политики и контрола на динамички пат (DPC)
  • Модул-5: PBR и VRRP

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.