типОбука во училница
РЕГИСТАР

Тренд микро канцеларија скенирање

Преглед

Публика и предуслови

Преглед на курсот

Распоред и такси

сертификација

Тренд микро канцеларија скенирање

Овој инструмент предводен од инструктори обезбедува информации за архитектурата на производот, како ги адресира заканите на работната површина, задачите за администрација кои инженерот за техничка поддршка би требало да знае да манипулираат со производот. Учебникот ќе научи како функционира OfficeScan 10.6 SP2.

Целна публика:

Овој курс е дизајниран за ИТ професионалци кои се одговорни за заштита на мрежите од секаков вид мрежни, крајни, облачни или xSP безбедносни закани.
Поединците кои најчесто ќе имаат корист од:

 • Системски администратори
 • Мрежни инженери
 • Продај инженери / пред-продажба на инженери
 • Менаџери за техничка сметка (TAMs)
 • Инженери за поддршка
 • Инженери за интеграција
 • Решение и безбедност архитекти

предуслови:

 • работно познавање на нивните производи и услуги, како и основни мрежни концепти и принципи.
 • Windows 2003 / 2008 сервери и клиенти
 • Microsoft Internet Information Server (IIS)

Course Outline Duration: 2 Days

 • Модул 1: Преглед на ОБСЕ
 • Модул 2: Распоредување
 • Модул 3: комуникација и администрација
 • Модул 4: Заштита
 • Модул 5: Ажурирање
 • Модул 6: приклучоци

Ве молиме да ни пишете на info@itstechschool.com и контактирајте не на + 91-9870480053 за цената на курсот и трошоците за сертификација, распоредот и локацијата

Испушти го барањето

За повеќе информации љубезно Контактирајте не.


Осврти