-2018 06 04-Водечки професионален Индија
CEH провајдер за обука за сертификација

ЕКСПОС-лого

Утврдено етичко хакерство CEH v10

Обука за сертифицирани етички хакер од ЕК потврдува професионално лице за безбедност како етички хакер и пенетрациски тестер. CEH-обуката ги зајакнува способностите да се заштитат од слабостите и слабостите на мрежната инфраструктура и нелегалното хакирање. Сертификацијата CEH станува императив со зголемените закани за безбедноста на компјутерските мрежи и веб серверите и постои голема потреба мрежите да бидат "хакерски-доказ". Најдобар начин да го направите ова е со разбирање на методите што ги користат хакерите за да се навлезат во системите. Сертифицираниот етички хакер (CEH v9) започнува да размислува на начин кој го прави "нелегален хакер", но ги користи сертификатите и алатките на ЕЦ-Советот за етичко хакерство за легално навлегување и тестирање на мрежи и компјутерски системи. Оваа етичка хакерска обука ќе ги потопи студентите во интерактивно опкружување каде што ќе бидат прикажани како да се скенираат, тестираат, пробијат и обезбедат сопствени системи.

целната публика

Оваа етичка хакерска сертификација помага во совладување на методологијата што треба да се користи во етичките хакерски сценарија или тестирање на пенетрација. Таа е идеална за професионалци во безбедноста, службеници за безбедност, ревизори, администратори на веб-локации и ИТ професионалци кои се занимаваат со одржување на интегритетот на мрежна инфраструктура. Се разбира, исто така, помага да се крене сертифициран испитен сертификат EC-Council Certified Ethical Hacker 312-50.

Зошто да одбереш?

World’s Best Trainers
Guarantee To Run Courses
Back to Back Certification
Customised Hands-On Training
EC-Council Accredited Training Center
Choice Of 9 Exotic Locations

Иновативни технолошки решенија е компанија која обезбедува обуки за индивидуални, корпоративни и колеџи за ИТ и професионални вештини. Покрај обуките, ИТС располага со простории за обука достапни во сите корпоративни центри во Индија за корпоративни потреби за обука.

За пребарување кликнете овде

сертификација

Испитот за сертифициран етички хакер 312-50 може да се полага на последниот ден од обуката (опционално). Студентите треба да го положат онлајн испит за да добијат сертификација CEH.

 • Испитен наслов: сертифициран етички хакер (ANSI)
 • Испитна шифра: 312-50 (ECC EXAM), 312-50 (VUE)
 • Број на прашања: 125
 • Времетраење: 4 часа
 • Тест формат: повеќекратен избор
 • Предаден резултат: 70%

Конструиран за најсложените барања

хибрид

Изградба на хибридни ИТ архитектури кои ја прошируваат вашата локална инфраструктура до Облак.

согласност

Богати контроли, ревизија и широки безбедносни акредитации. зошто најдобро им служиме на нашите клиенти?

обезбедување на

Сеопфатни безбедносни способности за задоволување на најсложените барања за безбедноста на информациите.


Gurgaon

Б-100A, Јужен Сити-1,
Во близина на потписната кула
Gurgaon-122001,
Харајана
Индија


Noida

Прв кат, H-159,
Блок H, сектор 63,
Ноида - 201301,
Утар Прадеш
Индија


Мумбаи

207, 2nd кат, Лок Центар, Марол Мароши патот, Andheri Исток, Gamdevi Мумбаи-400059, Махараштра
Индија


Калкута

DN-14, Вишну кула,
5th кат, сектор-V,
Град Солт Лејк
Kolkata - 700091
Индија

Поврзете се со нас

учење

Инвестирајте во сопствен успех

You’ve heard all about the value of EC-Council Training.Close your IT skills gap in the way you learn best and Learn your own way, at your own place.ITS is well known for adopting Innovation in training delivery and always updated with relevant content for delivery by excellent instructors. ITS is known to be most flexible in customization of training content and ready to deliver training at any time zone.Innovative Technology Solutions heading towards global leading IT and Professional skills development training and solution provider company. ITS in association with Software and Hardware developer companies providing training and solutions to many large and small enterprises across the Globe.

За пребарување кликнете овде

CEH v10 Training in Gurgaon | CEH v10 Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on CEH v10 as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and CEH v10 Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on CEH v10 from our CEH v10 Training. Our CEH v10 Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on CEH v10.

Innovative technology solutions is well-equipped CEH v10 Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known CEH v10 Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. CEH v10 labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on CEH v10 Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best CEH v10 Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

CEH v10 Training Introduction

CEH v10 is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using CEH v10 services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on CEH v10. After visualizing the demand of CEH v10, Innovative Technology solutions started offering CEH v10 training in Gurgaon for individual and CEH v10 training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on CEH v10 in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for CEH v10 Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for CEH v10 training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • CEH v10 training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on CEH v10, Corporate trainer for CEH v10 , Bootcamp for CEH v10 training. Best CEH v10 training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on CEH v10 training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online CEH v10 training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online CEH v10 training programme. Taking online or classroom CEH v10 training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for CEH v10 Certification training in India


✓ CEH v10 training in Gurgaon


✓ CEH v10 training from India


✓ CEH v10 online training


✓ CEH v10 training


✓ CEH v10 classroom training


✓ CEH v10 certification

✓ CEH v10 video tutorial


✓ CEH v10 training in India


✓ Enterprise training on CEH v10


✓ Use CEH v10 efficiently


✓ CEH v10 guide


✓ best CEH v10 training institutes in delhi ncr


GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!