2018-06-04-300x166 CEH v10Водечки професионален Индија
CEH провајдер за обука за сертификација

ЕКСПОС-logo-300x249 CEH v10

 

Утврдено етичко хакерство CEH v10

Обука за сертифицирани етички хакер од ЕК потврдува професионално лице за безбедност како етички хакер и пенетрациски тестер. CEH-обуката ги зајакнува способностите да се заштитат од слабостите и слабостите на мрежната инфраструктура и нелегалното хакирање. Сертификацијата CEH станува императив со зголемените закани за безбедноста на компјутерските мрежи и веб серверите и постои голема потреба мрежите да бидат "хакерски-доказ". Најдобар начин да го направите ова е со разбирање на методите што ги користат хакерите за да се навлезат во системите. Сертифицираниот етички хакер (CEH v9) започнува да размислува на начин кој го прави "нелегален хакер", но ги користи сертификатите и алатките на ЕЦ-Советот за етичко хакерство за легално навлегување и тестирање на мрежи и компјутерски системи. Оваа етичка хакерска обука ќе ги потопи студентите во интерактивно опкружување каде што ќе бидат прикажани како да се скенираат, тестираат, пробијат и обезбедат сопствени системи.

целната публика

Оваа етичка хакерска сертификација помага во совладување на методологијата што треба да се користи во етичките хакерски сценарија или тестирање на пенетрација. Таа е идеална за професионалци во безбедноста, службеници за безбедност, ревизори, администратори на веб-локации и ИТ професионалци кои се занимаваат со одржување на интегритетот на мрежна инфраструктура. Се разбира, исто така, помага да се крене сертифициран испитен сертификат EC-Council Certified Ethical Hacker 312-50.

Зошто да одбереш?

Најдобри обучувачи во светот
Гаранција за извршување на курсеви
Назад кон назад сертификација
Персонализирана практика за раце
Центар за обуки за акредитација на ЕК и Советот
Избор на 9 егзотични локации

Иновативни технолошки решенија е компанија која обезбедува обуки за индивидуални, корпоративни и колеџи за ИТ и професионални вештини. Покрај обуките, ИТС располага со простории за обука достапни во сите корпоративни центри во Индија за корпоративни потреби за обука.

За пребарување кликнете овде

сертификација

Испитот за сертифициран етички хакер 312-50 може да се полага на последниот ден од обуката (опционално). Студентите треба да го положат онлајн испит за да добијат сертификација CEH.

  • Испитен наслов: сертифициран етички хакер (ANSI)
  • Испитна шифра: 312-50 (ECC EXAM), 312-50 (VUE)
  • Број на прашања: 125
  • Времетраење: 4 часа
  • Тест формат: повеќекратен избор
  • Предаден резултат: 70%

 

Конструиран за најсложените барања

хибриден CEH v10

Изградба на хибридни ИТ архитектури кои ја прошируваат вашата локална инфраструктура до Облак.

во согласност со CEH v10

Богати контроли, ревизија и широки безбедносни акредитации. зошто најдобро им служиме на нашите клиенти?

безбеден CEH v10

Сеопфатни безбедносни способности за задоволување на најсложените барања за безбедноста на информациите.


Gurgaon

Б-100A, Јужен Сити-1,
Во близина на потписната кула
Gurgaon-122001,
Харајана
Индија


Noida

Прв кат, H-159,
Блок H, сектор 63,
Ноида - 201301,
Утар Прадеш
Индија


Мумбаи

207, 2nd кат, Лок Центар, Марол Мароши патот, Andheri Исток, Gamdevi Мумбаи-400059, Махараштра
Индија


Калкута

DN-14, Вишну кула,
5th кат, сектор-V,
Град Солт Лејк
Kolkata - 700091
Индија

Поврзете се со нас

learning CEH v10

Инвестирајте во сопствен успех

You’ve heard all about the value of EC-Council Training.Close your IT skills gap in the way you learn best and Learn your own way, at your own place.ITS is well known for adopting Innovation in training delivery and always updated with relevant content for delivery by excellent instructors. ITS is known to be most flexible in customization of training content and ready to deliver training at any time zone.Innovative Technology Solutions heading towards global leading IT and Professional skills development training and solution provider company. ITS in association with Software and Hardware developer companies providing training and solutions to many large and small enterprises across the Globe.

За пребарување кликнете овде

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!