RHCE

НаучетеRHCE курсво Гургаон. Запиши заRHCE обука во Гургаонвоврвна компанија за обука"Иновативни технолошки решенија" и да добиетеRHCE сертификација. Добијте детали за надоместоците за курсот, наставната програма, времетраењето, времетраењето на серијата.

Листа на курс за обука и сертификација на RHCE

SL.NO.Име на курсотВклучете се сега
1RH254 - администрација на Red Hat систем IIIПрикажи ги Повеќе
2RH299 - Сертифициран инженер за Red Hat (RHCE)Прикажи ги Повеќе
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!