Зошто е тоа?

Иновативните технолошки решенија (ИТС) е глобален лидер во обезбедувањето обуки за развој на ИТ и професионални вештини за многу големи и мали претпријатија од целиот свет. Основната цел на компанијата е да се пренесат најдобрите во индустријата официјални програми за обука кои се испорачуваат од страна на некои од одличните обучувачи во индустријата. ITS е најпосакуван продавач на МНК како HP, EMC, HCL, Kronos, Colt, Nagarro и многу повеќе за обезбедување обука и уредување на инфраструктурата за потребите за обука во APAC / APJ регионот. ИТС е добро познат по усвојувањето на иновативни методи во обуката за испорака и нашите инструктори секогаш се фокусираат на испорака на квалитетно ориентирана обука. ITS е позната како најфлексибилна компанија за обука во прилагодување на содржината на обуката и секогаш е подготвена да испорача обука во кој било дел од светот.

времеДознај во секое време

Користете го Интернет-страницата за да го завршите курсот во секое време

растОднапред ја вашата кариера

Развивање на експертиза што ја бараат работодавците. Пристап преку курсеви за 1500 бесплатно.

образование

Висок квалитет на обуката

Подигнете ги вештините што ви се потребни за да ги фатите, процесите и анализирате податоците за денешниот свет на податоци управувано од корисниците.

Поврзете се со нас

Иновативни технолошки решенија кои се движат кон водечка глобална водечка компанија за ИТ и професионални вештини за обука и решенија. ИТС во соработка со компании за развој на софтвер и хардвер кои обезбедуваат обука и решенија за многу големи и мали претпријатија низ целиот свет. ITS е најпосакуван продавач на МНК како HP, EMC и многу повеќе за обезбедување на простории за обука и уредување на инфраструктурата за потребите за обука во APAC / APJ регионот. ИТС е добро познат по усвојувањето на иновациите во испораката на обуки и секогаш ажурирани со релевантни содржини за испорака од страна на одлични инструктори. ITS е познато дека е најфлексибилен во прилагодување на содржината на обуката и е подготвен да испорача обука во било која временска зона.

Ansilbe
Основи на готвач
пристанишен работник
Основи на куклата

No Fields Found.

Изгради свои вештини

Научете Отворен курс во Гургаон. Запиши за Отвора обука во Гургаон in врвна компанија за обука "Иновативни технолошки решенија" и да добиете DevOps сертификација. Добијте детали за надоместоците за курсот, наставната програма, времетраењето, времетраењето на серијата.

Дознајте повеќе и добијте сертификат:

World’s Best Trainers
Guarantee To Run Courses
Back to Back Certification
Customised Hands-On Training
EC-Council Accredited Training Center
Choice Of 9 Exotic Locations

Иновативни технолошки решенија е компанија која обезбедува обуки за индивидуални, корпоративни и колеџи за ИТ и професионални вештини. Покрај обуките, ИТС располага со простории за обука достапни во сите корпоративни центри во Индија за корпоративни потреби за обука.

учење

Инвестирајте во сопствен успех

You’ve heard all about the value of Devops training.Затворете ја јазот во ИТ вештините во начинот на кој најдобро учат и Учете на свој начин, на свое место.

За пребарување кликнете овде

DevOps Training in Gurgaon | DevOps Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on DevOps as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and DevOps Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on DevOps from our DevOps Training. Our DevOps Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on DevOps.

Innovative technology solutions is well-equipped DevOps Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known DevOps Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. DevOps labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on DevOps Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best DevOps Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

DevOps Training Introduction

DevOps is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using DevOps services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on DevOps. After visualizing the demand of DevOps, Innovative Technology solutions started offering Отвора обука во Гургаон for individual and DevOps training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on DevOps in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for DevOps Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

  • Best corporate trainers are delivering training.
  • 100% hands on.
  • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
  • Corporate trainers for DevOps training
  • Standard training curriculum as suggested by Principle.
  • DevOps training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
  • Preparation for JOB interview or placement
  • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on DevOps, Corporate trainer for DevOps , Bootcamp for DevOps training. Best DevOps training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on DevOps training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online DevOps training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online DevOps training programme. Taking online or classroom DevOps training from India is always cost effective.


ОсвртиAre you looking for DevOps Certification training in India


✓ DevOps training in Gurgaon


✓ DevOps training from India


✓ DevOps online training


✓ DevOps training


✓ DevOps classroom training


✓ DevOps certification

✓ DevOps video tutorial


✓ DevOps training in India


✓ Enterprise training on DevOps


✓ Use DevOps efficiently


✓ DevOps guide


✓ best DevOps training institutes in delhi ncr


Листа на курсеви за сертификација на DevOps

S.No.Име на курсотЗапиши се сега
1AnsibleПрикажи ги Повеќе
2Основен шеф
Прикажи ги Повеќе
3пристанишен работникПрикажи ги Повеќе
4Основи на куклатаПрикажи ги Повеќе

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!