Избрана Студент

Превземи
Објавено на:

Ви благодарам и беше прекрасна и информативна сесија.

9abbb1ea-9427-41ce-8d17-5268cbd5d058
Вонреден менаџер (ИТ)
Објавено на:

Помошен персонал на Gr8. тренер има добар израз во ITEM. Најдобар квалитет на храна. целокупната многу добра изјава за време на обуката

5fc96cab-353e-4362-ade6-862d6349915a
Раководител (ИТ)
Објавено на:

Одличен тренер со длабоко познавање на доменот. Добра инфраструктура за обука.

неозаглавен
Промена и капацитет менаџер
Објавено на:

Тоа беше прекрасна обука со таков прекрасен тренер и средина за учење. Беше прекрасно да се знае како организации работат внатрешно и меѓусебно поврзани процеси. Згора на тоа, тренерот беше толку познавач што тој многу и трпеливо го објаснуваше и со практични примери што ме натераа да разберам толку лесно и лесно. Никогаш не очекував тоа да биде толку прекрасно искуство, но јас планирам да направам остатокот од моите сертификати од тука само. Cheers и сите најдобри за секого.

AAEAAQAAAAAAAApJAAAAJDNhMjY1NTU0LTBlNTAtNDEwYy04NWYyLWM3OGM0ZmEzYWJmOA
Управување со водич за услуги
Објавено на:

Тоа беше одлична сесија за учење. Се надевам дека имаме повеќе сесии слични на ова за другите животни циклуси, би сакале да присуствуваме и да учиме.

Фото
Фондација ITIL
Објавено на:

Нејзината одлична институција со квалитетен персонал и сите неопходни Infra. Чиста основа на ITIL во прв обид со добри оценки.

Препорачајте на сите да се приклучите на ова за нивно сертифицирање.

acspike_male_user_icon
менаџер, Huawei Индија
Објавено на:

Јас го направив мојот фонд и средно на ITIL од ITS технолошкото училиште во минатиот месец. Го најдов менаџерот за продажба г-дин Sandeep и тренер многу корисно да се разбере целиот процес, па дури и тие се корисни да се донесе иднина со кандидатите. Им благодарам на двете и барам иста соработка за време на следните курсеви со ITSTECHSCHOOL

dagobert83_female_user_icon
Објавено на:

Тоа беше одлична сесија. Обучувачот беше добар. Ми се допадна неговиот начин на учење.

acspike_male_user_icon
Гемалто, Ноида

Добро организирана и добро спроведена обука.

acspike_male_user_icon
Гемалто, Ноида

Многу добар тренинг и обучен тренер.

acspike_male_user_icon
Кронос Решенија, Ноида

Одлично обучувачи

acspike_male_user_icon
Ериксон Глобал Индија ПВТ ООД, Гургаон

Професионализмот е добро изложен од вашата организација и сите ветени испораки ќе бидат згрижени правилно.

acspike_male_user_icon
Ериксон Глобал Индија ПВТ ООД, Гургаон

Јас ќе им сугерирам на сите кои ќе го замолат вашиот институт да го полагаат курсот за обука на ITIL од вашиот институт. Тренерот беше многу добар.

acspike_male_user_icon
Кронос Решенија, Ноида

Обуката беше одлична. Начинот на координација беше одличен. тренер беше добро експериментиран и се справи со многу добар начин. во целина беше одлично искуство со ITS.

acspike_male_user_icon

Добар институт

acspike_male_user_icon
Американ Експрес, Гуруграм

Тоа е вистинско задоволство да имаме Chikanna како наш инструктор за Селениум. Целокупната добра содржина покриеност на курсот и инструктори стручност на оваа тема го направи навистина интересно и возбудливо.

acspike_male_user_icon
Американ Експрес, Гуруграм

За сите професионалци кои се стремат да научат селен и да постигнат CICD за тестирање на автоматизација, ова е задолжително да се направи се разбира, особено од експерт како г-дин Chikkanna.

acspike_male_user_icon
Американ Експрес, Гуруграм

Нејзината најдобра обука што ја имав. Тренерот имаше најсовремени вештини на Java и Python. Тој објасни сè што се држеше во чевлите и можевме да го добиеме 90% во лати од работите што ги научи во последните 4 денови. Ви благодариме за испраќање на најусовршен тренер.

женска икона
Ериксон Глобал Индија ПВТ ООД, Гургаон

Добар тренинг институт

dagobert83_female_user_icon
Гемалто, Ноида

Содржина за добра обука. И PPT и рацете на видеата се одлични во однос на модулите.

acspike_male_user_icon
Гемалто, Ноида

Тренерот беше професионален со доволно знаење, тој детално ги објасни темите и ги исчисти повеќето од нашите прашања
целокупната беше добра обука

acspike_male_user_icon
Ериксон

Experience was good as instructor is well skilled. I recommend people this institute for professional/ITIL certificates.

dagobert83_female_user_icon
Колт

Very professional and Knowlegeable

acspike_male_user_icon
Colt Technologies

Its Worth

acspike_male_user_icon
Colt Technologies

Good Overall Training

acspike_male_user_icon
Colt Technologies

Very good learning

Аватарот
Colt Technologies

Good learning experience!!

acspike_male_user_icon
Colt Technologies

Good corporate Training Partner.

dagobert83_female_user_icon
Colt Technologies

Its good Training

acspike_male_user_icon
Colt Technologies

Very good learning and Practical Hands. Really like the approach and very fruitful session. I will recommend to others.

acspike_male_user_icon
Колт

Good Training

acspike_male_user_icon
Macquarie

Good course content and very interactive training provided.

dagobert83_female_user_icon
Macquarie Global

Very Professional and skill people.

It was a great training session with desired details. Instructor was extremely supportive and drove the session with two way communication. Not at a single moment it went in a sleepy mode which was another great part of the training.

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!