Microsoft Training & Certifications

Капка барањето?

Полињата означени со * се бара

Опис на Microsoft

Иновативни технолошки решенија е еминентен партнер на Silver Learning на Microsoft и ги нуди сите поголеми курсеви за сертификација на Microsoft. Мајкрософт е пионер во ИТ технологијата и нуди широк спектар на специјализации, вклучувајќи Microsoft Office Applications, деловна интелигенција, виртуелизација, управување со претпријатието апликации, управување со бази на податоци и многу повеќе.

Добивање на сертификација на Мајкрософт докажува дека имате експерт за одредена технологија на Microsoft, иновативни технолошки решенија Обезбедувај ги Microsoft Certification Courses во Gurgaon India, OurСертификати за обука на MicrosoftДобрите студии покажуваат дека ИТ сертификатите ја зголемуваат вашата шанса да добијат добра работа, 89% од менаџерите за вработување велат дека ИТ сертификатите се висок приоритет. Нашиот Microsoft Training нуди сертификати за сервер, десктоп, апликација, база на податоци и развивачи платформи. Иновативни технолошки решенија е бр. 1 институт на Microsoft Certification во Гургаон, Делхи NCR, Индија, како и во САД, Велика Британија и Австралија.

Што ќе научите?

  • ИТ аспиранти од целиот свет можат да се регистрираат со ИТС за разни MS сертификати и да го добијат нивниот потенцијал оценето со постигнување на сертификати на Microsoft
  • Спроведување на е-откривање на место
  • Споредете ја политиката на пораки и опциите за усогласеност
  • Дизајн и имплементирање на движења на Cross-Forest Mailbox
  • Одреди ги импликациите на увозот на самостојна база на податоци на SQL.
  • Организирајте корисници, групи и претплати во пример од Azure Active Directory.

Зошто е тоа?

времеДознај во секое време

Користете го Интернет-страницата за да го завршите курсот во секое време

растОднапред ја вашата кариера

Развивање на експертиза што ја бараат работодавците. Пристап преку курсеви за 1500 бесплатно.

образование

Висок квалитет на обуката

Подигнете ги вештините што ви се потребни за да ги фатите, процесите и анализирате податоците за денешниот свет на податоци управувано од корисниците.

Земете ја вашата кариера на следното ниво

За пребарување кликнете овде

Услуги со додадена вредност од партнери

кариера-сијалица

КАРИЕРА ИНСПИРИРАНА

експерт-инструктор

ЕКСПЕРТСКИ ИНСТРУКТИВ

рацете на

РАКОМЕТНИ ВЕШТИНИ

GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!