блог

3 мај 2017

Површинскиот лаптоп на Мајкрософт е вграден во Windows 10 S: Спецификации, цена и карактеристики

Мајкрософт Површински лаптоп е тука, и овој работи Windows 10 S. Microsoft го објави новиот Површински лаптоп со Windows 10 S на својата прилика за Мајкрософт за образование во Њујорк вчера, а производот е дизајниран да го предизвика неспоредливиот квалитет на Google Chromebooks и MacBooks на Apple во делот за настава во САД.

Површинскиот лаптоп сепак е всушност и pricier, и како што корпоративниот потпретседател на Мајкрософт за Surface Computing Panos Panay јасно стави до знаење за време на воведувањето, овој уред ги презема Apple MacBooks. Мајкрософт вели дека површинскиот лаптоп е потенок и полесен од било кој MacBook на пазарот, и е побрз од сегашниот MacBook Air.

Во моментов Surface лаптопот дополнително работи на Windows 10 S, кој е значително побрз од стандардниот Windows 10 и може да работи само од Windows Store. Со Windows 1O S можете само да ги извршите апликациите што ги потврди Microsoft. Во случај кога треба да извршите нешто надвор од продавницата, ќе треба да преминете до Windows 10 Pro и организацијата ќе им даде на клиентите избор. Забележете дека, ремонтот на Windows 10 Pro е само до декември 31, 2017. Површинскиот лаптоп дополнително ја придружува една година од Office 365 персоналот бесплатно.

Според Мајкрософт, апликациите гарантираат "Мајкрософт-потврдена сигурност и интегритет". Ова дополнително значи дека не можете да го преземете и инсталирате Chrome или Firefox на овие лаптопи, а Microsoft Edge е стандардна програма.

Windows 10 S е интегриран со распределениот уред за складирање на организацијата, кој е OneDrive, па така секој од вашите записи ќе биде поштеден до облакот и ќе биде отворен од различни уреди.

Па што се деталите на Површински лаптоп? Која е почетната цена за овие уреди?

Мајкрософт Површински лаптоп ќе започне во $ 999 и ќе оди до растојание до $ 2199 во зависност од видот на подесувања што ви се потребни за овој уред.

Формата Intel Core i5 со складирање на 128GB SSD и 4GB RAM меморија заедно со Intel HD Graphics 620 ќе чини $ 999. Овој фундаментален модел само ќе дојде во сенки Платинум, според веб-страницата на Мајкрософт. Intel Core i5 со 256GB SSD и 8GB RAM заедно со Intel HD Graphics 620 ќе чини $ 1299 и ќе дојде во секоја од четирите алтернативи за засенчување кои се Бургунди, Платинум, Кобалт Син, Графит Злато.

Површински лаптоп исто така, работи на Windows 10 S, кој е многу побрз за стекнување од обичниот Windows 10, и може да работи само од Windows Store.

Територијата на Intel Core i7 со илустрациите на Intel Iris 640 започнува во $ 1599 за 256GB SSD + 8GB RAM адаптација. Ова доаѓа само во засенчување Платинум и трошоци $ 1,599. 16GB RAM + 512GB SSD препевот, кој исто така е достапен во засенчувањето на Platinum, ќе чини $ 2,199.

Во моментов Surface лаптоп го доставува 13.5-инчниот PixelSense дисплеј, со одредување на 2256 x 1504 пиксели, кој работи на 201 PPI. Изложбата го зајакнува 10 точката мулти-допир, и има 3: 2 агол пропорција и површината пенкало ќе го исчисти и ова.

Територијата на Intel Core i7 со претставување на Intel Iris започнува во $ 1599 за 256GB SSD + 8GB RAM-варијантата.

Мерењата за овој површински лаптоп се 308.1 mm x 223.27 mm x 14.48 mm и тежи 1.252 грама. Таа има USB 3.0 порта, приклучок за слушалки, Mini DisplayPort, Површинска поврзување порта, и е добар со површински бирање и површинска обвивка, исто така. Мајкрософт ветува 14.5 часа на батерија постоење со лаптоп.

на Површински лаптоп ја придружува камерата за пријавување на лицето на Windows Здраво, 720p HD камерата (предна страна)

стерео микрофони. Таа има Omnisonic звучници со Dolby Audio Premium. На WiFi предната страна, има 802.11ac Wi-Fi безжично поврзување; IEEE 802.11a / b / g / n добро и дополнително го зајакнува Bluetooth 4.0 LE.

на лап-топ компјутери се подготвени за пред-аранжман во САД сега, и ќе започне со испорака од јуни 15, 2017.

&bsp

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!