SQL Server обука во Гургаон | Сертификација на SQL Server во Гургаон

Научете Курс за SQL Serverво Гургаон. Запиши за SQL Server обука во Гургаонвокомпанија за врвни обуки"Иновативни технолошки решенија" и да добиете SQL Server,сертификација. Добијте детали за надоместоците за курсот, наставната програма, времетраењето, времетраењето на серијата.

листа на SQL Server, Курсеви за сертификација

SL.NO.Име на курсотВклучете се сега
1Се разбира 10986B - Microsoft SQL Server 2016Прикажи ги Повеќе
2Пребарување на податоци со Transact - SQLПрикажи ги Повеќе
3Администрирање на SQL база на податоци за инфраструктураПрикажи ги Повеќе
4Обезбедување SQL бази на податоциПрикажи ги Повеќе
 
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!