Изнајмување соби во Делхи за изнајмување | Обука Место за изнајмување во Делхи

Вработи за обука во Делхи

Има иновативни технолошки решенија соби за обука во Делхи, главен град на Индија. ИТ првенствено во ИТ-обуки, изнајмување на простории за обука, обука за студенти и компанија за ИТ решенија. Нејзините места за обука, Делхи обезбедува соби за обука за изнајмување во Делхи да MNC и производ компании за нивните потреби за обука. НЕГОВИТЕ тренинг центар дизајниран со цел да им даде богато искуство во учењето со нашата најсовремена инфраструктура и сите капацитети, како на корпоративна обука.

Место за обука во Делхи за изнајмување

Има повеќекратни локации за обука во Делхи односно во Моти Баг, Делхи 2 Lodhi Road, Делхи. ИТ има целосно 10 + простории за обука за изнајмување во Њу Делхи и можат да ги сместат учесниците на 300 во еден ден. ИТ Делхи соби за обука се добро опремени со high-end машини, проекционо монтиран проектор и бела табла.

За Делхи

Делхи (исто така познат како Територија на главниот главен град на Индија) е главен град на Индија. Таков е природата на урбаната експанзија во Њу Делхи дека нејзиниот раст се прошири надвор од NCT за да ги вклучи градовите во соседните држави и во најголема мера може да брои население од околу 25 милиони жители како на 2014 и е најголемата урбана агломерација во Индија со површина и население. Тоа е, исто така, 4 најнаселен град на планетата.

За резервација пошта на info@itstechschool.com

Достапни објекти:

 1. Покриен монтиран проектор
 2. Бела табла со маркери
 3. Вода шишиња
 4. Пен и рампа
 5. Резервна копија од моќност 100%
 6. 02 време чај / кафе со закуски
 7. Вегетаријански ручек во бифе

Интернет - Да, поврзување на линија со голема брзина.

Компјутери - 4 GB RAM на 32 GB RAM машини се достапни.

Ethernet LAN / Wi-Fi конекција

Место 1

Во близина на полициската станица Моти Нагар, Моти Нагар, Њу Делхи, Делхи

Лаборатории

ЛабораторииСедишта
LAB 116
LAB 216
LAB 316
LAB 424
 • 1424761814
 • 1424761957
 • 1424762023

Место 2

Горна земја, кат Јужно крило NBCC Место, Лоди пат (во непосредна близина на JN стадион) Њу Делхи 110003

Лаборатории

ЛабораторииСедишта
LAB 120
LAB 220
LAB 320
LAB 420
LAB 520
 • 1424762189

GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!