Соби за обука во Гургаон

Барам повик назад?

Полињата означени со * се бара

Обука соби во Gurgaon за изнајмување

Иновативни технолошки решенија имаат седиште во Gurgaon. ИТС е првенствено во ИТ обуки, простории за обука и компанија за услуги на решенија. ITS Tech School обезбедува соба за обука во Гургаонза корпоративна обука со богата средина за учење со нашата најсовремена инфраструктура и високо квалитетни објекти според потребите за корпоративна техничка обука.

Обука за место на изнајмување во Гургаон

ИТС има повеќекратни соби за обука во Гургаон односно во South City 1, Star Mall и сектор - 14 со непосредна близина до Градскиот центар Худа, станиците на метрото Ифчо Чоук и МГ Патот. ИНТ има 13 соби за обука за изнајмување во Гургаон и може да се приспособат на учесниците на 270 во еден ден. НЕГОВИТЕ Место за обука во Гургаонсе опремени со висококвалитетни машини, проектори со монтирани надземни и бели табла.

 

Достапни објекти:

 1. Покриен монтиран проектор
 2. Бела табла со маркери
 3. Вода шишиња
 4. Пен и рампа
 5. Резервна копија од моќност 100%
 6. 02 време чај / кафе со закуски
 7. Вегетаријански ручек во бифе

Интернет - Да, поврзување на линија со голема брзина.

Компјутери - 4 GB RAM на 32 GB RAM машини се достапни.

Ethernet LAN / Wi-Fi конекција

учење

Инвестирајте во сопствен успех

За пребарување кликнете овде

За Гургоан

Gurgaon е корпоративно и информатичко центар на Националниот центар на главниот град (NCR) на Индија. Gurgaon со својата непосредна близина на NH-8 Експресниот пат, меѓународниот аеродром, нуди најдобар во класа комерцијален развој, идеална корпоративна дестинација. Гургаон е центар на МНК и аутсорсинг, ИТ компании како што се Aricent Group, IBM, EMC2, Microsoft, Oracle, Accenture, Genpact, TCS, NIIT, Sapient, Wipro и многу други компании основани во Гургаон. ИТС обезбедува корпоративна обука и соба за обука за сите водечки компании во Гургаон.

За резервација пошта на info@itstechschool.com

Сместување

Сите наши можности за сместување во Gurgaon имаат пространи добро проветрени соби со модерни удобности. Како Wi-Fi, телевизор, грејач, резервна копија на струја, лекар-на-повик за вашиот мазен престој.

Хотел Пљаљио (ѕвезда 4)

Сместен е во една зграда инспирирана од европската архитектура, Хотелот Плазао нуди базен на покривот, спа и велнес центар и фитнес центар.

 • 700 m од метро станицата Худа и болница Фортис
 • Скршеници Бар за пијалок по вашиот оброк
 • Фитнес и базен
 • Вечераат во ресторанот на Светската кујна Меланж.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 10
 • 11
 • 1
 • 5
 • 3
 • 4
 • 2

Хотел Краун Плаза (4-ѕвезда)

Добредојдовте на нов и подобар начин за патување со бизнис, каде што се чувствувате целосно поврзани и ќе добиете подобар одмор на ноќта.

 • WiFi
 • Брза и свежа храна
 • Достапно на инвалидска количка на лице место
 • On-сајт Фитнес и велнес центар
 • Клуб IHG Награда

Место 1

Б-100 А, Јужен Град 1, ОПП сектор -29 Худа Gymkhana клуб, Гургаон - 122002

Лаборатории

ЛабораторииСедишта
LAB 116
LAB 224
 • Соба за обука 1
 • Обука соба 2
 • Кафетерија
 • Кафетерија

Место 2

Сектор 14, Gurgaon-122001, Харајана, Индија.

Лаборатории

ЛабораторииСедишта
LAB 120
LAB 240
LAB 324
LAB 432
LAB 540

Место 3

DLF Star Mall, сектор-30 Gurgaon-122001, Харјана

Лаборатории

ЛабораторииСедишта
LAB 120
LAB 218
LAB 318
LAB 418

Дојдете до нас?

Полињата означени со * се бара
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!