Тренинг соби во Бангалор

Fully Equipped labs with high-end machines
Резервна копија од моќност 100%
Food, Tea/Coffee Facility
Overhead Mounted Projector and white board
lunch in buffet
High speed lease line connectivity.

Training Rooms in Bangalore for Rent

Innovative Technology Solutions is having office at Бангалор. ИТС е првенствено во ИТ обуки, простории за обука и компанија за услуги на решенија. ITS Tech School обезбедува training room in bangalore for corporate training with a rich learning environment with our state-of-an-art infrastructure and high end facilities as per corporate technical training needs.

Training Venue on Hire in Bangalore

ИТС има повеќекратни соби за обука во Бангалор i.e. at Koramangala, Doddakkaneli and Marathahalli Junction, Bangalore with close proximity to Airport. ITS is having 11 training rooms for rent in Bangalore и може да се приспособат на учесниците на 240 во еден ден. НЕГОВИТЕ Training Venue in Bangalore се опремени со висококвалитетни машини, проектори со монтирани надземни и бели табла.

Достапни објекти:

  1. Покриен монтиран проектор
  2. Бела табла со маркери
  3. Вода шишиња
  4. Пен и рампа
  5. Резервна копија од моќност 100%
  6. 02 време чај / кафе со закуски
  7. Вегетаријански ручек во бифе

Интернет - Да, поврзување на линија со голема брзина.

Компјутери - 4 GB RAM на 32 GB RAM машини се достапни.

Ethernet LAN / Wi-Fi конекција

учење

Инвестирајте во сопствен успех

Затворете ја јазот во ИТ вештините во начинот на кој најдобро учат и Учете на свој начин, на свое место.

За пребарување кликнете овде

About Bangalore

Bangalore is the Corporate and IT hub of the National Capital Region (NCR) of India. In Bangalore, 80% of global IT companies have based their India operations and R&D centers in Bangalore. Bangalore is the 4th largest technology cluster in the world after Silicon Valley, Boston, and London. Bangalore has the highest number of R&D centers in India. Presence of 50+ IT/ITeS SEZs in Karnataka; 3 software technology parks.Innovative Technology Solutions is having training објект за изнајмување in Бангалор, Карнатака. ИТС обезбедува технички обуки и место за обука во Бангалор on rent for corporate training.

За резервација пошта на info@itstechschool.com

Сместување

All our accommodation options in Bangalore have spacious well ventilated rooms with modern amenities.such as Wi-Fi, Tv, Heater, power backup, doctor-on-call for your smooth stay.ITS соби за обука во Бангалор се добро дизајнирани за учење со најсовремена инфраструктура за технички обуки.

Место 1

Обука, Корамангала, Бангалор. Карнатака - 560095, Индија

Лаборатории

ЛабораторииСедишта
LAB 125
LAB 220
LAB 320
LAB 420

Место 2

Обука соби, Марахахали Junction, Бангалор - 560037.

Лаборатории

ЛабораторииСедишта
LAB 130
LAB 224
LAB 324
LAB 320

Место 3

Обука соба, Doddakkaneli, Бангалор-560 035. ИНДИЈА

Лаборатории

ЛабораторииСедишта
LAB 120
LAB 220
LAB 320

Дојдете до нас?

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!