Обука соби во Ченнаи

Fully Equipped labs with high-end machines
Резервна копија од моќност 100%
Food, Tea/Coffee Facility
Overhead Mounted Projector and white board
lunch in buffet
High speed lease line connectivity.

Training Rooms in Chennai for Rent

Има иновативни технолошки решенија соби за обука in Chennai, capital of Tamil Nadu. ITS primarily into IT trainings, training rooms rental and ITS solutions provider company. ITS тренинг центар обезбедува простории за обука за изнајмување на компаниите на МНК и производи за нивните потреби за обука. ИТС центарот за обука дизајниран со цел да даде богато искуство во учење со нашата најсовремена инфраструктура и сите капацитети според потребите за корпоративна техничка обука.

Training Venue on Hire in Chennai

ИТ има повеќе локации за обука во Мадрас i.e. at Rajiv Gandhi Salai (OMR), Mettukuppam XCHARX Nehru Nagar, OMR, Perungudi, Chennai. ITS having 8 training rooms for hire in Chennai and can accommodate 200 participants in one day. ITS Gurgaon training centers, chennai are equipped with high-end machines, overhead mounted projector and white board.

Достапни објекти:

  1. Покриен монтиран проектор
  2. Бела табла со маркери
  3. Вода шишиња
  4. Пен и рампа
  5. Резервна копија од моќност 100%
  6. 02 време чај / кафе со закуски
  7. Вегетаријански ручек во бифе

Интернет - Да, поврзување на линија со голема брзина.

Компјутери - 4 GB RAM на 32 GB RAM машини се достапни.

Ethernet LAN / Wi-Fi конекција

учење

Инвестирајте во сопствен успех

Затворете ја јазот во ИТ вештините во начинот на кој најдобро учат и Учете на свој начин, на свое место.

За пребарување кликнете овде

За Ченнаи

Ченнаи се наоѓа на брегот Коромандел од Бенгалскиот залив, тоа е најголемиот индустриски и трговски центар во Јужна Индија и голем културен, економски и образовен центар. Ченнаи е познат како "Детроит на Индија" за својата автомобилска индустрија. Ченнаи е трет по големина град и четврта најнаселена метрополитенска област во земјата и 31st-најголема урбана област во светот. Возилата на 4-виљушкари во Чанај се основа на 30% од индиската автомобилска индустрија и 35% од нејзината автомобилска компонента индустрија. Многу ИТ компании како Accenture, Компанијата за Советодавниот одбор, BirlaSoft, Capgemini, Cognizant технологија решенија, CSC, Hexaware, iGate, Infinite компјутерски решенија, Infosys, Larsen и Toubro Infotech, консултантски услуги на Tata, Tech Mahindra, ThoughtWorks, UST Global, ZOHO Corporation Wipro и многу други компании основани во Гургаон. ИТС обезбедува корпоративна обука и места за обука за сите водечки корпорации во Ченнаи.

За резервација пошта на info@itstechschool.com

Сместување

All our accommodation options in Chennai have spacious well ventilated rooms with modern amenities.such as Wi-Fi, Tv, Heater, power backup, doctor-on-call for your smooth stay.ITS training rooms in Chennai се добро дизајнирани за учење со најсовремена инфраструктура за технички обуки.

Место 1

Соба за обука, Mettukuppam, Мадрас, Тамил Наду - 600097, Индија

Лаборатории

ЛабораторииСедишта
LAB 120
LAB 230
LAB 360

Место 2

Обука, Неру Нагар, ОМР Перунги, Ченнаи - 600096, Индија

Лаборатории

ЛабораторииСедишта
LAB 1 XCHARX LAB 235
LAB 3 XCHARX LAB 430
LAB 5, LAB 6, LAB 7, LAB 8, LAB 9, LAB 1020

Дојдете до нас?

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!