Соби за обука во Noida

Fully Equipped labs with high-end machines
Резервна копија од моќност 100%
Food, Tea/Coffee Facility
Overhead Mounted Projector and white board
lunch in buffet
High speed lease line connectivity.

No Fields Found.

Training Rooms in Noida for Rent

Innovative Technology Solutions is having office at Noida. ИТС е првенствено во ИТ обуки, простории за обука и компанија за услуги на решенија. ITS Tech School обезбедува соба за обука во Ноида for corporate training with a rich learning environment with our state-of-an-art infrastructure and high end facilities as per corporate technical training needs.

Training Venue on Hire in Noida

The training venue is situated in Sector 63, Noida nearby Noida City Centre metro station. ITS Noida training room facility are having a total combined seating capacity 300 + participants in 10 training rooms. Noida соби за обука во Noida се добро опремени со високо-крајни компјутери, проектори на монтиран на покрив и бела табла.

Достапни објекти:

  1. Покриен монтиран проектор
  2. Бела табла со маркери
  3. Вода шишиња
  4. Пен и рампа
  5. Резервна копија од моќност 100%
  6. 02 време чај / кафе со закуски
  7. Вегетаријански ручек во бифе

Интернет - Да, поврзување на линија со голема брзина.

Компјутери - 4 GB RAM на 32 GB RAM машини се достапни.

Ethernet LAN / Wi-Fi конекција

Инвестирајте во сопствен успех

Close your IT skills gap in the way you learn best and Learn your own way, at your own place.ITS is the one shop solutions for all training needs i.e. corporate trainings and training rooms.

За пребарување кликнете овде

За Ноида

Noida има голем број на туристички атракции вклучувајќи софтвер технолошки парк и терен за голф. Noida со својата блиска близина до NH-24 Експресниот пат, ултрамодерниот DND flyover, нуди најдобро во класниот комерцијален / индустриски развој, идеална корпоративна дестинација и патни врски со сите делови на земјата. Ноида е центар на МНК, ИТ компании како Accenture, Adobe системи, CSC, HCL, Sapient, Oracle Corporations и многу повеќе. ИТС е решенија за една продавница за сите потреби за обука, односно корпоративни обуки и простории за обука.

За резервација пошта на info@itstechschool.com

сместување

All our accommodation options in Noida have spacious well ventilated rooms with modern amenities.such as Wi-Fi, Tv, Heater, power backup, doctor-on-call for your smooth stay.ITS соби за обука во Noida се добро дизајнирани за учење со најсовремена инфраструктура за технички обуки.

Место 1

Сектор 63, Noida - 201301

Лаборатории

ЛабораторииСедишта
LAB140
LAB240
LAB334
LAB434
LAB534
LAB634
LAB724
LAB824
LAB924
LAB1024
  • 1419851458
  • 1419851543
  • 1419851610

Дојдете до нас?

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!