Соби за обука во Пуна

Fully Equipped labs with high-end machines
Резервна копија од моќност 100%
Food, Tea/Coffee Facility
Overhead Mounted Projector and white board
lunch in buffet
High speed lease line connectivity.

Training Rooms in Pune for Rent

Иновативни технолошки решенија експерти во обезбедување на обука и обука соби низ цела Индија, исто така, имаат повеќе обука објект за изнајмување во Пуна, Махараштра. ИТС обезбедува технички обуки и соби за обука во полн за корпоративна обука. НЕГОВИТЕ понуди училници за изнајмување во Пуна се добро дизајнирани за учење со најсовремена инфраструктура за техничка обука.

Training Venue on Hire in Pune

НЕГОВИТЕ училници за изнајмување во Пуна are situated in multiple locations i.e. Magapattacity, Hadapsar, Pune. ITS training venues in Pune are well equipped with high end machines, network, lease line, roof mounted projector and cafeteria for lunch. ITS is knows as best vendor and one shop solutions for technical trainings India.

Достапни објекти:

  1. Покриен монтиран проектор
  2. Бела табла со маркери
  3. Вода шишиња
  4. Пен и рампа
  5. Резервна копија од моќност 100%
  6. 02 време чај / кафе со закуски
  7. Вегетаријански ручек во бифе

Интернет - Да, поврзување на линија со голема брзина.

Компјутери - 4 GB RAM на 32 GB RAM машини се достапни.

Ethernet LAN / Wi-Fi конекција

учење

Инвестирајте во сопствен успех

Затворете ја јазот во ИТ вештините во начинот на кој најдобро учат и Учете на свој начин, на свое место.

За пребарување кликнете овде

За Пуна

Пуна, Махараштра е добро познат центар за ИТ и образование. Пуна близу до Мумбаи, исто така, е комерцијално богата. Климата во Пуна е секогаш добра во текот на годината. Многу ИТ МНК има истражување или седиште во ПАУМЕ како Accenture, Amdocs, ADP, Avaya, AtoS, BMC Софтвер, Barclays Capital, Capita, Capgemini, C-DAC, Cognizant, Cybage Software, Deloitte, Fujitsu, Future Group, Geometric Limited, GlobalLogic, Hexaware Technologies, iGate, Infosys и многу повеќе. Иновативната технологија обезбедува технички обуки и простории за обука на PUNE.

За резервација пошта на info@itstechschool.com

Сместување

All our accommodation options in Pune have spacious well ventilated rooms with modern amenities.such as Wi-Fi, Tv, Heater, power backup, doctor-on-call for your smooth stay. ITS training rooms in Pune се добро дизајнирани за учење со најсовремена инфраструктура за технички обуки.

Место

Magarpattacity, Hadapsar Pune - 411013, India

Лаборатории

ЛабораторииСедишта
LAB 1 XCHARX LAB 220 Seats Each
LAB 324 Seats
LAB 4 to 820 Seats Each
LAB 9 to LAB 1420 Seats Each

Дојдете до нас?

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!