TipiTrajnimi në Klasë
kohëDitë 3
REGJISTRI
Kurs Angular JS 2.0 Trajnimi dhe Certifikimi

Kurs Angular JS 2.0 Trajnimi dhe Certifikimi

Përshkrim

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

AngularJS 2.0 Vështrim i përgjithshëm i kursit

Performanca është përmirësuar në Angular 2.0 krahasuar me Angular 1.x. Bootstrap tani është platformë specifike në 2.o këndore. Pra, nëse aplikacioni është bootstrap nga shfletuesi ai do të thërrasë bootstrap të ndryshme krahasuar me aplikacionin celular. Pra, për bootstrap të shfletuesit. Nuk ka mbështetje në celular në Angular 1.x. AngularJS 2.0 është bërë duke mbajtur parasysh arkitekturën e orientuar drejt celularit. Ka biblioteka, domethënë skriptë amë, që ndihmon zhvillimin e shpejtë të celularëve celular 2.

Objektivat e trajnimit AngularJS 2.0

 • AngularJS 2 është më i shpejtë dhe më i lehtë se Angular 1.
 • Ai mbështet versionin më të fundit të shfletuesve dhe gjithashtu mbështet shfletuesit e vjetër duke përfshirë IE9 + dhe Android 4.1 +.
 • Është një kornizë ndër-platformash.
 • Angular 2 është përqendruar kryesisht në aplikacionet mobile.
 • Struktura e kodit është shumë e thjeshtuar se versioni i mëparshëm i këndit.
 • Keni një zotërim të fortë se si përdoret modeli Model-View-Controller (MVC) brenda një aplikacioni Angular 2.
 • Përdorni sintaksën TypeScript kur shkruani aplikacionet tuaja.
 • Menaxho varësitë e ndërtimit me npm.
 • Menaxho varësitë e front-end me Bower.
 • Menaxhoni rrjedhën e punës tuaj të zhvillimit me gulp.
 • Shkruani një aplikacion bazë Angular2 duke përdorur një model, përbërës të shumëfishtë, forma, emetues të ngjarjeve dhe tubacione.

Intended Audience of AngularJS 2.0 Course

Zhvilluesit me eksperiencë në internet me një zhvillim minimal prej gjashtë muajsh AngularJS që duan të:

 • Mësoni më shumë për ekosistemin AngularJS
 • Kuptoj tani mekanizmat e zhvillimit si Gulp mund t'i bëjnë ato më produktive
 • Të dyja testet e njësisë dhe fundi për t'i dhënë fund testimit të aplikacionit të tyre AngularJS
 • Mësoni më shumë për brendësitë e AngularJS
 • Optimizoni produktivitetin e tyre gjatë ndërtimit të aplikacioneve AngularJS

Prerequisites for AngularJS 2.0 Certification

Ju duhet të keni një kuptim themelor të JavaScript dhe çdo redaktuesi teksti. Ndërsa do të zhvillojmë aplikacione të bazuara në ueb duke përdorur Angular 2, do të ishte mirë nëse keni një kuptim të teknologjive të tjera të internetit si HTML, CSS, AJAX, AngularJS etj.

Course Outline Duration: 3 Days

 1. Angular 2 në Veprim
  • Pse përdoret AngularJS 2?
  • Bazat e TypeScript
 2. Përmbledhje e Arkitekturës
  • Komponentet, Bootstrap dhe DOM
  • Direktivat dhe tubacionet
  • Lidhja e të dhënave
  • Injeksion i varësisë
  • Shërbimet dhe logjika të tjera të biznesit
  • Përhershme e të dhënave
  • Kurs
 3. Komponentet
  • Metadata e komponentit
  • Zgjedhësi i komponentëve
  • Modeli i komponentit
  • Dizajni një komponent
  • Përdorimi i komponentëve të tjerë në një komponent
  • Interpolimi dhe konteksti i shprehjes
  • Lidhja e detyrueshme
  • Ngjarje e detyrueshme
  • Marrja e të dhënave në komponentë me të dhëna
  • Nënshkrimit të ngjarjeve të komponentëve me dalje
 4. Direktivat dhe tubacionet
  • Direktivat strukturore-ngIf
  • Direktivat strukturore-ngFor
  • Direktivat e atributeve të ndërtuara
  • Direktivat e tipareve me porosi
  • Përdorimi i vlerave të direktivës
  • Puna me ngjarjet në direktiva
  • Tubacione këndore të ndërtuara
  • Tubacione këndore me porosi
 5. Format
  • Forma këndore
  • Modele të orientuara nga modeli
  • Format e drejtuar nga modeli
  • Ndërtimi i validimit
  • Validation-porosi
  • Menaxhimi i gabimeve
 6. Injeksioni i Varësisë dhe Shërbimet
  • Si Angular bën injektimin e varësisë
  • Shërbimet në Angular
  • Injektimi i konstruktorit të klasës
  • Ndërtimi i një shërbimi
  • Regjistrimi i ofruesve në Bootstrap
  • Dekoruesi i injektuar
  • Toka e errët
 7. HTTP
  • Paketa Angular 2 HTTP
  • Përdorimi i një fundi tallës për thirrjet HTTP
  • Përdorimi i thirrjeve HTTP për GET
  • Përdorimi i UrlSearchParams
  • Përdorimi i HTTP për POST, PUT, dhe DELETE thirrjeve
 8. Kurs
  • Paketa e kursit Angular 2
  • Konfigurimi i rrugës
  • Njësitë e Router
  • Routeri u largua
  • Përdorimi i klasës router për të lundruar

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com dhe na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Për më shumë informacion me mirësi Na kontaktoni.

Angular JS 2.0 Training in Gurgaon | Angular JS 2.0 Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Angular JS 2.0 as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Angular JS 2.0 Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Angular JS 2.0 from our Angular JS 2.0 Training. Our Angular JS 2.0 Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Angular JS 2.0.

Innovative technology solutions is well-equipped Angular JS 2.0 Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Angular JS 2.0 Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Angular JS 2.0 labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Angular JS 2.0 Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Angular JS 2.0 Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Angular JS 2.0 Training Introduction

Angular JS 2.0 is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Angular JS 2.0 services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Angular JS 2.0. After visualizing the demand of Angular JS 2.0, Innovative Technology solutions started offering Angular JS 2.0 training in Gurgaon for individual and Angular JS 2.0 training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Angular JS 2.0 in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Angular JS 2.0 Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Angular JS 2.0 training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Angular JS 2.0 training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Angular JS 2.0, Corporate trainer for Angular JS 2.0 , Bootcamp for Angular JS 2.0 training. Best Angular JS 2.0 training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Angular JS 2.0 training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Angular JS 2.0 training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Angular JS 2.0 training programme. Taking online or classroom Angular JS 2.0 training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Angular JS 2.0 Certification training in India


✓ Angular JS 2.0 training in Gurgaon


✓ Angular JS 2.0 training from India


✓ Angular JS 2.0 online training


✓ Angular JS 2.0 training


✓ Angular JS 2.0 classroom training


✓ Angular JS 2.0 certification

✓ Angular JS 2.0 video tutorial


✓ Angular JS 2.0 training in India


✓ Enterprise training on Angular JS 2.0


✓ Use Angular JS 2.0 efficiently


✓ Angular JS 2.0 guide


✓ best Angular JS 2.0 training institutes in delhi ncr