TipiKursi online
REGJISTRI
Administrata Proxysg Certified Blue Qendra

Përmbledhje

Parakushte

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

ADMINISTRATOR I PROXYSGJES CERTIFIKUAR BLUE COAT

Certifikuesi i Blue Coat Certified ProxySG Administrator (BCCPA) është i dedikuar për profesionistët e IT të cilët dëshirojnë të zotëronin bazat e ProxySG Blue Coat. Pas përfundimit të këtij kursi, do të jeni në gjendje të: Përshkruani funksionet kryesore të Secure Web Gateway të ProxySG. Përshkruani rolin e ProxySG si ajo lidhet me produktet e tjera Blue Coat si pjesë e një zgjidhje të plotë të sigurisë. Konfiguro një ProxySG dhe vendoseni në shërbim të drejtpërdrejtë. Administroni funksionet kryesore të Secure Web Gateway të ProxySG. Kryeni një problem themelor të ProxySG dhe vendosni kur është e përshtatshme të hapni një kërkesë shërbimi.

Parakushte

 • Nxënësit duhet të njihen me bazat e rrjetëzimit, siç janë LAN, Interneti, siguria dhe protokollet IP.
 • Njohja bazë e metodave të legalizimit është gjithashtu një plus.

Course Outline Duration: 3 Days

 • Hyrje në ProxySG
 • ProxySG Depilimet e Sigurisë
 • Konfigurimi Fillestar i ProxySG
 • ProxySG Management Console
 • ProxySG Licencimi i Sigurisë
 • Proxy Services
 • Hypertext Transfer Protocol
 • Hyrje në Menaxhuesin e Politikave Vizuale
 • Filtrimi i përmbajtjes dhe WebPulse
 • Menaxhimi i shkarkimeve
 • Autentifikimi i përdoruesve në ProxySG
 • Realms Authentication
 • Autentifikim me Proxy Transparent
 • Përjashtimet dhe Njoftimet
 • Regjistrimi i qasjes
 • Menaxhimi i Trafikut SSL
 • Zgjidhja e problemeve themelore

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com dhe na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Për më shumë informacion me mirësi Na kontaktoni.

Blue Coat Certified Proxysg Administrator Training in Gurgaon | Blue Coat Certified Proxysg Administrator Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Blue Coat Certified Proxysg Administrator as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Blue Coat Certified Proxysg Administrator Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Blue Coat Certified Proxysg Administrator from our Blue Coat Certified Proxysg Administrator Training. Our Trajnimi i Administrimit Proxysg Certifikuar Qendrës Blue në Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Blue Coat Certified Proxysg Administrator.

Innovative technology solutions is well-equipped Blue Coat Certified Proxysg Administrator Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Blue Coat Certified Proxysg Administrator Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Blue Coat Certified Proxysg Administrator labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Blue Coat Certified Proxysg Administrator Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Blue Coat Certified Proxysg Administrator Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Blue Coat Certified Proxysg Administrator Training Introduction

Blue Coat Certified Proxysg Administrator is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Blue Coat Certified Proxysg Administrator services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Blue Coat Certified Proxysg Administrator. After visualizing the demand of Blue Coat Certified Proxysg Administrator, Innovative Technology solutions started offering Blue Coat Certified Proxysg Administrator training in Gurgaon for individual and Blue Coat Certified Proxysg Administrator training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Blue Coat Certified Proxysg Administrator in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Blue Coat Certified Proxysg Administrator Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Blue Coat Certified Proxysg Administrator training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Blue Coat Certified Proxysg Administrator training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Blue Coat Certified Proxysg Administrator, Corporate trainer for Blue Coat Certified Proxysg Administrator , Bootcamp for Blue Coat Certified Proxysg Administrator training. Best Blue Coat Certified Proxysg Administrator training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Blue Coat Certified Proxysg Administrator training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Blue Coat Certified Proxysg Administrator training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Blue Coat Certified Proxysg Administrator training programme. Taking online or classroom Blue Coat Certified Proxysg Administrator training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Blue Coat Certified Proxysg Administrator Certification training in India


✓ Blue Coat Certified Proxysg Administrator training in Gurgaon


✓ Blue Coat Certified Proxysg Administrator training from India


✓ Blue Coat Certified Proxysg Administrator online training


✓ Blue Coat Certified Proxysg Administrator training


✓ Blue Coat Certified Proxysg Administrator classroom training


✓ Blue Coat Certified Proxysg Administrator certification

✓ Blue Coat Certified Proxysg Administrator video tutorial


✓ Blue Coat Certified Proxysg Administrator training in India


✓ Enterprise training on Blue Coat Certified Proxysg Administrator


✓ Use Blue Coat Certified Proxysg Administrator efficiently


✓ Blue Coat Certified Proxysg Administrator guide


✓ best Blue Coat Certified Proxysg Administrator training institutes in delhi ncr