TipiTrajnimi në Klasë
REGJISTRI
Administrata e Certifikuar e Sigurisë Blu e Qendrës

Përmbledhje

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

ADMINISTRATORI I SIGURIMIT TË SIGURIMIT TË BLU

Administrata e Certifikuar e Sigurisë Blu e Administratorit të Bluve (BCSAA) është menduar për profesionistët e TI të cilët dëshirojnë të zotëronin bazat e zgjidhjes së Sigurimit të Bluzës së Mbrojtjes të Bluve. Pas përfundimit të këtij kursi, studenti do të jetë në gjendje të: Identifikojë dhe vlerësojë skenarët dhe opsionet e vendosjes bazuar në nevojat organizative, konfigurimet e rrjetit dhe kapacitetin e ruajtjes Navigojë GUI, identifikojë fushat kryesore të saj funksionale dhe të kuptojë se si shenjat në shiritin e rrugës, vlerat e kornizës dhe faktorë të tjerë përcaktojnë informatat e shfaqura Zgjidh vendndodhjet e rrjetit për kapjen e të dhënave dhe përshkruajnë implikimet e mundshme Përdorni shiritin e shtegut për të filtruar zhurmën dhe për të ngushtuar përqendrimin në të dhënat relevante Përdorni raporte dhe ekstrakte për të gjetur dhe analizuar të dhënat përkatëse.

Audienca e synuar

 • IT rrjet ose profesionistë të sigurisë të cilët dëshirojnë të zotëronin bazat e produkteve të Qendrës Blu, me fokus në sigurinë e rrjetit dhe të cilët nuk mund të kenë marrë ndonjë kurs të mëparshëm të trajnimit të Bluve

Parakushte

 • Pjesëmarrësit duhet të njihen me administratën e rrjetit në topologji LAN / WAN të shpërndara, duke përfshirë administratën bazë Unix / Linux dhe të kenë njëfarë eksperience me përdorimin e proxies, firewalls, routers dhe switches për zbatimin e politikave të sigurisë në rrjet.
 • Bazë në njohuritë e avancuara të praktikave më të mira për përgjigjen e incidentit dhe monitorimin e vazhdueshëm është një plus.

Course Outline Duration: 2 Days

 • Prezantimi i Produkteve të Analizës së Sigurisë
 • Dizajni i Zgjidhjes
 • Instalimi dhe konfigurimi
 • Ndërfaqja e Përdoruesit të Sigurisë së Analizës
 • Raportet - Çfarë Më Tregoni?
 • Bar i filtrit
 • Filtra të avancuar në të dhënat e raportit të pyetjeve
 • Favoritet
 • Nxjerrja e skedarëve (Hyrje)
 • Menaxhimi, Monitorimi dhe Mirëmbajtja

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com dhe na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Për më shumë informacion me mirësi Na kontaktoni.

Blue Coat Certified Security Analytics Administrator Training in Gurgaon | Blue Coat Certified Security Analytics Administrator Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Blue Coat Certified Security Analytics Administrator as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Blue Coat Certified Security Analytics Administrator Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Blue Coat Certified Security Analytics Administrator from our Blue Coat Certified Security Analytics Administrator Training. Our Trajnimi i Administrimit të Administrimit të Certifikuar të Blu Qendrës në Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Blue Coat Certified Security Analytics Administrator.

Innovative technology solutions is well-equipped Blue Coat Certified Security Analytics Administrator Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Blue Coat Certified Security Analytics Administrator Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Blue Coat Certified Security Analytics Administrator labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Blue Coat Certified Security Analytics Administrator Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Blue Coat Certified Security Analytics Administrator Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Blue Coat Certified Security Analytics Administrator Training Introduction

Blue Coat Certified Security Analytics Administrator is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Blue Coat Certified Security Analytics Administrator services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Blue Coat Certified Security Analytics Administrator. After visualizing the demand of Blue Coat Certified Security Analytics Administrator, Innovative Technology solutions started offering Blue Coat Certified Security Analytics Administrator training in Gurgaon for individual and Blue Coat Certified Security Analytics Administrator training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Blue Coat Certified Security Analytics Administrator in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Blue Coat Certified Security Analytics Administrator Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Blue Coat Certified Security Analytics Administrator training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Blue Coat Certified Security Analytics Administrator training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Blue Coat Certified Security Analytics Administrator, Corporate trainer for Blue Coat Certified Security Analytics Administrator , Bootcamp for Blue Coat Certified Security Analytics Administrator training. Best Blue Coat Certified Security Analytics Administrator training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Blue Coat Certified Security Analytics Administrator training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Blue Coat Certified Security Analytics Administrator training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Blue Coat Certified Security Analytics Administrator training programme. Taking online or classroom Blue Coat Certified Security Analytics Administrator training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Blue Coat Certified Security Analytics Administrator Certification training in India


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Administrator training in Gurgaon


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Administrator training from India


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Administrator online training


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Administrator training


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Administrator classroom training


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Administrator certification

✓ Blue Coat Certified Security Analytics Administrator video tutorial


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Administrator training in India


✓ Enterprise training on Blue Coat Certified Security Analytics Administrator


✓ Use Blue Coat Certified Security Analytics Administrator efficiently


✓ Blue Coat Certified Security Analytics Administrator guide


✓ best Blue Coat Certified Security Analytics Administrator training institutes in delhi ncr