TipiTrajnimi në Klasë
REGJISTRI

Ngjarjet e ardhshme

 1. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 2. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
Trajnimi CATT në Gurgaon

Certifikimi i teknikave të trajnimit të avancuar - Kurs trajnimi CATT dhe Certifikimi

Përshkrim

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

Certifikimi i teknikave të trajnimit të avancuar - Trajnimi CATT

La Advanced Training Techniques program of Carlton Advanced Management Institute. CATT is an advanced training program for highly experienced trainers. This program is exceedingly focused on interactivity inside the classroom and the activities that can improve the effectiveness of learning. It explores various modes of technologies that can be used in and outside the classroom to stimulate sharing of knowledge and building interactivity among the participants. You also get an insight on how to train and support an employee post training to increase the transfer of knowledge to workplace

Objectives of CATT Training Course

 • Ky kurs ka të bëjë me njohjen e teknikave të avancuara të trajnimit dhe mjeteve për tu përfshirë në kurrikulën e klasës për ta bërë klasën më interesante dhe gjithashtu për mënyrën se si të sigurohet transferimi efektiv i njohurive në vendin e punës.
 • Ju do të mësoni se si të bëni një klasë më interesante dhe interaktive duke përdorur mjete të ndryshme si udhëzime, proces dhe në internet.
 • Ju do të jeni në gjendje të shikoni ciklin e mësimit Kolbe nga afër dhe në detaje, me aplikimet e jetës reale të përfshira në çdo fazë.
 • Ju do të mësoni zbatimin e teknologjive dhe aplikacioneve mobile për të bërë trajnime efektive
 • Mësoni më shumë rreth ushtrimeve të ndryshme në klasë
 • Mësoni më shumë rreth mjeteve për të aktivizuar pjesëmarrësit
 • Mësoni si të rrisni transferimin e të mësuarit nga trajnimi në vendin e punës dhe të ndihmoni pjesëmarrësit me stërvitje pas trajnimit

Audienca e synuar e kursit të certifikimit CATT

 1. Aktualisht praktikojnë trajnerë me përvojë që kërkojnë certifikim global, të brendshëm ose të jashtëm të një organizate
 2. Profesionistë në pozita menaxheriale të cilët janë të përfshirë dhe përgjegjës për trajnimin dhe zhvillimin e burimeve njerëzore.
 3. Menaxherët e linjës, profesionistët funksionalë të cilët po punojnë astrainers.

Course Outline Duration: 2-3 Days

 1. Lehtësuesi udhëhoqi ndërveprimin

  • Si të ndërtojmë leksione interaktive?
  • Udhëzimi i ngjarjes së 9 të Gagne-it me relevancën dhe aplikimet e jetës reale të çdo faze
  • Si të përdorim mjetet në vijim në klasë për interaktivitet më të mirë: Mjetet e dëgjimit të drejtuara, Veglat e procesit dhe Teknologjia / Mjetet me bazë në Mobile
  • Si të përdorim mjetet e mëposhtme për ta bërë klasën më interesante: Icebreakers, Energizers, plus-minus interesant, mjet Online polling
 2. Pjesëmarrësit udhëhoqën ndërveprimin

  • Shpjegoni dhe ilustroni aktivitete të ndryshme që mund të kryhen në klasë
  • Njohja e ushtrimeve të ndryshme dhe efektshmëria e tij përmes studimeve të rasteve dhe raporteve.
  • Mësoni të zbatoni ushtrimet reflektuese dhe rëndësinë e saj në të mësuarit eksperimental.
  • Kuptimi i ciklit të të mësuarit Kolbe dhe zbatimi i tij në jetën reale
 3. Ndërveprimet e trajnimit pas
  • Mësoni dhe kuptoni rëndësinë e stërvitjes pas trajnimit
  • Cilat janë mënyrat e ndryshme përmes të cilave mund të kryejmë stërvitje pas trajnimeve?
  • Cilat janë avantazhet që kryejnë një stërvitje pas trajnimeve?
  • Si të vlerësoni efektivisht stërvitje pas trajnimeve?
  • Learn and apply TRANSFER model effectively

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com & na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Për më shumë informacion me mirësi na kontaktoni.

Certification on Advanced Training Techniques – CATT Training in Gurgaon | Certification on Advanced Training Techniques – CATT Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Certification on Advanced Training Techniques – CATT as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Certification on Advanced Training Techniques – CATT Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Certification on Advanced Training Techniques – CATT from our Certification on Advanced Training Techniques – CATT Training. Our Certification on Advanced Training Techniques – CATT Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Certification on Advanced Training Techniques – CATT.

Innovative technology solutions is well-equipped Certification on Advanced Training Techniques – CATT Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Certification on Advanced Training Techniques – CATT Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Certification on Advanced Training Techniques XCHARX CATT labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Certification on Advanced Training Techniques – CATT Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Certification on Advanced Training Techniques – CATT Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Certification on Advanced Training Techniques – CATT Training Introduction

Certification on Advanced Training Techniques – CATT is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Certification on Advanced Training Techniques – CATT services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Certification on Advanced Training Techniques – CATT. After visualizing the demand of Certification on Advanced Training Techniques – CATT, Innovative Technology solutions started offering Certification on Advanced Training Techniques – CATT training in Gurgaon for individual and Certification on Advanced Training Techniques – CATT training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Certification on Advanced Training Techniques – CATT in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Certification on Advanced Training Techniques – CATT Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Certification on Advanced Training Techniques – CATT training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Certification on Advanced Training Techniques – CATT training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Certification on Advanced Training Techniques – CATT, Corporate trainer for Certification on Advanced Training Techniques – CATT , Bootcamp for Certification on Advanced Training Techniques – CATT training. Best Certification on Advanced Training Techniques – CATT training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Certification on Advanced Training Techniques XCHARX CATT training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Certification on Advanced Training Techniques XCHARX CATT training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Certification on Advanced Training Techniques – CATT training programme. Taking online or classroom Certification on Advanced Training Techniques – CATT training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Certification on Advanced Training Techniques – CATT Certification training in India


✓ Certification on Advanced Training Techniques – CATT training in Gurgaon


✓ Certification on Advanced Training Techniques – CATT training from India


✓ Certification on Advanced Training Techniques – CATT online training


✓ Certification on Advanced Training Techniques – CATT training


✓ Certification on Advanced Training Techniques – CATT classroom training


✓ Certification on Advanced Training Techniques – CATT certification

✓ Certification on Advanced Training Techniques – CATT video tutorial


✓ Certification on Advanced Training Techniques – CATT training in India


✓ Enterprise training on Certification on Advanced Training Techniques – CATT


✓ Use Certification on Advanced Training Techniques – CATT efficiently


✓ Certification on Advanced Training Techniques – CATT guide


✓ best Certification on Advanced Training Techniques – CATT training institutes in delhi ncr