TipiTrajnimi në Klasë
REGJISTRI

Ngjarjet e ardhshme

 1. 20533 Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions (15th December 2018)

  December 15 @ 9:00 am - December 29 @ 6:00 pm
 2. ITIL Intermediate Service Transition (ST – 22nd December 2018)

  December 22 @ 9:00 am - December 23 @ 6:00 pm
Trajnimi CRA në Gurgaon

Përshkrimi i kursit

Audienca dhe Parakushtet

Përshkrimi i kursit

Orari dhe Tarifa

Certifikim

Certifikimi Analist i Rekrutimit - Trajnimi i CRA

La Analist i Certifikuar i Rekrutimit programi i Carlton Advanced Management Institute, SHBA, i kryer në Indi në bashkëpunim me Konsulentët e Tokës së Mesme.Kjo nuk është vetëm ndonjë program tjetër trajnimi për rekrutimin dhe intervistimin por është shumë më tepër se kaq. Programi më i vlerësuar dhe i kërkuar pas trajnimit nga profesionistët më të lartë të Burimeve Njerëzore në Indi. Ajo përfshin praktikat më të mira të rekrutimit nga industritë e ndryshme, mjetet e fundit, teknikat dhe strategjitë e përdorura në rekrutimin për të punësuar dhe mbajtur talentin më të mirë. Kjo punëtori përfshin më të mirën e praktikave globale të racave në rekrutim dhe siguron që të bëheni ekspert në punësimin. Deri në fund të kësaj punëtorie do të fitoni aftësi me të cilat mund të kryeni intervistimin e bazuar në sjellje, e cila është një metodologji e testuar koha për përmirësimin e rezultateve të punësimit.

Objektivat

 • Merrni një kurs të plotë dhe informativ të mbushur gjatë programit dhe për përdorim në shtëpi
 • Mësoni nga ekspertët e industrisë që kanë një përvojë të specializuar në fushën e rekrutimit
 • Rrjeti me profesionistë të tjerë me të njëjtin background dhe interes
 • Marku veten si një rekrutuesi i çertifikuar
 • Rritni potencialin tuaj të fituar si një profesion i pavarur duke u bërë një trajner i certifikuar

Audienca e synuar

 • Profesionistë të përfshirë në procesin e rekrutimit dhe rekrutimin e profesionistëve në të gjitha nivelet e përvojës.
 • Mbikëqyrësit e nivelit të parë dhe të nivelit të parë nga departamenti i rekrutimit.
 • Menaxherët e linjës, profesionistët funksionalë që marrin pjesë në procesin e rekrutimit si intervistues.

Course Outline Duration: 2 Days

MODULI 1: Analiza e Rekrutimit

 • Kuptimi i çështjeve strategjike në rekrutim për të rritur efektivitetin dhe efikasitetin e procesit
 • Metrics kryesore për Rekrutimin efektiv duke përfshirë aspekte si VA, BVA, NVA
 • Kuptimi i kostove të rekrutimit të keq si kostot e induksionit, shpenzimet e drejtpërdrejta të rekrutimit, kostot e stabilizimit etj.
 • Arsyet kryesore për attrition - kontrolle të papërshtatshme referimi, analiza e dobët e funksioneve të punës, teknikat e intervistimit të pamjaftueshme
 • Kompetenca def dhe modeli i akullnajave
 • Matja e kompetencës duke përdorur shkallën e vlerësimit të ankoruar në sjellje
 • Përmbledhje e procesit të punësimit - Analiza e Kërkesave, përzgjedhja e shkurtër, filtrimi, intervistimi dhe përzgjedhja

MODULI 2: Analiza e Rekrutimit

 • Përshkrimi themelor i punës - mjet i dobishëm për të tërhequr, marrë me qira, mbajtur dhe zhvilluar një punonjës të kualifikuar.
 • Metoda të ndryshme të analizës funksionale si vëzhgimi i drejtpërdrejtë, intervistat, ditarët, pyetësorët, analiza e elementeve të punës, metoda kritike e incidentit etj.
 • Analiza e sjelljes nëpërmjet qendrave të vlerësimit të thellë, TTA, Quancomm
 • Analiza e tiparit të pragut - tiparet mendore, të mësuara, motivuese etj
 • Përkufizimet e Quan-com

MODULI 3: Lista e shkurtër dhe filtrimi

 • Lista e shkurtër - njohja e CV-ve të përputhshme - Kontrolli Motivues - Paga, gjallërimi, rritja, Përfitimet kryesore (Markë, Mjedis, Flexi-kohë)
 • Procesi i listimit të shkurtër
 • Filtrim
 • Filtrimi i bazuar në dijeni përmes kualifikimit akademik, përqindja e notave të shënuara dhe niveli i përvojës ose përmes testeve të thjeshta me shkrim.
 • Aftësitë Bazuar në filtrim përmes tabelave, prezantimeve, roleve, ushtrimeve të fakteve etj
 • Filtrimi i sjelljes duke përdorur teste psikometrike si MBTI, FIRO etj.

MODULI 4: Teknikat e Intervistimit dhe Probingut

 • Hyrje në intervistim
 • Procesi i përgjithshëm i intervistimit - përpara intervistës fazën përgatitore, vetë intervistën, vlerësimin pas intervistës dhe fazën e vendimit
 • Fazat e intervistës
 • Quan-com pyetje dhe treguesit e sjelljes
 • Aftësitë kryesore të intervistuesit 4 - Dëgjimi, ndjeshmëria e gjuhës së trupit, stili i komunikimit, pyetja
 • Gjuha e trupit - sinjalet jo verbale
 • Llojet e ndryshme të metodave të pyetjeve - Open vs. Direktiva Vs Close përfundoi.
 • Vlerësimi i procesit të intervistimit përmes metodës së vlerësimit të shkallës grafike, sistemeve të renditjes dhe shkallëve të listës kontrolluese.

Ju lutemi na shkruani në info@itstechschool.com & na kontaktoni në + 91-9870480053 për çmimin e kursit dhe koston e certifikimit, orarin dhe vendndodhjen

Na lësho një pyetje

Certifikim

Procesi i certifikimit 40 Hr: Punëtoria 16 Hr pasuar nga puna e drejtuar nga projekti i 24 Hr

Për më shumë informacion me mirësi na kontaktoni.

Certification Recruitment Analyst – CRA Training in Gurgaon | Certification Recruitment Analyst – CRA Training Institute in Gurgaon

Innovative Technology solutions provides and the only training company in Gurgaon who provides class room training on Certification Recruitment Analyst – CRA as per the customer requirement. Our training programs is specially designed for professionals or fresher’s to get placements in MNCs. Innovative Technology solutions is delivering major of IT trainings in Gurgaon and Certification Recruitment Analyst – CRA Training is one of the most demanded training. ITS offers hands on practical knowledge / practical implementation on live projects and will ensure to understand or learn the in-depth knowledge on Certification Recruitment Analyst – CRA from our Certification Recruitment Analyst – CRA Training. Our Certification Recruitment Analyst – CRA Training in Gurgaon is conducted by specialist working certified corporate trainers and professionals having real time implementation experience on Certification Recruitment Analyst – CRA.

Innovative technology solutions is well-equipped Certification Recruitment Analyst – CRA Training Center in Gurgaon. Innovative Technnology solutions is the well-known Certification Recruitment Analyst – CRA Training Center in Gurgaon with appropriate infrastructure and lab facilities. Certification Recruitment Analyst XCHARX CRA labs are online, so candidate can access the labs from home as well. Innovative Technology solutions in Gurgaon mentored more than 50000+ candidates on different IT skills and we have public batches on Certification Recruitment Analyst – CRA Certification Training in Gurgaon at very reasonable fee. We have in house trainer and course curriculum can be customized as per your requirement.

Our training labs are well equipped with Projector, computers, LAN with high speed internet to work on cloud. We also serve lunch for corporate.

Innovative Technology solutions is one of the best Certification Recruitment Analyst – CRA Training Institutes in Gurgaon with placement support.

Innovative Technology solution is corporate delivery training company and provide training to organizations like HCL, Colt, Kronos, BCG etc. working with MNC’s makes us capable to place our students in top MNCs across the globe.

Certification Recruitment Analyst – CRA Training Introduction

Certification Recruitment Analyst – CRA is one of the finest, economical and widely used Technology. Major of IT or non IT companies are using Certification Recruitment Analyst – CRA services for their cloud hosting solutions. Major of companies required the employees who are hands on Certification Recruitment Analyst – CRA. After visualizing the demand of Certification Recruitment Analyst – CRA, Innovative Technology solutions started offering Certification Recruitment Analyst – CRA training in Gurgaon for individual and Certification Recruitment Analyst – CRA training for corporates. Innovative Technology solutions do offers trainings on Certification Recruitment Analyst – CRA in classroom or online mode. Our trainers goes to Customer location and deliver training.

Why you should join Innovative Technology solutions for Certification Recruitment Analyst – CRA Training in Gurgaon

Top Reasons which makes us best among all others:

 • Best corporate trainers are delivering training.
 • 100% hands on.
 • Trainer discuss the real time challenges of industry and solutions to them.
 • Corporate trainers for Certification Recruitment Analyst – CRA training
 • Standard training curriculum as suggested by Principle.
 • Certification Recruitment Analyst – CRA training in Gurgaon available on weekend or weekday basis
 • Preparation for JOB interview or placement
 • Different payment modes are available like – online, cash, bank transfer or EMI.

Corporate training on Certification Recruitment Analyst – CRA, Corporate trainer for Certification Recruitment Analyst – CRA , Bootcamp for Certification Recruitment Analyst – CRA training. Best Certification Recruitment Analyst – CRA training in India

Innovative technology solutions is Corporate training delivery company, since 2010 and delivered 5000+ corporate batches. Innovative is one of the best trainers in India on Certification Recruitment Analyst XCHARX CRA training. Our trainers are well versed with online training solutions. Our trainer’s everyday delivers online Certification Recruitment Analyst XCHARX CRA training. Professionals from USA, UK and other countries also enrol themselves for our Online Certification Recruitment Analyst – CRA training programme. Taking online or classroom Certification Recruitment Analyst – CRA training from India is always cost effective.


ShqyrtimeAre you looking for Certification Recruitment Analyst – CRA Certification training in India


✓ Certification Recruitment Analyst – CRA training in Gurgaon


✓ Certification Recruitment Analyst – CRA training from India


✓ Certification Recruitment Analyst – CRA online training


✓ Certification Recruitment Analyst – CRA training


✓ Certification Recruitment Analyst – CRA classroom training


✓ Certification Recruitment Analyst – CRA certification

✓ Certification Recruitment Analyst – CRA video tutorial


✓ Certification Recruitment Analyst – CRA training in India


✓ Enterprise training on Certification Recruitment Analyst – CRA


✓ Use Certification Recruitment Analyst – CRA efficiently


✓ Certification Recruitment Analyst – CRA guide


✓ best Certification Recruitment Analyst – CRA training institutes in delhi ncr